تور های پاییزی سلام پروازلحظه آخراجاره خودرو در دبی

شیطان کوه لاهیجان ؛ شهر لاهیجان که یکی از جاذبه های گردشگری ایران نیز محسوب می‌شود با داشتن طبیعتی فوق العاده و آب و هوایی مطلوب همواره نامی آشنا برای دوستداران طبیعت و گردشگری بوده است. جاذبه‌ای که در این مطلب از سایت هم اقلیم به آن می‌پردازیم، شیطان کوه لاهیجان است.

شیطان کوه لاهیجان

اجاره روزانه خانه در تهران

آشنایی با شیطان کوه

استان گیلان همواره یکی از مقاصد محبوب برای ایرانگردی بوده و گردشگران از سراسر ایران هر ساله به آن سفر می‌کنند. حتی گردشگران خارجی نیز در این استان زیبا دیده می‌شوند. آب و هوای مطلوب گیلان در تمامی فصول باعث شده تا افراد در هر فصل از سال برای گذراندن تعطیلات به این منطقه مراجعه کنند. یکی از شهرستان‌های استان گیلان لاهیجان است که قطعا تا کنون نام آن را شنیده‌اید. شیطان کوه در سالیان گذشته با نام شاه نشین معروف بوده است و مقابل آن برکه ای به طول 70 متر و عرض 200 متر قرار دارد. امروزه این برکه به دریاچه‌ی مصنوعی تبدیل شده و از آب آن برای تامین آب آبشار استفاده می‌شود که این آبشار از دل شیطان کوه می‌گذرد.

همانطور که گفتیم شیطان کوه یکی از جاذبه‌های لاهیجان محسوب می‌شود و کمتر کسی است که در سفر به لاهیجان از آن بازدید نکند. این کوه سرسبز در امتداد سلسله‌ی کوه‌های البرز قرار دارد و از پایین تا بالای آن توسط درختان و گیاهان پوشیده شده است.

پیشنهاد می‌کنیم در سفر به لاهیجان حتما به صورت پیاده از مسیر ویژه‌ی شیطان کوه عبور کنید تا به بام لاهیجان برسید. این مسیر با درختان میوه تزئین شد ه که قدم زدن در آن بسیار شگفت انگیز است.

شیطان کوه لاهیجان

پیشینه شیطان کوه

همانطور که گفتیم این منطقه در گذشته به شاه نشین معروف بوده است. اما امروزه همه ایرانی‌ها آن را به نام شیطان کوه می‌شناسند.

طبق گفته‌های ساکنین و اهالی لاهیجان، نامگذاری این کوه هیچ ارتباطی با شیطانی که در بین عموم متداول است ندارد و از خرافه پرستی به دور است.علت نامگذاری آن به این دلیل است که هنگامی که به بالای این کوه برسید و به پایین نگاه کنید احساس خواهید کرد که با دویدن به سمت پایین به راحتی به دامنه می‌رسید!اما تنها نتیجه ای که این کار در بر دارد سقوط است. بنا به باور افراد قدیمی این منطقه، در این محل شیطان چشم فرد را کور می‌کند و او را گول می‌زند.

در استان گیلان شهرهای جذاب دیگری نیز وجود دارد، در سفر به این استان پیشنهاد می‌کنیم از برخی از این شهرها مانند رودبار، انزلی، صومعه سرا و لنگرود بازدید کنید.

دیدنی های شیطان کوه

در این منطقه آبشار زیبایی وجود دارد که که از بالای کوه به سمت پایین سرازیر است. این آبشار به خوبی قابل مشاهده است و یکی از زیبایی‌های این کوه محسوب می شود. آب به وسیله پمپاژ آب از استخر به بالای کوه می‌رسد و سپس به پایین سرازیر می‌شود و راهی حوضچه‌هایی می شود که برای تخلیه و حرکت آب احداث شده است. همچنین یک مسیر پلکانی در کنار این آبشار قرار دارد که گردشگران با پشت سر گذاشتن نزدیک به 750 پله می توانند به بام سبز کوه برسند.

استخر شیطان کوه

در پایین شیطان کوه استخری بزرگ وجود دارد که وسعت آن به 17 هکتار می‌رسد. این استخر به دستور شاه عباس در کنار بلواری زیبا ساخته شد و همچنان نیز یی از زیبایی های این منطقه به شمار می‌رود. در وسط این استخر جزیره‌ای کوچک وجود دارد که توسط یک پل به حاشیه جنوبی آن متصل شده است.

بام سبز

به اصلی‌ترین قسمت شیطان کوه رسیدیم و آن جایی نیز جز بام سبز. بام سبز لاهیجان در بالای مسیر شیطان کوه قرار دارد و محیطی بسیار زیبا و سرسبز را به گردشگران هدیه می‌دهد. گذرگاهی در این مکان وجود دارد  که  افراد را به قسمت جنوبی پای کوه هدایت می‌کند.

شیطان کوه لاهیجان2

این مسیر را هم می‌توانید با ماشین طی کنید و هم با پای پیاده. اما همانطور که گفتیم پیشنهاد ما این است که با پای پیاده به بازدید از شیطان کوه بروید تا از زیبایی های آن بیشترین بهره را ببرید و شادابی را به روح خود هدیه دهید و سپس به بام سبز لاهیجان برسید.

تله کابین شیطان کوه

تفریحاتی نیز در این منطقه وجود دارد که می‌توانید با هزینه‌ای مناسب از آن ها استفاده کنید. محبوب‌ترین این تفریحات تله کابین شیطان کوه یا تله کابین لاهیجان است که از میان جنگل‌های این منطقه می‌گذرد. سوار این تله کابین شوید تا در میان ابرها و در دل آسمان تمام غم و غصه‌های خود را فراموش کنید،به طوری که گویی در دنیای دیگری به سر می‌برید!

تله کابین لاهیجان در ارتفاع 1550 متری قرار دارد و دارای دو ایستگاه و پنج دکل است. همچنین رستوران‌ها و کافه‌هایی نیز برای استفاده گردشگران در شیطان کوه احداث شده است.

شیطان کوه لاهیجان4

آدرس و دسترسی

آدرس : استان گیلان – شهر لاهیجان – شیطان کوه

دسترسی: اگر قصد سفر به لاهیجان با خودروی شخصی را دارید می‌توانید پس از حدود 330 کیلومتر رانندگی و عبور از شهر های کرج، قزوین و رودبار خود را به شهر رشت برسانید. سپس از شهر رشت به لاهیجان بروید. وقتی به لاهیجان برسید شیطان کوه را از تمامی نقاط شهر خواهید دید و می توانید به راحتی آن را پیدا کنید.

همچنین اگر وسیله نقلیه شخصی ندارید می‌توانید از ترمینال تهران اتوبوس‌های رشت را سوار شده و از رشت راهی لاهیجان شوید. البته بعضی از ترمینال‌ها مستقیما با لاهیجان نیز می‌روند.

پروازهای تهران رشت نیز به صورت روزانه انجام می شود و می توانید سفری هوایی داشته باشید.