تور های تابستان 1403لحظه آخراجاره خودرو در دبی

روش های پایدارسازی گود

با توجه به قیمت بالای زمین، نیاز به تأمین پارکینگ و … نیاز به پایدارسازی گودها روز به روز بیشتر می گردد. روش­های پایدارسازی گودها به طور کلی به صورت زیر می باشند که در ادامه شرح داده می شوند:

۱) میخکوبی یا نیلینگ (Nailing)

اجاره روزانه خانه در تهران

۲) مهارگذاری یا انکراژ (Anchorage)

۳) ساخت از بالا به پایین یا تاپ دان  (Top & Down Construction)

۴) مهار متقابل یا استرات  (Strut)

۵) دیوار برلنی (Berlin Wall)

۶) سازه نگهبان خرپایی  (Truss Retaining Structure)

۷) دیوار دیافراگمی (Diaphragm Pile Wall)

۸) سپرکوبی (Sheet Pile)

۹) خاک مسلح یا ژئوسنتتیک (Geosynthetict)

۱) میخکوبی

میخ کوبی دیواره ها به معنای مسلح کردن خاک به وسیله قرار دادن میلگرد در داخل خاک می باشد. میلگردها داخل گمانه هایی که در دیواره خاکی حفاری می شود، قرار می گیرند و به منظور جلوگیری از خوردگی میلگردها و انتقال مناسبتر نیروها بین خاک و میلگرد توسط دوغاب سیمان پر می شوند.

۲) مهارگذاری

اصول روش مهارگذاری با روش میخکوبی مشابهت دارد و تفاوت عمده در اعمال نیروی پس تنیدگی می باشد.

پایدارسازی گود به روش مهارگذاری (انکراژ)

۳) ساخت بالا به پایین

در روش ساخت بالا به پایین سازه اصلی از بالا به پایین اجرا و همزمان با گودبرداری انجام می گردد.

۴) مهار متقابل

در این روش از اعضای فشاری جهت انتقال نیروی فشار خاک استفاده می گردد. اجزای تشکیل دهنده این سیستم به طور کلی شامل دیوار، اعضای فشاری و اعضای واسط بین دیوار و اعضای فشاری می باشد.

پایدارسازی گود به روش مهارمتقابل (استرات)

۵) دیوار برلنی

یکی از روش های پایدارسازی گودها روش دیوار برلنی می باشد. در این روش با استفاده از ترکیبی از شمع های بتنی یا فولادی و رویه بتنی (شاتکریت) پایدارسازی گود انجام می گردد.

۶) سازه نگهبان خرپایی

در روش اجرای سازه نگهبان خرپایی که یکی از روش های پایدارسازی گودهای نیمه عمیق است، فشار خاک وارد بر دیواره گود از طریق اعضای افقی و مورب به کف گود منتقل می­ گردد.

اعضای قائم می­ تواند به صورت فلزی یا بتنی باشند. اعضای افقی و مورب خرپا معمولاً به صورت فلزی ساخته می­ شوند.

پایدارسازی گود به روش سازه نگهبان خرپایی

۷) دیوار دیافراگمی

یکی از روش های پایدارسازی گودهای عمیق دیوار دیافراگمی می باشد. در این روش جهت حفاظت از ریزش دیواره گود، دیواره ای بتنی اجرا می گردد.

۸) سپرکوبی

روش سپرکوبی با استفاده از کوبش اعضای بتنی یا فلزی در دیواره گود انجام می گردد و به دلیل عدم نیاز به گیرش بتن، در زمان اجرای پروژه صرفه جویی می گردد.

۹) خاک مسلح

به محصولاتی که مشکلات خاک های مسئله دار را برطرف می کنند خاک مسلح اطلاق می گردد. ژئوتکستایل، ژئوگرید، ژئوممبران، ژئونت، جی سی ال یا ژئوسنتتیک کلی لاینر، ژئوفوم، ژئوسل و ژئوکامپوزیت بعضی از انواع ژئوسنتتیک ها می باشند.

شرکت ایستا سازه
 با تکیه بر دانش فنی و سوابق مدیران خود در مهندسی و ساخت پروژه های عمرانی و با هدف توسعه و گسترش فناوری نوین و تکنیکهای روز دنیا در زمینه مدیریت، طراحی، ساخت و اجرای پروژه های عمرانی شکل گرفته است.

این شرکت با برخورداری از نیروهای جوان ، مجرب، خلاق و نوآور، با تکیه بر تخصص و صداقت در کار و بهره گیری از آخرین دستاوردهای علمی و تکنولوژیکی درصدد ارائه خدمات مهندسی در گستره وسیعی از زمینه های مهندسی عمران می باشد.

دانش علمی و فنی در کنار تجربه ی اجرایی، مدیریتی و قراردادی، تیم فنی مهندسی “ایستاسازه” را به گروهی قابل اعتماد، جهت واگذاری کلیه مراحل برنامه ریزی، طراحی، اجرا و نیز مدیریت و نظارت راهبردی پروژه های عمرانی – ژئوتکنیکی تبدیل و انجام موفقیت‌آمیز بسیاری از پروژه‌های متنوع طرح و اجرای پایدارسازی و بهسازی خاک را تضمین نموده است.