تور های پاییزی سلام پروازلحظه آخراجاره خودرو در دبی

چگونه ویزای ترانزیت بگیریم؟

همانطور که می‌دانید ویزا انواع مختلفی دارد که هرکدام از آن ها برای هدفی مشخص صادر می شود.یکی از ویزاهای غیر مهاجرتی ویزای ترانزیت است که برای توقف های کوتاه مدت در کشورهای مختلف صادر می شود.در این مطلب از مجله گردشگری هم اقلیم به معرفی این نوع از ویزا می پردازیم.با ما همراه باشید.

چگونه ویزای ترانزیت بگیریم

اجاره روزانه خانه در تهران

آشنایی با ویزای ترانزیت و شرایط دریافت آن

ویزای ترانزیت نوعی ویزای کوتاه مدت و غیر مهاجرتی است که به افراد این اجازه را می دهد تا در فرودگاه ها و یا شهرهای میانی برای مدت زمانی کوتاه و تعیین شده برای تعویض هواپیما و … توقف کنند و از آن جا ادامه مسیر خود به مقصد اصلی را طی کنند.

به زبان صاده تر کسانی که این نوع ویزا را دریافت کنند می توانند از کشور ثالث به منظور رسیدن به کشور دیگر و مقصد اصلی خود عبور کنند.به عنوان مثال اگر شخصی قصد سفر از تهران به کانادا را دارد ممکن است پرواز او دارای وقفه ای در شهرهای پکن و یا گوانژو داشته باشد.


همچنین بخوانید : چگونه ویزای شینگن بگیریم؟


چه کسانی می توانند ویزای ترانزیت دریافت کنند؟

معمولا این ویزا برای خدمه ناوگان حمل و نقل مانند هواپیما،کشتی و …،رانندگان،خدمه قایق های ماهیگیری و مسافرانی که پرواز آن ها دارای توقف است صادر می شود.

انواع ویزای ترانزیت

سالن ترانزیت در هر شهر و هر ترمینال یک منطقه بین المللی به حساب می آید و تا زمانی که مسافرین آن سالن را ترک نکنند در واقع وارد خاک آن کشور نشده اند.اما در بین کشورها برخی حتی برای ورود و توقف کوتاه مسافرین در سالن ترانزیت نیز ویزا درخواست می کنند.این ویزا به دو نوع تقسیم می شود:

نوع اول ویزایی است که مسافر فقط در داخل فرودگاه قرار دارد و پس از چند ساعت انتظار در سالن ترانزیت،هواپیمای خود را تعویض می کند و مسیر خود را ادامه می دهد.در این نوع مسافر مجاز به خروج از فرودگاه نیست.این نوع ویزا را به نام ویزای صفر بار ورود می شناسند.

در نوع دوم مسافر می تواند فرودگاه را ترک کند و خود را به فرودگاه دوم در همان شهر یا شهر دیگر برساند.این نوع ویزا به صورت یک بار ورود و چند با ورود صادر می شود.

لازم به ذکر است اعتبار این ویزا بسته به طول مسیر از چند ساعت تا 10 روز می باشد.

ویزای ترانزیت

مدارک مورد نیاز برای ویزای ترانزیت

برای درخواست صدور ویزای ترانزیت به مدارک زیر نیاز دارید:

  • فرم درخواست ویزای ترانزیت
  • پاسپورت معتبر
  • عکس
  • بیمه مسافرتی
  • مدارک مربوط به سفر به مقصد اصلی مانند بلیط،ویزای صادر شده توسط کشور مقصد اصلی

هزینه این ویزا در هر کشور توسط وزارت امور خارجه آن کشور تعیین می شود.برای مثال هزینه ویزای ترانزیت شینگن 60 یورو می باشد.


همچنین بخوانید : کشورهای ویزای شینگن


چرا ویزای ترانزیت اعمال قانون می شود؟

یکی از سختگیرانه ترین انواع ویزا ها ویزای ترانزیت است و هدف اصلی این سخت گیری نیز مقابله با پناهندگی عنوان می شود.به زبان ساده تر این نوع ویزا از سوی کشورهای پیشرفته و توسعه یافته جهت جلوگیری از تقاضای پناهندگی شهروندان کشورهای ضعیف در فرودگاه های کشورشان به هنگام تعویض هواپیما تنظیم شده است.