تور های تابستان 1403لحظه آخراجاره خودرو در دبی

تایمر آبیاری قطره ای گزینه ی مناسب برای شماست که دائم آب دادن به گل ها و گیاهان را فراموش می کنید و وقت کافی برای انجام این کار را ندارید.

 وقت طلاست. وقتی که رفت، دیگر برنمی گردد. با این که گیاهان خود را دوست دارید و می خواهید رشد آنها را ببینید، اما استفاده از تایمر آبیاری قطره ای به این خاطر است که مجبور نشوید دائما با آن ها باشید. استفاده از تایمر آبیاری قطره ای باعث صرفه جویی در وقت و همچنین آب می شود. وقتی تایمر آبیاری قطره ای را در سیستم خود نصب می کنید، می توانید راحت بخوابید، به کارهایتان برسید، به ملاقات دوستان بروید و … تایمر آبیاری قطره ای به طور دقیق از دستورالعمل های برنامه ریزی شده پیروی می کند و به گیاهان شما به مقدار کافی آب، در زمان نیاز می دهد.

اجاره روزانه خانه در تهران

بازم یادت رفت گلدون ها رو آب بدی!!

آبیاری قطره ای مؤثرترین روش آبیاری امروزه است.

تایمر آبیاری قطره ای در مزارع بزرگ و کوچک، باغ های انگور، باغ های خانگی، مهد کودک ها،

بالکن ها و پشت بام های شهری در سراسر جهان مورد استقبال مردم قرار می گیرد. در سال ۱۹۹۲، وقتی مردم آب با ارزش خود را هدر می دادند، تایمر آبیاری قطره ای به فروش رفت.

استفاده از تایمر آبیاری قطره ای

مزایای تایمر آبیاری قطره ای چیست؟

 • می توانید مقدار دقیق آب را در جایی که نیاز دارید قرار دهید.
 • مانع از آبیاری زیاد می شود. از طریق شیر برقی هانتر به منظور قطع و وصل آب استفاده می شود.
 • منجر به کاهش علف های هرز می شود.
 • باعث صرفه جویی در مصرف آب می شود.
 • با صرفه جویی در مصرف آب باعث پس انداز پول می شود.

زمان: نصب تایمر آبیاری قطره ای علاوه بر صرفه جویی در مصرف آب، باعث صرفه جویی در وقت نیز می شود.

 • نیاز به صرف ساعت ها زمان برای آبیاری دستی نیست.
 • زمان رشد علف های هرز را کاهش می دهد.

تطبیق پذیری: تایمر آبیاری قطره ای را می توان تقریباً در هر جایی استفاده کرد؛ باغ ها، باغ های انگور، گلخانه ها، محصولات ردیفی و دورنماها، تپه ها یا زمین مسطح.

بازم یادت رفت گلدون ها رو آب بدی!!

انواع تایمر آبیاری قطره ای

اگر از خود می پرسید کدام نوع تایمر آبیاری قطره ای برای نیازهای شما مناسب است، ما مطالبی را برای کمک در تصمیم گیری شما آماده کرده ایم. مهم نیست که کدام محصول را انتخاب می کنید، تایمر آبیاری قطره ای هر زمان که بخواهید آب را قطع و وصل می کند، باعث صرفه جویی در وقت، آب و پول شما می شود و آبیاری مداوم را فراهم می کند تا به گیاهان شما کمک کند بهترین رشد خود را داشته باشند.

 • تایمرهای باتری دارای نخ شیلنگ هستند و نصب و برنامه ریزی آن ها آسان است. اکثر آن ها یک دریچه دارند.

 • High-End Battery Timers محصولی در سطح تجاری است که می تواند چندین شیرآلات DC با لوله ها را راه بیاندازد.

 • تایمرهای الکترونیکی می توانند چندین شیر ۲۴ ولت AC را اداره کنند. آنها به منبع تغذیه AC نیاز دارند.

 • Solar Timers سازگار با محیط زیست و جایگزین برای باتری یا تایمر الکترونیکی است. با استفاده از نور محیط، نیازی به منبع تغذیه پشتیبان ندارند. همین امر آن ها را برای باغ های دور افتاده عالی می کند.

 • Windup Timers یک گزینه ارزان قیمت برای باتری یا تایمر الکترونیکی است. این برای کسانی که بعضی اوقات فراموش می کنند آب را خاموش کنند.

بازم یادت رفت گلدون ها رو آب بدی!!

تایمر آبیاری قطره ای به شیوه قدیمی 

ریشه های آبیاری را می توان در دوران باستان مصریان جستجو کرد. مصریان در هزاره ی ششم قبل از میلاد مسیح، دانش تکلونوژی شناخته شده به عنوان “آبیاری سیل” را  با ایجاد یک شبکه از کانال هایی برای انتقال آب از رود نیل به باغ هایشان ایجاد کردند. همچنین شواهدی از سیستم های آبیاری قطره ای وجود دارد که در همان مدت و متعاقباً در چین (آند پرو) طی هزاره ی چهارم قبل از میلاد و مناطقی از هند باستان در هزاره ی سوم قبل از میلاد بوجود آمده است.

استفاده از گلدان های سفالی پرمنفذ مدفون که آب به داخل خاک اطراف آن می ریزد، به هزاران سال پیش در مصر و چین برمی گردد و به عنوان اولین فرم آبیاری قطره ای در نظر گرفته می شود.

تایمر آبیاری قطره ای مدرن

ریشه های امروزی آبیاری قطره ای از سال ۱۸۶۰، به زمانی که سیستم های لوله های سفالی وجود داشت برمی گردد. در آلمان سیستم های زه کشی/ آبیاری ترکیبی توسعه یافت که بلافاصله پس از آن در افغانستان در سال ۱۸۶۶ استفاده شد. در دهه ۱۹۲۰ این ایده دوباره درآلمان با استفاده از سیستم لوله های سفالی سوراخ دار گسترش یافت. استفاده از پلاستیک پس از جنگ جهانی دوم منجر به اختراع لوله های پلاستیکی و با مسیرهای طولانی به وسیله ی هانیس استرالیایی و با گذشت یک دهه توسط Simcha Blass of Israel، اولین پخش کننده ی پلاستیک توسعه یافت.

اگرچه بسیاری از افراد شخص خاصی را “پدر آبیاری قطره ای” می دانند اما روشن است که راه رسیدن به

روش آبیاری قطره ای امروزه توسط بیش از یک نفر ساخته شده است. همانطور که دکتر دانیال هیلل گیرنده

جایزه جهانی  ۲۰۱۲  غذا برای نقش او در تصور و اجرای روش های بهبود یافته ی تولید غذا

با “آبیاری قطره ای”، گفت: “هیچ کس تایمر آبیاری قطره ای را اختراع نکرده است.”

تایمر آبیاری قطره ای در امروز

از این دستگاه همچنین می توان برای مه پاش فیتینگی امروزه انواع زیادی از روش های آبیاری قطره ای وجود دارد که می توان از آن ها انتخاب کرد: آلاینده های منفرد و قطره قطره، میستر، میکرو سمپاش، مینی آب پاش، لوله های امیتر و نوار قطره ای. علاوه بر این یک  فیلتر کلی وجود دارد، تنظیم کننده های فشار، تایمرهای آب، انژکتورهای کود، ابزارها و لوازم جانبی موجود برای کمک به نصب و نگهداری تایمر آبیاری قطره ای. با توجه به مسئله خشکسالی در بسیاری از مناطق کشور استفاده از تایمر آبیاری قطره ای بیشتر شده است. اگر به دنبال راهی برای کاهش مصرف آب هستید راه سریعتری جز نصب تایمر آبیاری قطره ای وجود ندارد.

نکات ضمانت:

 • تایمرهای استفاده نشده پس از ۹۰ روز قابل بازگشت نیستند. به دلیل تاریخ ضمانت تولید کننده، نمی توان آن ها را به عنوان تایمر جدید فروخت.
 • از لوله های ضعیف در اطراف شیرهای خودکار AC یا DC استفاده نکنید. این می تواند به دریچه ها آسیب برساند و هرگونه ضمانت را باطل می کند.
 • همیشه قبل از خودکارشدن شیرهای AC یا DC از فیلتر استفاده کنید. باقی مانده در شیر هرگونه ضمانت را باطل می کند.
 • تمام تایمرها را به داخل خانه آورده و باتری ها را قبل از ماه های سرد سال خارج کنید.

برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد تایمر آبیاری قطره ای و تهیه ی این سیستم به سایت بازرگانی ایران پمپ www.iran-pump.com  مراجعه کنید.