مجسمه علی و نینو باتومی

مجسمه علی و نینو یکی از جاذبه های گردشگری گرجستان است که در سال‌های اخیر دی بین گردشگران از محبوبیت خاصی برخوردار شده.این مجسمه متحرک در پارک میراکل ، پشت چرخ و فلک شهر و درست در کنار اسکله باتومی قرار دارد.با هم اقلیم همراه باشید تا با این جاذبه‌ی مشهور بیشتر آشنا شویم.

مجسمه علی و نینو

پارک میراکیل به دلیل اینکه مجسمه علی و نینو در آن قرار دارد مورد توجه بسیاری از گردشگران واقع شده و به یکی از از مشهورترین مناطق شهر باتومی تبدیل شده است.این مجسمه که یکی از مهم ترین آثار هنری گرجستان به حساب می‌آید 7 متر ارتفاع دارد و از فلزهای لایه لایه تهیه شده است.

فلسفه مجسمه علی و نینو

طرح این مجسمه زیبا از داستانی به همین نام گرفته شده است.رمان عاشقانه علی و نینو در سال 1937 به دست کوربان سعید نوشته شد و فیلم سینمایی آن هم در سال 2016 ساخته و از استقبال خوبی بهره‌مند شد.این رمان داستان عشق علی و نینو را روایت می‌کند.


قبل از سفر بخوانید : راهنمای سفر به گرجستان


در این داستان علی جوانی مسلمان از کشور آذربایجان و نینو دختری مسیحی از کشور گرجستان درگیز رابطه ای عاشقانه می‌شوند ولی به دلیل اختلافات مذهبی با مخالفت شدید خانواده روبرو می‌شوند.در انتها مرگ علی که در مقابله با حمله ارتش روسیه اتفاق افتاد ، پایان بخش این داستان غمگین است.این رمان در سالهای جنگ جهانی دوم نوشته شد بیانگر عشقی واقعی علی و نینو بود.

مجسمه علی و نینو باتومی

طراحی مجسمه علی و نینو

این مجسمه به گونه ای طراحی شده که اجزای این دو مجسمه در یک زمان مشخص در هم ادغام شده و به صورت یک پیکر در می‌آیند.سپس پس از گذشت زمانی مشخص از دوباره از هم جدا می‌شوند و از هم دور می‌شوند.سازنده این تندیس زیبا هنرمندی گرجستانی به نام “تامارا کوه سیتادزه” است که در سال 2010 میلادی با الهام از داستان عاشقانه علی و نینو آن را ساخت.

کولوسئوم رم

در واقع این مجسمه بیانگر روح علی و نینو است که در بهشت به هم می‌رسند.این تصویر زیبا در با قرارگیری در کنار ساحل باتومی زیبایی دوچندانی را به خود می‌گیرد.اتفاق جالبی که در این منطقه می‌افتد این است که زمانی که این دو مجسمه به هم می‌رسند افرادی که در اطراف قرار دارند شروع به تشویق آن ها می‌کنند.

همانطور که گفتیم مجسمه علی و نینو دارای 7 متر ارتفاع و از جنس فلزهای لایه لایه می باشد.8 تا 10 دقیقه طول می‌کشد تا این دو مجسمه به هم برسند.این مجسمه از ساعت 9 تا 12 شب روشن می‌شود و می توانید از آن بازدید کنید.پیشنهاد می‌کنیم در سفر به باتومی حتما از آن بازدید کنید و شک نکنید که شگفت زده خواهید شد.یکی از زیبایی های این مجسمه نورپردازی فوق العاده آن در شب است.

مجسمه علی و نینو به مجسمه عشق نیز شناخته می‌شود چراکه بیانگر عشق واقعی این دو شخصیت است.

بازدید از این مجسمه رایگان است و پس از بازدید می‌توانید از جاذبه های دیگری مانند برج الفبا ، آکواریوم باتومی و چرخ و فلک باتومی نیز بازدید کنید.

 

Load More In متفرقه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *