تور های تابستان 1403لحظه آخراجاره خودرو در دبی

 یکی از مهم ترین و اساسی ترین آزمون هایی که در سطح جهان برگزار می شود، آزمون SAT است. طراحی این آزمون توسط کالج برد آمریکا انجام می گیرد و بسیاری از دانشگاه های سراسر دنیا نمره این آزمون را برای پذیرش دانشجویان قبول دارند. یعنی با شرکت در این آزمون و آوردن نمره قبولی می توانید در دانشگاه های آمریکا، کانادا، استرالیا، ترکیه و … پذیرش بگیرید.
مباحث آزمون SAT شامل دو درس ریاضی و زبان انگلیسی است. زبان امتحانی آزمون نیز انگلیسی می باشد‌. این آزمون مناسب تمامی گروه های سنی است و معمولا افراد پس از پایان دوران دبیرستان و یا هنرستان خود، برای ادامه ی تحصیل در مقطع کارشناسی، برای این آزمون آماده می شوند‌.
بنابر این اگر قصد دارید در یک دانشگاه معتبر تحصیل کنید، آزمون SAT یکی از راه های اصلی و مناسبی است که می توانید با آن آینده ای روشن برای خود رقم بزنید. ما در ادامه می خواهیم شما را بیش تر با این آزمون آشنا کنیم. پس اگر قصد تحصیل در ترکیه و یا سایر کشور های دنیا را دارید، این مقاله برای شما بسیار سودمند خواهد بود.

آزمون SAT  در ترکیه 

اگر قصد تحصیل در دانشگاه های ترکیه ای را داشته باشید باید بدانید که آزمون SAT یکی از اصلی ترین آزمون های ورودی به بیش از ۱۰۰ دانشگاه دانشگاه برتر ترکیه است. بعضی از دانشگاه های ترکیه نیز با آزمون YOS اقدام به پذیرش دانشجوی خارجی می کنند.
آزمون SAT در هر سال ۴ بار برگذار می شود و تاریخ آن در هر بار مشخص است و هر سال در ماه های اردیبهشت، شهریور، آذر و اسفند این آزمون برگزار می شود.
شهر های استانبول، آنکارا، ازمیر، آنتالیا و ارزروم حوزه های آزمون در ترکیه هستند. ممکن است بعضی از سال ها در شهر های دیگر هم این آزمون برگذار شود که از قبل به دانش آموزان اطلاع رسانی خواهد شد.

اجاره روزانه خانه در تهران

همه چیز در مورد آزمون SAT سال 2020

زمان برگذاری آزمون SAT در سال ۲۰۲۰ 

۸ شهریور ( ۲۹ آگوست )
۵ مهر ( ۲۶ سپتامبر )
۱۲ مهر ( ۱۳ اکتبر )
۱۵ آذر ( ۵ دسامبر )

توجه : جهت انتخاب زمان و حوزه ی برگذاری آزمون تا ۴ هفته و نهایت ۲ هفته قبل از آزمون فرصت دارید.

مباحث آزمون SAT 

همان طور گفتیم آزمون SAT شامل دو بخش زبان انگلیسی و ریاضی است که بخش های اصلی این آزمون را تشکیل می دهند و بخش سوم، یک بخش اختیاری است. مدت زمان آزمون در دو بخش اصلی ۳ ساعت است.  ریاضی آزمون SAT بسیار ساده می باشد و به طور معمول دانش آموزان خوب می توانند به راحتی امتیاز بالای ۶۰۰ از ۸۰۰ را بدست بیاورند. این بخش شامل ۵۸ سوال بوده و ۸۰ دقیقه فرصت پاسخ گویی دارد. بخش ریاضی شامل سوالات هندسه، آمار، احتمالات، ریاضیات پیشرفته، آنالیز داده ها، مثلثات و توانایی حل مسئله است و به طور کلی ۸۰۰ امتیاز دارد. حداقل نمره مناسب برای این بخش امتیاز ۶۰۰ است.
بخش بعدی بخش زبان انگلیسی است که تا حدی دشوار و سخت است و باید دانش آموزان تسلط بالا و خوبی به زبان انگلیسی داشته باشند. این بخش شامل درک مطلب و نگارش بوده و ۱۰۰ دقیقه مدت زمان آن است. این بخش نیز ۸۰۰ امتیاز داشته و میانگین نمرات تا به حال در این بخش ۴۹۷ بوده است.
بخش اختیاری آزمون SAT بخش انشا است و ۵۰ دقیقه مدت زمان این آزمون است که دانش آموز باید در رابطه با موضوعی که به او گفته می شود به زبان انگلیسی انشا بنویسد. موضوعات اغلب در رابطه با تاریخ، جامعه، علوم و … است. نمره این بخش کاملا از دو بخش اصلی جدا است و برای برخی از دانشگاه ها اهمیت دارد. اگر در این بخش از سه عامل شاهد، استدلال و آرایه های ادبی استفاده کرده باشید می توانید نمره بالا بدست بیاورید. این بخش نیز ۸۰۰ امتیاز دارد.

همه چیز در مورد آزمون SAT سال 2020

حداقل نمره قبولی در آزمون SAT 

همان طور که قبلا هم گفتیم آزمون اس ای تی یکی از آزمون های معتبر جهانی بوده که با مدرک آن می توان درخواست تحصیل خود را برای کشور هایی چون ترکیه، آمریکا، کانادا، انگلیس، استرالیا، آلمان و … فرستاد و از این دانشگاه ها پذیرش گرفت. این آزمون مهم ترین ملاک قبولی شما در این دانشگاه ها خواهد بود و شانس بزرگی است تا آینده ی خود را با قبولی و موفقیت در آن رقم بزنید.
حداقل نمره ی قابل قبول در آزمون SAT  برای تمامی دانش آموزان، امتیاز ۴۰۰ از ۱۸۰۰ است. اما هر دانشگاهی با توجه به سطح آموزشی و مقررات تحصیلی خود، نمره و امتیاز جداگانه ای را برای قبولی دانش آموزان در نظر می گیرد. در ادامه می خواهیم ببینیم که به عنوان نمونه برخی از بهترین دانشگاه های کشور ترکیه چه حداقل نمره ای را برای ورود دانش آموزان در نظر گرفته اند.

 • دانشگاه حاجت تپه ( حداقل نمره ۱۲۰۰ )
 • دانشگاه کوچ ( حداقل نمره ۱۴۴۰ )
 • دانشگاه فنی استانبول ( حداقل نمره ۱۲۰۰ )
 • دانشگاه بیلکنت ( حداقل نمره ۱۲۰۰ )
 • دانشگاه سابانجی ( حداقل نمره ۱۱۰۰ )
 • دانشگاه قاضی ( حداقل نمره ۱۲۰۰ )
 • دانشگاه فنی خاورمیانه ( حداقل نمره ۱۲۰۰ )
 • دانشگاه آبانت عزت بایسال ( حداقل نمره ۱۰۰۰ )
 • دانشگاه هاران ( حداقل نمره ۱۰۰۰ )
 • دانشگاه مرسین ( حداقل نمره ۱۱۰۰ )
 • دانشگاه ارجیس ( حداقل نمره ۱۰۰۰ )

با توجه به ملاک ها و نمره های قابل قبول برخی از دانشگاه های ترکیه متوجه خواهیم شد که امتیاز بالا در این آزمون برای دانشگاه ها بسیار مهم بوده و حتی اگر امتیاز دانش آموز بسیار بالا تر از حداقل انتظار دانشگاه باشد امکان بورسیه شدن دانشجو از سمت دانشگاه نیز وجود دارد. هر ساله نیز دانشگاه های ترکیه ظرفیت پذیرش دانشجوی خارجی را اعلام می کنند.

همه چیز در مورد آزمون SAT سال 2020

برای شرکت در آزمون SAT  و آشنایی با دانشگاه های ترکیه و نحوه ثبت نام می توانید با مشاوران ما در توران پارس در ارتباط باشید. فراموش نکنید که در شرکت در این آزمون باید تمامی تلاش خود را کرده تا بتوانید آینده ای روشن برای خود رقم بزنید. توران پارس پشتیبان آموزشی شما در تمامی مراحل تحصیل است.