تور های تابستان 1403لحظه آخراجاره خودرو در دبی

آکواریوم پوکت ؛ پوکت جزیره‌ای مشهور و بسیار زیبا در تایلند است که در سال‌های اخیر در بین گردشگران از محبوبیت خاصی برخوردار شده است به طوری که سفر به پوکت از سفر به پاتایا پیشی گرفته است. این جزیره با داشتن جاذبه‌های گردشگری فراوان می‌تواند سفر خاطره انگیزی را برای گردشگران رقم بزند. در این مطلب از سایت هم اقلیم به یکی از برترین جاهای دیدنی پوکت یعنی آکواریوم پوکت می‌پردازیم.

آکواریوم پوکت

اجاره روزانه خانه در تهران

آکواریوم پوکت در ۱۰ کیلومتری جنوب شهر پوکت واقع شده است و مجموعه‌ی کامل و بزرگی است از انواع گونه‌های آبزیان. این آکواریوم بخشی از مرکز زیست شناسی دریایی ام بی سی است که در جنوبی‌ترین نقطه دماغه پانوا در جزیره پوکت قرار دارد و یک مقصد عالی برای سفر با خانواده است.

بازدید از آکواریوم پوکت

هنگامی که وارد این آکواریوم شوید دنیای شگفت انگیز زیر آب را خواهید دید که با بیش از ۱۵۰ گونه مختلف جانوران آبی از زیستگاه‌های متفاوت در انتظار شماست. بیشتر گونه‌های این آکواریوم از دریای آندامان و خلیج تایلند هستند.

طراحی آکواریوم به شکلی است که شما را وارد یک سفر مهیج به محیط زیست می کند و از طریق رودخانه‌ها، دریاچه‌ها و صخره‌های مرجانی در معرض انقراض تصاویر زیبایی را برای شما می‌سازد.

آکواریوم پوکت2

در این آکواریوم زیبا، مجموعه‌ای از ماهی‌های استوایی، لاکپشت‌ها، مرجان‌ها و گونه‌های دیگری از جانوران دریایی به نمایش گذاشته شده اند. اگر به غواصی علاقه دارید می‌توانید در این آکواریم یک غواصی بی‌نظیر را تجربه کنید و درمیان ماهی‌ها از این غواصی لذت ببرید.

در نقاط مختلف آکواریوم صفحاتی از اسم‌ها و مشخصات آبزیان و همچنین اطلاعاتی از آن ها بر روی دیواره‌ها قرار دارد. همچنین پس از خارج شدن از بخش اصلی و تونل‌های مجموعه،وارد فضایی مانند استخر خواهید شد که در آن می‌توانید زندگی لاک پشت‌ها را از کودکی تا پیری مشاهده کنید.

اخیرا این آکواریوم مورد بازسازی قرار گرفت و بازسازی آن چیزی حدود دو سال و نیم به طول انجامید. برای بازدید از تمامی بخش‌های این مجموعه حدود ۱ ساعت زمان لازم خواهید داشت.

آکواریوم پوکت

چطور به آکواریوم پوکت برویم؟

در هر کجای پوکت که باشید می‌توانید با استفاده از تاکسی به این آکواریم برسید. اگر هم می‌خواهید هزینه کمتری برای بازدید از این مجموعه خرج کنید بهتر است از تورهای مخصوص آکواریوم استفاده کنید. لازم به ذکر است ساعت کار آکواریوم پوکت از ساعت ۸۰:۳۰ صبح تا ۴ بعد از ظهر است.