تور های تابستان 1403لحظه آخراجاره خودرو در دبی

قطار فدک جزو لوکس‌ترین قطارهای ایران به حساب می‌آید. این قطار توانسته به تنهایی تمامی شرکت‌های قطار ریلی ایران را کنار بزند و در صدر جدول قرار بگیرد. قطار فدک در رده قطارهای ۵ ستاره ایران قرار دارد. در اصل می‌توان گفت که قطارهای شرکت ریلی فدک، همانند هتل‌های ۵ ستاره‌ای هستند که روی ریل‌های ایران حرکت می‌کنند!

در سفر همراه شرکت فدک، می‌توانید از نهایت امکانات و خدمات بهره‌مند شوید. زمانی که نوبت به خرید بلیط قطار علی بابا فدک می‌رسد، متوجه تفاوت قیمتی بلیط این قطار با شرکت‌های دیگر خواهید شد. با توجه به گران‌تر بودن قیمت بلیط‌های قطار این شرکت، قطعاً کنجکاو هستید تا درباره امکانات این قطار اطلاعات بیشتری داشته باشید. پس با ما همراه شوید تا شرکت قطار فدک را بهتر و بیشتر بشناسید.

اجاره روزانه خانه در تهران

امکانات قطار فدک

آشنایی بیشتر با قطار فدک

در خطوط ریلی ایرانی، برخی از قطارها، قطارهای ۵ ستاره هستند. برای مثال شرکت ملی قطار ایران، یعنی رجا، قطار ۵ ستاره‌ای با نام قطار زندگی را به خطوط ریلی ایران اضافه کرد؛ اما فدک یک شرکت ریلی است که قطارهای مختلفی در خطوط متفاوت ایران همانند مشهد، شیراز و زنجان دارد.

این شرکت در سال ۱۳۹۳ به بهره‌برداری رسید و پس از گذشت این سال‌ها، هنوز هم جزو برترین شرکت‌های ریلی ایران به حساب می‌آید. این شرکت توانسته در طی این سال‌ها فعالیت، گواهینامه مدیریت کیفیت مشتری‌ماری، نظام مدیریت یکپارچه، مدیریت کیفیت در آموزش، استقرار تعالی و گواهینامه‌های متعدد دیگری را از آن خود کند.

نکته جالب اینجاست که برخلاف شرکت‌های دیگر که اکثراً در همکاری با شرکت‌های چینی هستند، فدک در همکاری با کمپانی‌های آلمانی تأسیس شد. مهندسی ساخت قطارهای فدک همگی توسط مهندسان آلمانی انجام‌شده است. بخش عمده قطعات مصرفی در قطارهای این شرکت را نیز قطعات آلمانی تشکیل می‌دهند. به همین خاطر حتی سرعت و قدرت قطارهای شرکت فدک از سایر برندهای ریلی ایران بیشتر است.

آشنایی با فضای داخلی قطارهای فدک

آشنایی با فضای داخلی قطارهای فدک

شاید با خرید بلیط قطار فدک احساس کنید که هزینه بسیاری را بابت سفر ریلی پرداخت کرده‌اید؛ اما به محض ورود به قطار نظرتان تغییر خواهد کرد. فضای داخلی سالن قطار، رستوران و تمامی کوپه‌ها بسیار شیک، امروزی و با طراحی مدرن هستند.

جالب است بدانید که شرکت فدک تلاش داشته تا طراحی مدرن و در عین حال ایرانی را پیاده‌سازی کند و کاملاً در این باره موفق عمل کرده است. کوپه‌های این قطار به‌معنای واقعی کلمه «باشکوه» هستند و می‌توان آن را با هتل‌های ۵ستاره مقایسه کرد.

تزئینات داخل کوپه‌ها بسیار پرزرق‌وبرق و سلطنتی هستند. با ورود به کوپه خودتان، احساس می‌کنید که در قطارهای شیک اروپایی هستید که بین شهرهای مهم تردد می‌کنند. پشت تختی‌های چوبی زیتونی نمای خاصی به فضای داخلی کوپه می‌دهند. برخی اماکانات قابلیت شخصی‌سازی دارند که می‌توانید هنگام خرید بلیط درباره آن‌ها تصمیم‌گیری داشته باشید.

تمامی کوپه‌ها ۴ نفره هستند. ۲ تخت‌خواب تاشو در بخش بالای کوپه قرار دارد که با کمک نردبان به آن‌ها دسترسی پیدا می‌کنید. ۲ صندلی تخت‌خواب‌شو نیز در بخش پایینی کوپه قرار دارند.

امکانات قطار فدک

در وهله اول باید بدانید که قدرت قطارهای فدک از قطارهای سایر برندهای ریلی ایران بیشتر است. قطارهای این شرکت با سرعت ۲۰۰ کیلومتر در ساعت حرکت می‌کنند. به همین خاطر در زمان کمتری به مقصد خواهید رسید. به محض ورود، از مسافران با فرش قرمز پذیرایی می‌شود.

هر مسافر دارای حوله مرطوب، پک میان‌وعده و همچنین آب معدنی رایگان در ابتدای ورود خواهد بود. امکان استرداد بلیط قطار بسیار صورت آنلاین وجود دارد. در هنگام ورود با نوشیدنی از مهمانان پذیرایی می‌شود.

مسافران در داخل کوپه می‌توانند از ظروف چینی برای میل کردن غذای شخصی خودشان استفاده کنند. غذا داخل کوپه یا داخل رستوران به‌صورت پیش‌غذا، غذای اصلی و دسر سرو می‌شود. پس از سرو  غذا می‌توانید از مهماندار بخواهید تا نوشیدنی گرم برایتان سرو کند.

قیمت بلیط فدک

سرویس خواب کیفیت بسیاری دارند و ملحفه، روبالشی و روکش پتوی یکبار مصرف نو به هر مسافر ارائه می‌شود. در هر کوپه سیستم صوتی و تصویری حرفه‌ای و پیشرفته IPTV وجود دارد که مسافران را تا ساعت‌ها سرگرم می‌کند. همچنین در صورتی که مسافری نیاز به خدمات ویژه داشته باشد، می‌تواند از ویلچر برای جابه‌جایی استفاده کند.

قیمت بلیط فدک

قیمت بلیط فدک علی بابا در مقایسه با شرکت‌های دیگر بیشتر است؛ اما با توجه با امکانات بهتری که در اختیار مسافران قرار می‌دهد، این افزایش قیمت منطقی به نظر می‌رسد. معمولاً مسافرانی که به‌راحتی و آسایش در سفر اهمیت می‌دهند، تفاوت قیمت جزئی بلیط فدک را به جان می‌خرند.

به‌صورت کلی می‌توان گفت که این قطارها آنقدر راحت هستند که می‌توانید آن را به بخشی خاطره‌انگیز از سفرتان تبدیل کنید. با حضور در این قطارها احساس خستگی کمتری می‌کنید و انگار که در یک هتل ۵ ستاره متحرک حضور دارید. پس حتی در مسیرهای بسیار طولانی نیز متوجه گذر زمان نخواهید شد. همین موضوع شرکت فدک را از سایر شرکت‌های ریلی ایران متمایز می‌کند.