برج های دو قلو پتروناس

 بلند ترین برج های دو قلو در جهان

وقتی نام کشور مالزی به گوشمان میخورد ناخودآگاه ذهنمان به سمت برج های دو قلو پتروناس می‌رود که یکی از بلندترین آسمان خراش های جهان هستند.این برج ها در کوالالامپور،پایتخت مالزی قرار دارند.با هم اقلیم  همراه باشید تا با یکی دیگر از جاهای دیدنی مالزی آشنا شویم.

برج های دو قلو پتروناس
برج های دو قلو پتروناس

برج های دو قلو پتروناس از سال 1998 تا سال 2004 میلادی بلندترین ساختمان های جهان بودند و پس از آن برج تای پی 101 در سال 2004 از آن پیشی گرفت.البته این برجها همچنان بلندترین برج های دوقلو در جهان می رباشند.هم اکنون این برج ها به عنوان نمادی از شهر کوالالامپور شناخته می‌شوند.

ارتفاع برج های دو قلو با آنتنی که بالای آن قرار دارد به 452 متر می‌رسد و هر کدام از برج ها دارای 88 طبقه با نمای زیبای شیشه ای و فلزی هستند.جالب است بدانید در این برجها 78 آسانسور مشغول جابجا کردن گردشگران هستند.شرکت های بزرگی همچون شرکت نفت مالزی و هواپیمایی مالزی در یکی از این برج ها قرار دارند.

برج های دو قلو پتروناس

نکته ای که برج های دو قلو پتروناس را متمایز کرده است این است که مرکز خریدی به نام سوریا در طبقات پایین و همچنین یک پل در طبقات بالا،این دو برج را به هم متصل کرده است.این پل که به پل آسمان معروف است 175 متر ارتفاع دارد و طول آن به 56 متر می‌رسد.وزن این پل نیز 450 تن است.پل آسمان طبقات 41 و 42 برج ها را به هم متصل کرده است.

جاذبه های گردشگری کوآلالامپور مالزی

یکی از مزیت هایی که در ساخت این پل دیده می‌شود این است که در هنگام آتش سوزی و مسائل دیگر افراد می توانند به برج دیگری منتقل شوند و خطری آن ها را تهدید نکند.همچنین این پل منظره بسیار زیبایی را به افراد هدیه می دهد.

ساخت این برج ها در سال 1995 شروع و 3 سال بعد در سال 1998 به پایان رسیدساخت یکی از این برج ها توسط مهندسین ژاپنی و دیگری به دست مهندسین کره ای انجام شد و سپس با پلی به هم متصل شدند.هدف دولت مالزی از ساخت این برج پیشرفت در عرصه اقتصادی بود و اکنون این برج با معماری بی نظیر خود یکی از مدرن ترین و محبوب ترین سازه های دنیا است.

از تفریحاتی که می توانید در سفر به مالزی و بازدید از برج های دو قلو پتروناس انجام دهید ،می توان به بازدید از آکواریوم در طبقه پایین،دیدن فیلم در سینمای این برج،گشت و گذار و خرید از فروشگاه ها و … اشاره کرد.

پیشنهاد می کنیم در سفر به مالزی حتما از این برج ها بازدید کنید و از امکانات آن لذت ببرید.بازدید از این برج ها در شب توصیه می شود.

برج های دو قلو پتروناس

برج های دو قلو پتروناس مالزی

Load More In متفرقه

2 نظرات

  1. غریبه

    سپتامبر 2, 2018 at 23:09

    واقعا زیباس.لطفا راهنمای سفر به استانبول هم بذارید

    پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *