معبد وات یانسانگ پاتایا

معبد وات یانسانگ :: کشور تایلند معابد بسیار زیادی با معماری های متنوع را در خود جای داده است.در این مطلب از سایت هم اقلیم یکی از معابد معروف پاتایا را به شما معرفی خواهیم کرد تا در سفر به تایلند از بازدید از آن ها لذت ببرید.

معبد وات یانسانگ پاتایا
معبد وات یانسانگ پاتایا

معبد وات یانسانگ

معبد وات یانسانگ یا وات یان مجموعه ای از معابد است که با طراحی و معماری متفاوتی در 20 کیلومتری شهر پاتایا در منطقه ای در بین مراتع سر سبز واقع شده است.این این معبد بناهای مختلفی وجود دارد که هر کدام از سبک معماری منحصر به فردی از جمله سبک های ژاپنی،تایلندی،چینی و سوئدی بهره می‌برند.

همچنین در کنار این معابد تعدادی مقبره وجود دارد که هر کدام متعلق به بزرگان تایلند می‌باشد.

وقتی وارد این معبد شوید اولین بنایی که با آن روبرو خواهید شد Viharin sien است که سازه ها و آثار باستانی و عتیقه جات چینی زیادی را در خود جای داده است.سپس به ساختمان اصلی معبد وات سان یانگ می‌رسید.این بنا به خاطر معماری مدرن و منحصر به فردش نسبت به سایر معابد تایلند به شهرت شهرت دارد.

در اطراف این معبد دریاچه و باغی بزرگ قرار دارد که زیبایی و آرامش خاصی را به این معبد بخشیده و زیبایی آن را دو چندان کرده است.همچنین این دریاچه به محل مناسبی برای کسب آرامش و ریلکسیشن در تور تایلند تبدیل شده است.


همچنین بخوانید : راهنمای سفر به تایلند


معبد وات یانسانگ پاتایا در روزهای عادی سال بسیار خلوت است اما در تعطیلات و مناسب های خاص بوداییان،این مکان به مکانی شلوغ تبدیل می شود.اگر هم اهل مدیتیشن هستید می توانید در کلاس های مدیتیشن که در این معبد برگزار می شود شرکت کنید.ساعت برگزاری این کلاس ها از ساعت شش صبح تا شش بعد از ظهر می باشد.

بهترین رستوران های پاتایا
معبد وات یانسانگ پاتایا
معبد وات یانسانگ پاتایا

چگونه به معبد وات یانسانگ پاتایا برویم؟

معبد وات سان یانگ در 160 کیلومتری خروجی جاده سوخومیت قرار دارد.برای رفتن به این معبد دو راه پیش رو دارید.راه اول این است که از اتوبوس های محلی استفاده کنید که هزینه ی آن ها بسیار پایین و به صرفه است؛هم می توانید از تاکسی ها استفاده کنید و راحت تر سفر کنید که البته هزینه آن کمی بالاست.توجه داشته باشید قبل از سوار شدن در تاکسی بر سر قیمت با راننده به توافق برسید.

 

Load More In متفرقه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *