تور های تابستان 1403لحظه آخراجاره خودرو در دبی

ایتالیا کشوری بسیار زیبا است که به عنوان زادگاه امپراتوری روم شناخته می‌شود. این کشور که شاهکارهای تاریخی متعددی را در خود جای داده است، بیشتر از هر جای دیگری در دنیا دارای جاذبه‌های تفریحی و دیدنی است که اکثر آن‌ها در فهرست‌های جهانی هم ثبت شده‌اند. این کشور با شهرهایی مانند ونیز، رم و فلورانس که جز زیباترین شهرهای دنیا هستند، یکی از بهترین مقاصد گردشگری است که همه علاقه‌مندان به سفر باید یک بار بازدید از آن را در برنامه سفر خود داشته باشند. در ادامه به معرفی جاهای دیدنی ایتالیا و بیشتر نقاطی که در سفر به ایتالیا باید از آن‌ها دیدن کرد، خواهیم پرداخت. با ما در مجله گردشگری هم اقلیم همراه باشید.

ایتالیا کجاست؟

ایتالیا یکی از محبوب‌ترین کشورهای دنیا به خصوص در حوزه گردشگری است که همه ساله افراد زیادی برای بازدید از جاذبه‌های گردشگری متعددی که دارد، به آن آن سفر می‌کنند. بسیاری از جاهای دیدنی ایتالیا ثبت یونسکو شده‌اند و بسیاری دیگر آنقدر قدمت دارند که حتی مسن‌ترین افراد هم شناخت چندانی در مورد آن‌ها ندارند. بخش زیادی از اقتصاد این کشور زیبا بر پایه گردشگری است و با مسافرانی که همه ساله به این کشور سفر می‌کنند، تامین می‌شود.

اجاره روزانه خانه در تهران

جاهای دیدنی ایتالیا

این کشور اروپایی که به دلیل شباهت نقشه آن، به کشور چکمه هم معروف است بین چند دریا آدریانیک، تیرهنیان، مدیترانه و یای یونانی محصور شده و همین مسئله موجب شده که علاوه بر جاذبه‌های دیدنی تاریخی، طبیعتی فوق‌العاده زیبا و برک هم داشته باشد که بازدید از آن‌ها خالی از لطف نخواهد بود. همچنین ۴۰ درصد از این کشور زیبا کوهستانی است و همین مسئله باعث تبدیل آن به بهترین مقصد تفریحات زمستانی نیز شده است.

چرا باید از ایتالیا دیدن کرد؟

ایتالیا کشوری بسیار زیبا است و این زیبایی‌ها به حدی زیاد است که سفر به این کشور را به خاطره‌انگیزترین سفر عمر شما تبدیل می‌کند. بازدید از جاهای دیدنی ایتالیا نه تنها فرصتی برای آشنایی با تاریخچه این کشور، بلکه امکانی برای آشنایی با آن چیزی است، که جهان را به وضعیت امروزی تبدیل کرده است. علاوه بر این بسیاری از افراد به این کشور سفر می‌کنند تا با الهام از جاذبه‌های تاریخی، معماری و آشپزی بی‌نظیر ایتالیایی کار و اطلاعات خود را بهبود ببخشند. برای مثال آشپزها با سفر به ایتالیا و مشاهده رسپی‌های مخصوص رستوران‌های این کشور می‌توانند مواردی جدید به منوی خود اضافه کرده و از این طریق رضایت مشتریان را نیز افزایش بدهند.

مهم‌ترین جاهای دیدنی ایتالیا کجاست؟

همان‌طور که در ابتدا گفته شد، ایتالیا جاهای دیدنی زیادی دارد که بازدید از آن‌ها بدون یک برنامه‌ریزی دقیق و درست امکان‌پذیر نیست. هر چند اگر یک برنامه‌ریزی کامل داشته و دقیقا طبق آن عمل کنید هم بسته به مدت زمان سفر شما امکان بازدید از همه جاذبه‌های این کشور برای شما وجود نخواهد داشت. با این حال یک برنامه‌ریزی کامل و دقیق قبل از سفر کمک می‌کند که بازدید از جاذبه‌ها با نظم بیشتری انجام شده، در کوتاه‌ترین زمان از بیشترین جاذبه‌های گردشگری دیدن کنید و از زمان سفر خود حداکثر استفاده را ببرید. برای داشتن برنامه‌ریز در این مورد ابتدا باید با جاهای دیدنی ایتالیا آشنا باشید که در ادامه چند مورد از مهم‌ترین آن‌ها را به شما معرفی خواهیم کرد.

کولوسئوم

اولین و مهم‌ترین جاذبه دیدنی ایتالیا که در سفر به این کشور باید از آن دیدن کنید، کولوسئوم است. این جاذبه که در شهر رم واقع شده یکی از مهم‌ترین جاذبه‌های گردشگری کشور ایتالیا است. اهمیت این جاذبه را می‌توان به این صورت عنوان کرد که بازدید از رم بدون دیدن این جاذبه مانند سفر به ناپل و امتحان نکردن پیتزا مارگاریتا است. این جاذبه گردشگری نماد شهر رم است و یکی از مشهورترین بناهای تاریخی در کل دنیا نیز هست.

کولوسئوم بزرگ‌ترین آمفی تئاتر دنیا است که توسط امپراتوری روم باستان بنا شده و جز معدود سازه‌هایی در دنیا است که بخش زیادی از آن سالم باقیمانده و به راحتی می‌توان چارچوب و ساختار آن را مشاهده کرد. این بنا ۷۲ سال بعد از میلاد مسیح، توسط امپراتور وسپاسیان احداث و در سال ۸۰ توسط پسر او تیتوس تکمیل شده است. طاق کنستانتین و صلیب برنزی از جمله جاذبه‌هایی هستند که در این مکان می‌توانید آن‌ها را مشاهده کنید.

colosseum

کلیسای سانتا ماریا دل فیوره

کلیسای سانتا ماریا دل فیوره یکی دیگر از جاذبه‌های دیدنی کشور ایتالیا و واقع در فلورانس است. این بنا از معروف‌ترین و مهم‌ترین کلیساهای دنیا نیز هست که با نام کلیسای جامع فلورانس هم شناخته می‌شود. این کلیسای زیبا جاذبه‌ای مهم و جهانی در شهر فلورانس است که احداث آن سال‌ها زمان برده است. یکی از جذابیت‌های این بنای تاریخی رنگ آن است. گنبد بزرگ این کلیسا به رنگ قرمز است که از دورترین نقاط جلب توجه می‌کند.

زیبایی‌های این جاذبه دیدنی به حدی زیاد است که همه مسافران باید بازدید از آن را در برنامه سفر خود داشته باشند. البته این مورد از جاهای دیدنی ایتالیا تنها به کلیسای آن ختم نمی‌شود ، بلکه با بازدید از آن می‌توانید از تعمیدگاه باشکوهی که که در روبروی کلیسا قرار دارد هم دیدن کنید. این تعمیدگاه به دلیل داشتن درهای برنزی و حکاکی شده بسیار زیبا و دیدنی که نمونه آن را در کمتر جایی از دنیا می‌توان مشاهده کرد، شهرت زیادی دارد.

کلیسای سانتا ماریا دل فیوره

کانال بزرگ ونیز

هر کدام از شهرهای کشور ایتالیا به تنهایی یک جاذبه دیدنی هستند. معماری بی‌نظیر و زیبایی‌های داخل شهر ساعت‌ها گردشگر را به خود خیره می‌کنند، اما ونیز ایتالیا موضوعی متفاوت دارد. این شهر زیبا علاوه بر معماری فوق‌العاده بی‌نظیر به دلیل یک ویژگی مهم دیگر هم در میان گردشگران شهرت دارد و آن قرار گرفتن شهر روی آب است. در بیشتر خیابان‌ها و معابر اصلی این شهر به جای آسفالت و جاده‌هایی که با پای پیاده بتوان از آن‌ها عبور کرد، آب وجود دارد و رفت و آمد تنها باید با قایق انجام شود.

گوندولا سواری یکی از تفریحاتی است که با سفر به ونیز می‌توان تجربه کرد و خاطره‌ای به یادماندنی و تکرار نشدنی نیز خواهد بود. این تفریح جز کارهایی است که گردشگران قرن‌ها است از آن لذت می‌برند. در سرتاسر مسیر کانال‌ها و خیابان‌های پر آب ونیز می‌توانید از مسیر با شکوه دو طرف آن هم دیدن کنید. بناها و معماری‌های ساختمان‌های ونیز همگی یادآور ثروت و قدرت بیشتر مردم ونیز در گذشته‌های بسیار دور هستند.

کانال بزرگ ونیز

برج کج پیزا

یکی دیگر از جاهای دیدنی ایتالیا برج کج پیزا در شهر پیزا ایتالیا است‌. شاید با دیدن یک بنا یا ساختمان کج شده اولین چیزی که به ذهن شما می‌رسد ریختن و تخریب آن ساختمان باشد؛ اما برج کج پیزا قرن هاست که به صورت کج ساخته شده و هنوز هم پابرجا و محکم در جای خود باقی مانده است. ساخت این برج زیبا که طراحی با شکوهی دارد؛ اما به دلیل نقص ساختاری ظاهری متفاوت نیز دارا است در سال ۱۱۰۰ انجام شده است. در آن زمان به دلیل نشست زمین و انحراف سازه برج کج ساخته شده و ظاهری متفاوت با دیگر برج‌ها پیدا کرده است.

جالب است بدانید که بیشتر متخصصان پیش‌بینی می‌کردند که این برج نهایتاً در سال ۲۰۰۰ میلادی تخریب شده و فرو بریزد. اما هنوز هم این برج پابرجاست و مسافران و گردشگران شهر پیزا ایتالیا می‌توانند از پله‌های آن بالا رفته و چشم انداز متفاوتی از شهر را مشاهده کنند.

برج کج پیزا

پانتئون

پانتئون یکی دیگر از جاهای دیدنی ایتالیا و دستاوردی دیگر از امپراطوری باشکوه روم باستان در کشور ایتالیا است.  مانند بیشتر جاذبه‌های به جا مانده از زمان این امپراتوری نسبتا سالم باقی مانده و بخش‌های زیادی از آن به خوبی حفظ شده‌اند. در این بنای عظیم و باشکوه یک گنبد بزرگ وجود دارد که به دلیل وجود حفره‌ای در سقف که شبیه به چشم است، بنا را به نام پانتئون نامگذاری کرده‌اند. این سوراخ در واقع با هدف تامین نور این فضا تعبیه شده است؛ اما گذشتگان معتقد بودند این سوراخ یا چشم پانتئون راهی برای ورود خدایان به این مکان مقدس بوده است. با بازدید از این گنبد یک ویژگی مهم جلب توجه می‌کند و آن ابعاد متناسب گنبد است. ارتفاع گنبد از کف تا سقف با قطر و مساحت آن برابری می‌کند و این موضوع یکی از نکات اعجاب‌انگیز با توجه به زمان احداث و ساخت بنا بوده است.

پانتئون

سیه‌نا

یکی دیگر از شهرهای ایتالیا که نه فقط به خاطر جاذبه‌های گردشگری آن بلکه به دلیل زیبایی‌ها خود شهر باید از آن دیدن کرد، سیه‌نا است. سیه‌نا معجزه طبیعت است و هیچ جمله‌ای نمی‌تواند زیبایی‌های آن را توصیف کند. این شهر ایتالیا بکرترین طبیعت آن را در اختیار دارد. سیه‌نا ییلاقی است و زمین‌های زراعی زیبا و بزرگ، جنگلی انبوه از درختان بلند و همیشه سبز سرو، گل‌های وحشی در انواع و رنگ‌های مختلف و باغ‌های میوه به خصوص زیتون از زیبایی‌های این شهر هستند که سیه‌نا را به یکی از خاص‌ترین جاهای دیدنی ایتالیا هم تبدیل می‌کنند.

البته زیبایی‌های سیه‌نا تنها به سرسبزی آن خلاصه نمی‌شود. این شهر ساحلی محصور کننده هم دارد که نباید بازدید از آن را فراموش کرد. فاخرترین جاذبه گردشگری تاریخی در این شهر زیبای ایتالیایی میدان دل کمپو است. همچنین کلیسای بزرگ سیاه و سفید واقع در این شهر که از قرن ۱۲ میلادی به جا مانده است با دیوارهای گوتیک، طاق‌های تزئینی و زیبایی‌های دیگر خود در میان گردشگران دلربایی می‌کند. در کنار همه دیدنی‌ها، این شهر یکی از بهترین رستوران‌ها و فست‌فودها را هم دارد.

سیه‌نا

فواره تروی

اگر اهل فیلم و سینما باشید و فیلم‌هایی مانند سه سکه در چشمه و لیزی مک گوایر را دیده باشید، احتمالاً با فواره تروی آشنا هستید. این محله زیبا همواره یکی از جاذبه‌های گردشگری شهر رم و کشور ایتالیا بوده است. اعتقادات مختلفی در مورد این فواره وجود دارد که یکی از آن‌ها عقیده مردم درباره سفر دوباره به شهر رم است‌. طبق اعتقاد قدیمی‌ها اگر فردی یک سکه را با دست راست از روی شانه چپ خود به داخل حوض بیندازد شانس زیادی در زندگی نصیب او می‌شود و دوباره به رم سفر می‌کند.

عمر این فواره به قرن اول میلادی باز می‌گردد. در آن زمان از این فواره به منظور تأمین آب عمومی شهر استفاده می‌شد؛ زیرا به یک قنات متصل بود. در سال ۱۶۲۹ میلادی اما پاپ لوریان هشتم این بنا را به یک جاذبه تماشایی تبدیل کرد. در حال حاضر این موارد شامل یک مجسمه از نپتون یا خدای دریا و اسب‌ها و صدف‌های تماشایی است.

فواره تروی

توسکانی

یکی دیگر از جاهای دیدنی ایتالیا شهر توسکانی است که به دلیل هنر معماری بی‌نظیر در ساختمان‌ها آن، باغ‌های سرسبز میوه‌های مختلف مانند زیتون، سواحل و جزیره‌ها شهرت دارد. این شهر زیبا در واقع منطقه‌ای روستایی است که هم در نزدیکی کوه و هم در خط ساحلی و نزدیک دریا قرار دارد. توسکانی زادگاه بسیاری از شاعران ایتالیایی است و هنوز هم افرادی که به شعر و ادبیات علاقه دارند این شهر را برای افزایش ذوق هنری خود انتخاب می‌کنند. با مراجعه به این شهر می‌توانید از باغ‌های انگور فوق‌العاده جذاب آن هم دیدن کنید. توسکانی بهترین رستوران‌های ایتالیایی را هم دارا است، به همین دلیل بازدید از آن برای افرادی که به دنبال جایی برای شکم‌گردی و امتحان کردن غذاهای جدید و خوشمزه هستند، بسیار مناسب است. جالب است بدانید مواد طبخ بیشتر غذاها در این رستوران، به خصوص غذاهای گیاهی به صورت طبیعی و از محصولات همین منطقه تامین می‌شوند.

توسکانی

پمپئی

اشتباه نکنید، در مطلبی در مورد جاهای دیدنی ایتالیا قصد صحبت در مورد هندوستان را نداریم و صحبت ما دقیقا در مورد ایتالیا و جاذبه‌های دیدنی این کشور است. یکی از زیباترین جاذبه‌های ایتالیا شهر پمپئی است. این شهر که در نزدیکی ناپل قرار دارد یکی از جاذبه‌های تاریخی کشور ایتالیا هم محسوب می‌شود. شهر پمپئی  یکی از باشکوه‌ترین مواد ایتالیا بود البته قبل از اینکه آتشفشان وزوو فعال شود و شهر زیر آوار از خاکستر مدفون شود. بعد از فعال شدن این آتشفشان و خالی شدن مواد مذاب روی بناهای این شهر این نقطه از ایتالیا به یکی از مهم‌ترین مکان‌ها برای حفاری و کشف چیزهای جدید تبدیل شده است.

اکتشاف‌های  زیاد با هر بار حفاری در این نقطه از ایتالیا یک جاذبه جدید را در مورد این شهر ارائه می‌کنند. هنوز هم بسیاری از نقاط این شهر ناشناخته باقی مانده و با هر بار حفاری اجسادی از ساکنین کشف می‌شود. حالت چهره آن‌ها نشان دهنده بی‌خبر بودن از وقوع این حادثه و آسیب بزرگی است که فوران این آتشفشان وارد کرده است.

دریاچه کومو

اگر مسافر کشور چکمه هستید و وقت زیادی برای بازدید از جاهای دیدنی ایتالیا ندارید حتما بازدید از دریاچه کومو را در برنامه خود داشته باشید. این دریاچه یکی از زیباترین جاذبه‌های طبیعی و دیدنی ایتالیا است که منظره‌ای تماشایی را برای گردشگران ایجاد کرده است. کومو سومین دریاچه ایتالیا از نظر وسعت و بزرگی هم هست و عمق آن نسبت به بیشتر دریاچه‌های اروپایی بیشتر است. این دریاچه در دامنه کوهستان معروف آلپ قرار دارد و زیبایی آن به حدی است که گردشگران را جادو می‌کند.

کومو آبی بسیار شفاف دارد، طوری که تصویر کوه‌های اطراف مانند آینه‌ای در آن انعکاس یافته است. از نظر آماری این منطقه از ایتالیا بیشترین میزان گردشگران برای عکاسی را به خود اختصاص داده است. جالب است بدانید بیشتر بازیگران معروف دنیا هم حداقل چند عکس هنری و یادگیری در کنار این دریاچه زیبا دارند و این مسئله هم زیبایی خاص و بی‌نظیر این دریاچه را اثبات می‌کند. بسیاری از زوج‌های جوان تمایل دارند که عروسی خود را در نزدیکی این دریاچه برگزار کنند یا حداقل چند عکس یادگاری در آلبوم عروسی خود و در کنار این دریاچه زیبا و تماشایی داشته باشند. رایان بیگل، کتی لی و درو اسکات از ستاره‌هایی هستند که مراسم ازدواج خود را در نزدیکی این دریاچه برگزار کرده‌اند.

دریاچه کومو

پنج زمین

پنج زمین یا سنک تیر که اسامی مختلف دیگری هم در میان مردم محلی دارد یکی دیگر از جاهای دیدنی ایتالیا است. این منطقه که میان شهر پیزا و جنوا قرار دارد، یک رشته روستای ساحلی است که در نهایت به خط ساحلی ریویرا می‌رسد. پنج زمین جز رویایی‌ترین مقاصد گردشگری ایتالیا از نظر زیبایی است. زیبایی‌های این منطقه آن را برای فصل تابستان و تفریحی به یادماندنی در گرم‌ترین فصل سال به بهترین گزینه تبدیل می‌کند.

 از زیبایی‌های این منطقه برای گردشگری می‌توان به خانه‌های رنگارنگ، باغ‌های میوه به خصوص انگور، بخش‌های ماهیگیری و قایق‌هایی که برای این کار در دریاچه قرار دارند و مسیرهای فوق‌العاده زیبای پیاده‌روی اشاره کرد. جالب است بدانید طبق نظر کارشناسان و گردشگرانی که از این منطقه دیدن کرده‌اند، زیباترین غروب خورشید در دنیا متعلق به این منطقه در ایتالیا است. پنج زمین در واقع ۵ نقطه روستایی هستند که در امتداد هم واقع شده و در نهایت خطی زیبا، سرسبز و تماشایی را ایجاد می‌کنند.

گالری اوفیتسی

از دیگر جاهای دیدنی ایتالیا می‌توان به گالری اوفیتسی اشاره کرد. این جاذبه گردشگری ایتالیا یک موزه معروف و تماشایی و مقصدی ایده آل برای افرادی است که به تاریخ و هنر علاقه دارند. در این موزه بی‌نظیر و تماشایی آثاری از بزرگ‌ترین هنرمندان ایتالیا و دنیا قرار دارد که از جمله آن‌ها می‌توان به آثار هنری میکل آنژ، رافائل، پیرو، مدیچی و دلا فرانچسکا اشاره کرد. بخشی از این موزه برای برگزاری تئاتر و نمایش‌های صحنه‌ای آماده‌ شده و بخشی دیگر آثاری مانند مجسمه‌ها را در خود جای داده است. در این موزه آثار هنری در همه موضوعات وجود دارند. از طبیعت گرفته تا آثار مذهبی یا سورئال را می‌توان در این جاذبه تاریخی تماشا کرد.

بهترین زمان سفر به جاهای دیدنی ایتالیا کدام فصل از سال است؟

اگر مسافر یک کشور دیگر هستید و برای بازدید از جاذبه‌های گردشگری آن قصد اقامت توریستی در آن حضور را دارید، احتمالاً یکی از موضوعاتی که زیاد شنیده‌اید، بهترین زمان سفر به کشور مورد نظر است. بهترین زمان سفر به یک کشور زمانی است که آن کشور از نظر آب و هوا بهترین شرایط را داشته و از نظر تعداد توریست‌ها آمادگی رسیدگی کامل به همه آن‌ها را داشته باشد. در مورد سفر به ایتالیا می‌توان این‌ گفت که بهترین زمان سفر به این کشور برای بازدید از جاهای دیدنی ایتالیا فروردین تا خرداد ماه است.

در این ماه‌ها هوا بسیار خنک و مطبوع است و گرمای آزاردهنده دریا و شرجی بودن هوا هنوز آغاز نشده است. بعلاوه در ماه‌های اردیبهشت و خرداد آمار مسافرت گردشگران خارجی چندان زیاد نیست، به همین دلیل شهر خلوت است و بازدید از جاذبه‌های گردشگری راحت‌تر از قبل قابل انجام است. علاوه بر آن نبود توریست موجب می‌شود که بیشتر هتل‌ها به دنبال مشتری بوده و هزینه رزرو اتاق هم کمتر می‌شود. بعد از آن در ماه‌های تابستان تا اواسط پاییز، ایتالیا مملو از توریست و گردشگر است تا به مرور وارد سرمای زمستانه شده  و به طور کل سفر به این کشور سخت شود.

لازمه سفر به جاهای دیدنی ایتالیا چیست؟

اگر برای بازدید از جاهای دیدنی ایتالیا، مسافر این کشور هستید ابتدا باید ویزای توریستی آن را دریافت کنید. از شرایط اخذ این ویزا می‌توان به سابقه سفر و تمکن مالی اشاره کرد. در صورتی که موجودی حساب شما به اندازه تمکن مالی اعلام شده باشد و از نظر سابقه سفر، سلامت جسمی و… نقصی در کار شما نبوده و مشکلی در روند مصاحبه و ارسال مدارک ایجاد نشده باشد، ویزای توریستی این کشور را در کوتاه‌ترین زمان ممکن دریافت خواهید کرد.

در مورد سفر به این کشور زیبا برای بازدید از جاذبه‌های گردشگری و دیدنی تنها به این نکته توجه داشته باشید که تمام دیدنی‌های ایتالیا در یک نقطه متمرکز نیستند و برای بازدید از همه یا بیشتر آن‌ها نیاز است که به چند شهر این کشور سفر کنید که هر کدام قوانین، آب و هوا و شرایط متفاوتی برای پذیرش مسافران دارند.

حرف آخر جاهای دیدنی ایتالیا

تنوع جاهای دیدنی ایتالیا آنقدر زیاد است که می‌توان روزها در مورد آن صحبت کرد و باز هم جایی برای گفتن باقی مانده باشد. این کشور زیبا همه ساله میزبان تعداد زیادی از گردشگران است که برخی برای تفریح و برخی برای بازدید از تاریخچه غنی این کشور، ایتالیا را به عنوان مقصد سفر خود انتخاب کرده‌اند. در این مطلب به معرفی جاهای دیدنی این کشور پرداختیم و تلاش کردیم که بیشتر دیدنی‌های ایتالیا را به شما معرفی کنیم. شما سفر به کدام کشور را بیشتر دوست دارید؟ دیدنی‌ترین جای دنیا از نظر شما کدام است؟