تور های تابستان 1403لحظه آخراجاره خودرو در دبی

تالار اپرای سیدنی در گذشت‌ای نه چندان دور زمانی که هنوز نمادهای معماری زیادی در جهان وجود نداشت. جز یکی از جذابترین و محبوب ترین نمادهای گردشگری جهان در استرالیا بود. اگر می‌خواهید این سازه زیبا را بیشتر بشناسید در ادامه مطلب با ما در مجله گردشگری هم اقلیم همراه شوید.

تالار اپرای سیدنی ، نماد فرهنگی جهان

شهر سیدنی، بزرگ‌ترین شهر استرالیا، و همچنین یکی از مهم‌ترین شهر‌های توریستی این کشور می‌باشد. شهری پر از سازه‌های مدرن و زیبای جهان که گردشگران زیادی را از سراسر دنیا به خود جذب می‌کند. تالار اپرای سیدنی یکی از این جاذبه‌های فوق‌العاده جذاب است که با معماری خاص و مدرن خود، نماد شهر سیدنی استرالیا محسوب می‌شود.

اجاره روزانه خانه در تهران

تالار اپرای سیدنی

آشنایی با تالار اپرای سیدنی

تالار اپرای سیدنی (Sydney Opera House) در سال ۱۹۷۳ با دادن طرحی توسط “یورن اوتزان” ساخته شد. سازه‌ای به مساحت ۶ هکتار که با استفاده از یک میلیون کاشی سوئدی در نمای بیرون آن ساخته شده است. این تالار در میراث جهانی یونسکو به ثبت رسیده است و به عنوان یک اثر فرهنگی هنری در استرالیا به شمار می‌رود.

جدا از تالارهای متعدد مربوط به اپرا، شما می‌توانید شاهد چندین کافه و رستوران زیبا در تالار اپرای سیدنی باشید. که می‌توانند با غذاها و میان وعده های خوشمزه و لذیذ روزی فوق‌العاده و به یاد ماندنی را برای شما رقم بزنند.

تالار اپرای سیدنی

طراحی داخلی تالار

در این تالار شما همواره می‌توانید تماشاگر بهترین و محبوب‌ترین نمایش های اپرا، باله، آثار هنری و قطعات موسیقی جذاب باشید. می‌توان گفت اینجا، بهترین مکان برای گذراندن زمان توسط هنر دوستان می‌باشد. از نکات جالب این سالن این است که طراحی سالن اپرا به مسابقه گذاشته شد و برنده آن ۵۰۰۰ پوند دریافت کرد.

تالار اپرای سیدنی، در مجموع دارای ۵ سالن تئاتر، ۵ سالن تمرین، ۲ سالن اصلی، ۴ رستوران و کافه و تعداد زیادی فروشگاه است که می‌توانند نگاه‌های شما را جذب خود کنند. در سالن اصلی اپرای سیدنی حدود ۲۶۷۰ صندلی وجود دارد که از این حیس یکی از بزرگترین سالن‌های اجرای موسیقی اپرا در جهان به شمار می‌رود. به دلیل پیچیده بودن فضای داخلی این مجموعه، نوردهی داخلی آن با مشکلات فراوانی روبه رو شد و سرانجا با ساخت چندین ماکت و تست نوردهی‌های مختلف، مهندسین توانستند با نصب ۱۵۵۰۰ لامپ نوری مختلف به وضعیت مناسب نوردهی دست پیدا کنند.

پیشنهاد هم اقلیم این است که برای بازدید از این سازه خلاقانه زمانی بعد از غروب آفتاب را انتخاب کنید. چرا که در شب شاهد نمای بسیار زیبای این تالار، لنگرگاه و شهر می‌باشید. همچنین رستوران‌های داخلی این تالار انتخابی بسیار لوکس می‌باشند که قطعا برایتان گران تمام خواهد شد. رستوران های اطراف این سازه، غذا های باکیفیتی، با قیمتی مناسب تر ارائه می‌دهند. اگر قصد صرف ناهار یا شام دارید، می‌توانید با توجه به بودجه خود، از رستوران‌های داخل ساختمان و یا رستوران های اطراف استفاده کنید.

تالار اپرای سیدنی