تور های تابستان 1403لحظه آخراجاره خودرو در دبی

مجسمه علی و نینو یکی از جاذبه‌های گردشگری گرجستان است که در سال‌های اخیر در بین گردشگران از محبوبیت خاصی برخوردار شده. این مجسمه متحرک با معماری جذاب، در پارک میراکل، پشت چرخ و فلک شهر و درست در کنار اسکله باتومی قرار دارد.با هم اقلیم همراه باشید تا با این جاذبه‌ی مشهور بیشتر آشنا شویم.

مجسمه علی و نینو

اجاره روزانه خانه در تهران

مجسمه علی و نینو باتومی

پارک میراکیل به دلیل اینکه مجسمه علی و نینو در آن قرار دارد مورد توجه بسیاری از گردشگران واقع شده و به یکی از مشهورترین مناطق شهر باتومی تبدیل شده است. این مجسمه که یکی از مهم‌ترین آثار هنری گرجستان به حساب می‌آید ۷ متر ارتفاع دارد و از فلزهای لایه لایه تهیه شده است.

فلسفه مجسمه علی و نینو

طرح این مجسمه زیبا از داستانی به همین نام گرفته شده است. رمان عاشقانه علی و نینو در سال ۱۹۳۷ به دست کوربان سعید نوشته شد و فیلم سینمایی آن هم در سال ۲۰۱۶ ساخته و از استقبال خوبی بهره‌مند شد. این رمان داستان عشق علی و نینو را روایت می‌کند.

در این داستان علی جوانی مسلمان از کشور آذربایجان و نینو دختری مسیحی از کشور گرجستان درگیز رابطه‌ای عاشقانه می‌شوند ولی به دلیل اختلافات مذهبی با مخالفت شدید خانواده روبرو می‌شوند. در انتها مرگ علی که در مقابله با حمله ارتش روسیه اتفاق افتاد، پایان بخش این داستان غمگین است. این رمان در سال‌های جنگ جهانی دوم نوشته شد بیانگر عشقی واقعی علی و نینو بود.

مجسمه علی و نینو باتومی

طراحی مجسمه علی و نینو

این مجسمه به گونه ای طراحی شده که اجزای این دو مجسمه در یک زمان مشخص در هم ادغام شده و به صورت یک پیکر در می‌آیند. سپس پس از گذشت زمانی مشخص از دوباره از هم جدا می‌شوند و از هم دور می‌شوند. سازنده این تندیس زیبا هنرمندی گرجستانی به نام “تامارا کوه سیتادزه” است که در سال ۲۰۱۰ میلادی با الهام از داستان عاشقانه علی و نینو آن را ساخت.

در واقع این مجسمه بیانگر روح علی و نینو است که در بهشت به هم می‌رسند. این تصویر زیبا در با قرارگیری در کنار ساحل باتومی زیبایی دوچندانی را به خود می‌گیرد. اتفاق جالبی که در این منطقه می‌افتد این است که زمانی که این دو مجسمه به هم می‌رسند افرادی که در اطراف قرار دارند شروع به تشویق آن ها می‌کنند.

همانطور که گفتیم مجسمه علی و نینو دارای ۷ متر ارتفاع و از جنس فلزهای لایه لایه می باشد.۸ تا ۱۰ دقیقه طول می‌کشد تا این دو مجسمه به هم برسند. این مجسمه از ساعت ۹ تا ۱۲ شب روشن می‌شود و می‌توانید از آن بازدید کنید. پیشنهاد می‌کنیم در سفر به باتومی حتما از آن بازدید کنید و شک نکنید که شگفت زده خواهید شد. یکی از زیبایی‌های این مجسمه نورپردازی فوق العاده آن در شب است. مجسمه علی و نینو به مجسمه عشق نیز شناخته می‌شود چراکه بیانگر عشق واقعی این دو شخصیت است.

بازدید از این مجسمه رایگان است و پس از بازدید می‌توانید از جاذبه های دیگری مانند برج الفبا ، آکواریوم باتومی و چرخ و فلک باتومی نیز بازدید کنید.