تور های تابستانی سلام پروازلحظه آخر

دبی شهری چند ملیتی و مرکز گردشگری و تجارت خاورمیانه است و جاذبه های گردشگری فراوانی دارد. اگر قصد سفر به دبی را دارید باید به نکات مهمی توجه کنید و باید ها و نباید های این شهر را بدانید.در این مطلب از مجله گردشگری هم اقلیم، ما برخی از کارهایی که در دبی نباید انجام دهید را به شما خواهیم گفت تا بتوانید سفری دلچسب و بدون مشکل را تجربه کنید.

از حمل و یا مصرف مواد مخدر خودداری کنید

همه ما می‌دانیم که مصرف مواد مخدر کاری بسیار اشتباه و زیان آور است؛اما وقتی صحبت از قانون و فرهنگ یک کشور است اهمیت این موضوع دو چندان می‌شود.لازم است بدانید در کشور امارات نیز مانند خیلی از کشورها مواد مخدر مطلقا ممنوع است.

اجاره روزانه خانه در تهران

کارهایی که در دبی نباید انجام دهید

حتی اگر قصد اقامت در دبی را نداشته باشید و فقط به منظور ترانزیت به کشور دیگری در فرودگاه این شهر باشید،همراه داشتن مواد مخدر می‌تواند چهار سال حبس در زندان را در پی داشته باشد.همچنین هرگونه اقدام به خرید و فروش مواد مخدر در امارات مجازات حبس ابد دارد.توجه داشته باشید اگر دکتر برای شما دارویی تجویز کرده قبل از سفر به دبی از مقامات و منابع و مسئول امارات از مجاز بودن داروی مصرفی خود اطمینان حاص کنید تا دچار مشکل نشوید.

با توجه به اینکه در حال خواندن این مطلب هستید احتمالا قصد سفر به دبی را دارید بنابراین خواندن مطالب زیر را به شما پیشنهاد می کنیم:

کلیک کنید
هتل هیلتون کریک دبی

مراقب نوع پوشش خود باشید

یکی از کارهایی که در دبی نباید انجام دهید پوشیدن لباس‌های بدن نما و تنگ است.توجه داشته باشید که دبی بخشی از یک کشور مسلمان است و قوانین فرهنگی خاص خود را دارد.افراد بومی این شهر به شکل سنتی لباس می‌پوشند به طوری که زنان موهای سر خود را پوشانده و لباس‌های بلند بر تن می‌کنند و قسمت خیلی کمی از بدن آن‌ها پیداست.

کارهایی که در دبی نباید انجام دهید

در اماکن عمومی مانند مراکز خرید ، رستوران ها ، خیابان ها و ادارات مراجعه کنندگان باید لباس مناسب بر تن داشته و از پوشیدن بباس های بدن نما و کوتاه خودداری کنند.در تمامی نقاط کشور امارات برهنگی مطلقا ممنوع است و موجب زندانی شدن و اخراج فرد از کشور می‌شود.

به اسلام توهین نکنید

دین اسلام در فرهنگ مردم امارات نبز مانند ما مردم ایران نقش مهمی دارد.هر عملی که منجر به توهین به اسلام یا تخریب آن شود عملی مجرمانه تلقی می‌شود و جزیمه سنگین و زندانی شدن را در پی دارد.همین دلیل باعث شده تا افراد خارجی غیر مسلمان در تعداد کمی از مکان‌های مشخص مجاز به عبادت باشند.

در طول ماه رمضان از خوردن و آشامیدن در اماکن عمومی امتناع کنید

هماطور که می‌دانید مسلمانان یک ماه از سال را به طور کامل روزه می‌گیرند.در طول این یک ماه هر روز از صبح تا غروب آفتاب، خوردن ، آشامیدن ، سیگار کشیدن و بلند کردن صدای موسیقی در اماکن عمومی ممنوع بوده و جرم محسوب می‌شود.افرادی که روزه نیستند برای صرف غذا باید به رستوران‌هایی که دارای مجوز برای باز بودن در ماه رمضان هستند مراجعه کنند.

کلیک کنید
برج العرب دبی

از کلمات و اشارات توهین آمیز استفاده نکنید

معاشرت با مردم و استفاده از الفاظ رکیک در دبی ممنوع است و می‌تواند اقدامات جبران ناپذیری در پی داشته باشد.همچنین استفاده از علائم توهین آمیز با دست ممکن است منجر به زندانی شدن و یا اخراج شود.جالب است بدانید نوع مجازات بستگی به آن دارد که به چه شخصی توهین شده باشد.

کارهایی که در دبی نباید انجام دهید

مزاحم خانم ها نشوید

در همه کشور ها حریم خصوصی جایگاه ویژه‌ای دارد و مزاحمت برای خانم‌ها عواقب بدی را در پی خواهد داشت.در کشور امارات و شهر دبی نیز نمی‌توانید به راحتی در خیابان با هر خانمی صحبت کنید و یا از او عکس بگیرید.در دبی با مزاحمت جنسی زنان به صورت جدی برخورد می‌شود.بنابراین یکی از کارهایی که در دبی نباید انجام دهید انجام رفتارهای اشتباه و زننده و رفتاری که باعث اهانت به زنان شود است.

سایر دیدنی های دبی را بیشتر بشناسید:

چک برگشتی نداشته باشید

برگشت چک در امارات غیرقانونی است و می‌تواند منجر به محکومیت‌های قضایی مجرمانه شود.بنابرایین قبل از صدور هرگونه چک از محل آن در حساب خود اطمینان حاصل کنید.اگر به منظور تفریح به دبی سفر می‌کنید این مورد برای شما مشکل ساز نیست چراکه احتمال استفاده از دسته چک در این نوع سفر کم است.

کارهایی که در دبی نباید انجام دهید