تور های تابستان 1403لحظه آخراجاره خودرو در دبی

آینده گردشگری: روال سفر برای سال ۲۰۲۱ و بعد از آن

در این مقاله از سری مقاله های مجله گردشگری هم اقلیم به موضوع آینده گردشگری بعد از کرونا ویروس خواهیم پرداخت

هر ساله تمایلاتی برای سفر و گردشگری ایجاد می شود، با این حال ، سال ۲۰۲۱ یکی از مهمترین سالهای جهانگردی تا به امروز است. همانطور که جهان به آرامی از بیماری کرونا (COVID-19) بهبود می یابد و مرزها را به تدریج شروع به باز شدن می کنند ، انتظار داریم که سفر کمی متفاوت از قبل از این همه گیری به نظر برسد.

اجاره روزانه خانه در تهران

آینده گردشگری

اگرچه هیچ کس دقیقاً نمی داند چه اتفاقی خواهد افتاد ، اما یک چیز روشن است. ما قادر نخواهیم بود همانند گذشته (حداقل برای آینده قابل پیش بینی) به راحتی بدون توجه به سلامتی خود، سفر کنیم. موقعیت صنعت شما به عنوان یک تورگردان در این صنعت که به سرعت در حال تغییر است ، از اهمیت زیادی برخوردار است. مقررات دولتی ، آگاهی از سلامت و تأثیرات طولانی مدت یک بیماری همه گیر جهانی به معنای تغییراتی در نحوه فعالیت کسب و کار شما خواهد بود. با این وجود ، یک فرصت هیجان انگیز برای سازگاری و نوآوری ، همراه با احتمال اینکه مسافران تمایل به پرداخت هزینه بیشتر برای کاهش قرار گرفتن خوشان در معرض کرونا ویروس دارند ، فراهم می شود. به خواندن این مقاله در مجله گردشگری هم اقلیم ادامه دهید تا بینشی جدید به آنچه در آینده برای گردشگری در سال ۲۰۲۱ و بعد از آن انتظار می رود ، داشته باشید.

قبل از کرونا ویروس ، کاوش در یک شهر شلوغ هیجان انگیز و جذاب بود. پرسه زدن در بازارهای شلوغ ، لذت بردن از شام  و بازدید از نقاط داغ گردشگری اغلب از ویژگی های تعطیلات پربار بود. متأسفانه ، آنچه در گذشته منبع خاطرات بی پایان سفر بود ، اکنون موقعیت هایی است که ترس و اضطراب بسیاری را تحریک می کند.

در جهانی پس از کووید-۱۹ ، مسافران بیشتر از نیاز به سفر به مقاصدی که حفظ روشهای فاصله یابی اجتماعی را آسان می کنند ، آگاهی خواهند یافت.مجریان تور باید با طراحی برنامه هایی که از حمل و نقل عمومی و مناطق شلوغ توریستی جلوگیری می کنند ، خلاقیت لازم را به خرج دهند ، زیرا مشتریان آنها انتظار دارند این رویکرد بیشتر در نظر گرفته شود برای طراحی سفر. ممکن است به صورت برنامه های سفر با تمرکز بر مکان های دور افتاده یا جایی که مسافران کمتر در تماس با دیگران هستند.

واضح است که سفر و گردشگری باید پایدار باشند . برای کره زمین، جامعه و به طور کلی صنعت. با در نظر گرفتن اصول گردشگری پایدار، سفرهای دور از نظر اجتماعی از اهمیت بیشتری برخوردار است. اگرچه ترویج اقدامات ایمن بهداشتی البته برای سلامتی مسافران مفید است ، اما به نفع جامعه نیز خواهد بود. متعاقباً ، این شیوه ها به گردشگری این امکان را می دهد که با خیال راحت و پایدار مجدداً فعالیت خود را آغاز کرده و برای افراد درگیر نیز منافع اقتصادی ایجاد کند.

در دنیای پس از COVID-19 ، مهم است که مسافران در هنگام مسافرت ارتباط بیشتری داشته باشند. روزهایی که مردم می توانند به راحتی از شبکه خارج شوند گذشته است ، زیرا اکنون نیاز به اطلاع رسانی و به روز بودن با آخرین دستورالعمل های سفر وجود دارد. آژانس های مسافرتی که می توانند برنامه های سفر آنلاین و آفلاین را به مسافران خود ارائه دهند ، توجه مسافران نگران، مطلع بودن از این موارد را به خود جلب خواهد کرد. همه ما دیده ایم که وقتی صحبت از COVID-19 می شود ، شرایط به چه سرعت تغییر می کند ، بنابراین مسافران آینده احتمالاً می خواهند اطمینان حاصل کنند که مجری تور خبره آنها، برای ارائه مشاوره قابل اعتماد، در دسترسشان خواهد بود.

سفر به صورت گروهی می تواند روشی جذاب برای ملاقات افراد با دیگران ، لذت بردن از یک تجربه بی نظیر یا صرفه جویی در هزینه سفر باشد. با این حال ، در سال ۲۰۲۱ این گزینه به طور فزاینده ای غیرقابل دستیابی خواهد شد. مجریان تور و آژانس های مسافرتی که در ایجاد تورهای گروهی تخصص دارند ، ممکن است بخواهند به این فکر کنند که چگونه می توانند تجارت خود را برای فعالیت ایمن و موفقیت آمیز در این دنیای جدید متمرکز کنند. یک گزینه می تواند چرخش کامل از سفر گروهی به ۱۰۰٪ سفر FIT باشد. گروه دیگر ممکن است شامل ادامه سفرهای گروهی باشد اما فقط برای گروه هایی که از قبل یکدیگر را می شناسند و به آنها اعتماد دارند و مرتباً با هم تعامل دارند.

در آینده ، ما می توانیم محبوبیت مقصد را ناشی از کنترل خوب ویروس کرونا در آن کشور یا منطقه بدانیم. اقدامات احتیاطی موجود و نحوه مقابله با شیوع اولیه به مسافران اطمینان می دهد که در یک کشور یا مکان خاص از امنیت برخوردار خواهند بود. متأسفانه ، این امر ممکن است منجر به نابودی مکان هایی شود که قبل از همه گیری کرونا محبوب بودند، که دلیل آن بحران و کمبود جهانگرد می باشد. به عنوان یک طراح سفر ، اطمینان از داشتن تعدادی مکان مهم است که می توانید در صورت و هنگامی که مشکلی در جاهای دیگر ظاهر می شوند ، به مشتریان خود ارائه دهید.

نه تنها مقاصد محبوب تغییر خواهد کرد، همچنین این ذهنیت ممکن است بر نحوه سفر افراد به مقصد و داخل آن تأثیر بگذارد . انتخاب ایرلاین ممکن است فقط به قیمت منجر نشود ، بلکه تصمیمات تحت تأثیر استانداردهای بهداشتی قرار می گیرند. اگر ماسک اجباری باشد یا نباشد ، فاصله صندلی بین مسافرین و غیره ، مسافران ممکن است بیشتر علاقه مند به انتخاب حمل و نقل شخصی یا ارتقا به کالسکه قطار کلاس تجاری باشند تا بتوانند در امنیت بمانند و از ازدحام جمعیت جلوگیری کنند.وقت بگذارید تا با تأمین کنندگان حمل و نقل و مقررات متغیر آنها مطابقت داشته باشید زیرا بدون شک مشتریان آینده شما سوالاتی دارند که باید با اطمینان به آنها پاسخ دهید.

با عدم اطمینان قابل ملاحظه ای که در مورد ایمنی سفر و اطلاعات متناقضی که به صورت آنلاین وجود دارد، مسافران در مورد برنامه ریزی سفرهای خود همچنان به دنبال متخصصان خواهند بود. به ویژه در آینده نزدیک ، سفر به طور فزاینده ای پیچیده خواهد شد و مسافران ممکن است فقط با نمایندگان و مجریان تور درگیر شوند تا به آنها در مدیریت تنظیمات پیچیده هواپیمایی و مقررات بهداشتی که باید به آنها پایبند باشند ، کمک کنند. در حال حاضر کار برای همسو کردن برند مسافرتی خود به عنوان یک رهبر معتبر معتمد ، شما را در جذب مشتری در هنگام شروع مجدد سفر آماده می کند.