تور های تابستان 1403لحظه آخراجاره خودرو در دبی

برج های دوقلو پتروناس مالزی مهم‌ترین نمادی است که از این کشور می‌شنانسیم. معمولا هر گردشگری که به مالزی سفر کند باید عکس یادگاری اش را کنار این برج‌ها بگیرد. اگر با ما در هم اقلیم همراه باشید سعی می‌کنیم اطلاعات مفیدی درباره این برج زیبا داشته باشیم.

بلند ترین برج های دو قلو در جهان

وقتی نام کشور مالزی به گوشمان می‌خورد ناخودآگاه ذهنمان به سمت برج‌های دو قلو پتروناس می‌رود که یکی از بلندترین آسمان خراش‌های جهان هستند. این برج‌ها در کوالالامپور، پایتخت مالزی قرار دارند.

اجاره روزانه خانه در تهران
برج های دو قلو پتروناس
برج های دو قلو پتروناس

برج‌ های دو قلو پتروناس از سال ۱۹۹۸ تا سال ۲۰۰۴ میلادی بلندترین ساختمان‌های جهان بودند و پس از آن برج تای پی ۱۰۱ در سال ۲۰۰۴ از آن پیشی گرفت. البته این برج‌ها همچنان بلندترین برج های دوقلو در جهان می‌باشند. هم اکنون این برج‌ها به عنوان نمادی از شهر کوالالامپور شناخته می‌شوند.

مطلب زیر شما را با دیگر جاذبه‌های گردشگری کوالالامپور آشنا می‌کند.

برج های دو قلو پتروناس

ارتفاع برج‌های دو قلو با آنتنی که بالای آن قرار دارد به ۴۵۲ متر می‌رسد و هر کدام از برج‌ها دارای ۸۸ طبقه با نمای زیبای شیشه‌ای و فلزی هستند. جالب است بدانید در این برج‌ها ۷۸ آسانسور مشغول جابجا کردن گردشگران هستند. شرکت‌های بزرگی همچون شرکت نفت مالزی و هواپیمایی مالزی در یکی از این برج‌ها قرار دارند.

نکاتی درباره برج های دوقلو پتروناس

نکته‌ای که برج‌ های دو قلو پتروناس را متمایز کرده است این است که مرکز خریدی به نام سوریا در طبقات پایین و همچنین یک پل در طبقات بالا، این دو برج را به هم متصل کرده است. این پل که به پل آسمان معروف است ۱۷۵ متر ارتفاع دارد و طول آن به ۵۶ متر می‌رسد. وزن این پل نیز ۴۵۰ تن است. پل آسمان طبقات ۴۱ و ۴۲ برج ها را به هم متصل کرده است.

برج های دو قلو پتروناس

یکی از مزیت‌هایی که در ساخت این پل دیده می‌شود این است که در هنگام آتش سوزی و مسائل دیگر افراد می‌توانند به برج دیگری منتقل شوند و خطری آن ها را تهدید نکند. همچنین این پل منظره بسیار زیبایی را به افراد هدیه می دهد.

ساخت این برج‌ها در سال ۱۹۹۵ شروع و ۳ سال بعد در سال ۱۹۹۸ به پایان رسید. ساخت یکی از این برج‌ها توسط مهندسین ژاپنی و دیگری به دست مهندسین کره‌ای انجام شد و سپس با پلی به هم متصل شدند. هدف دولت مالزی از ساخت این برج پیشرفت در عرصه اقتصادی بود و اکنون این برج با معماری بی‌نظیر خود یکی از مدرن ترین و محبوب‌ترین سازه‌های دنیا است.

دیگر مطالبی که در سفر به مالزی برای شما مفید است

از تفریحاتی که می توانید در سفر به مالزی و بازدید از برج های دو قلو پتروناس انجام دهید ،می توان به بازدید از آکواریوم در طبقه پایین، دیدن فیلم در سینمای این برج، گشت و گذار و خرید از فروشگاه‌ها و … اشاره کرد. پیشنهاد می‌کنیم در سفر به مالزی حتما از این برج‌ها بازدید کنید و از امکانات آن لذت ببرید.ب ازدید از این برج‌ها در شب بخاطر منظره زیبایی که ایجاد می‌کند بسیار جذاب تر است.

برج های دو قلو پتروناس