تور های تابستان 1403لحظه آخراجاره خودرو در دبی

آشنایی با آبشار نیاسر

کشور ایران جاذبه های طبیعی جذاب و دیدنی بسیاری دارد که هر کدام از آن ها ویژگی های خاص خود را دارند و بازدید از آن ها لذت بخش است.یکی از جاهای دیدنی ایران آبشار نیاسر است که یکی از آبشار های طبیعی با منشا سرریز چشمه ای در ایران به شمار می رود.برای آشنایی بیشتر با این آبشار طبیعی ما را تا انتهای این مطلب همراهی کنید.

آبشار نیاسر کجاست ؟

همانطور که از اسم این آبشار پیداست آبشار نیاسر در شهر نیاسر یکی از شهرهای زیبای کاشان قرار دارد.در نزدیکی این آبشار باغ بسیار زیبایی قرار دارد که در روزگاران قدیم محل اقامت حاکم شهر بوده است.

اجاره روزانه خانه در تهران

این آبشار در شهر نیاسر قرار دارد و برای رفتن به این شهر می بایست از اتوبان کاشان – اصفهان استفاده کنید تا به این شهر برسید.در میانه این مسیر به یک دو راهی می رسید که یکی از آن ها به سمت بالای شهر و کوشک می رسد.از اینجا باید راه نسبتا طولانی و پله های زیادی را به صورت پیاده طی کنید تا به آبشار نیاسر برسید.مسیر دوم به میانه شهر و به یک پارکینگ می رسد که از آنجا نیز می توانید از میان کوچه باغ ها به آبشار برسید.

پیشنهاد می کنیم در مسیر خود از حمام تاریخی صفوی  و همچنین آسیاب قدیمی به امروزه به عنوان موزه شناخته می شود نیز بازدید کنید.


همچنین بخوانید : سفر به فیلبند مازندران


آبشار نیاسر

دیدنی های آبشار نیاسر

این آبشار فضای بسیار دلنشین و آرامش بخشی دارد که در روزهای تعطیل و آخر هفته محل بسیار مناسبی برای  تفریح است و معمولا در این روزها گردشگران و مردم محلی به این آبشار می رود.از پایین تا محل سرازیری آبشار ۲۵ متر و تا عمارت کوشک ۵۳ متر ارتفاع است.

در مسیری که به سمت آبشار می روید چند آسیاب قدیمی را می بینید که البته فقط یکی از آن ها سالم مانده است.

آبی که از آبشار نیاسر سرازیر می شود از چشمه بالای کوشک نیاسر سرچشمه می گیرد که بیش از ۷۰ درصد آب آبشار آن را تامین می کند.جنس سنگ های دیواره های آبشار رسوبی و آهکی هستند که بر اثر گذر زمان شکل و شمایل بسیار زیبایی گرفته و منظره خاصی را ایجاد کرده است.

دهانه غار سه طبقه رئیس نیاسر نیز در میانه راه وجود دارد که پیشنهاد می کنیم از آن هم بازدید کنید.

جالب است بدانید در اطراف این آبشار گیاهان متنوعی مانند خیار بوته مار ، گلپر ، پونه و … وجود دارد که برای مصافرت دارویی مورد استفاده قرار می گیرد.

اگر در فصل بهار به این منطقه سفر کنید می توانید در مراسم هایی مانند گلاب گیری ، چیدن گل محمدی و عرق گیری گیاهان دارویی نیز شرکت کنید.


از دست ندهید : سفر به ماسوله


آبشار