تور های تابستان 1403لحظه آخراجاره خودرو در دبی

کلمه جاهای دیدنی استرالیا یکی از پر سرچ ترین عباراتی است که گردشگران آن را جستجو می‌کنند. زیرا استرالیا یکی از جذاب ترین کشور های جهان است. با ما در هم اقلیم همراه باشید تا شمارا بیشتر با این کشور خاص آشنا کنیم.

جاهای دیدنی استرالیا

استرالیا کشوری است که خودش یک قاره است. جایی دور در جنوب شرقی کره زمین. کشوری جذاب و خاص با طبیعت و تاریخی منحصر به فرد.این کشور پهناور حدود ۲۶ میلیون جمعیت دارد و این عدد نسبت به وسعت آن بسیار کم است. به همین دلیل است که استرالیا تبدیل به کشوری مهاجر پذیر شده است. در حدود ۶۵ هزار سال پیش مردم بومی در این منطقه زندگی می‌کردند اما در دوران اوج اکتشاف طلا این قاره ابتدا توسط هلندی ها و سپس سایر استعمارگران اروپایی مورد هجوم قرار گرفت. نتیجه این حضور ایجاد ۶ منطقه بود که بعدها از آنها کشور واحد استرالیا پدید آمد. استرا کم کم تبدیل به قطبی برای کشاورزی در جهان شد و با پیشرفت همگامی که با اروپا داشت توانست به کشوری تراز اول در سطح جهانی تبدیل شود. استرالیا معمولا جز اهداف اول گردشگری و حتی مهاجرتی بین مردم جهان است. در ادامه مطلب ما قصد داریم تا شمارا کمی با جاذبه‌های گردشگری، تاریخ و فرهنگی این کشور آشنا کنیم.

اجاره روزانه خانه در تهران

استادیوم بیضی [۱] آدلاید(از شهرهای استرالیا)

دسترسی پشت صحنه یک مکان ورزشی نمادین در استرالیا را تجربه کنید!

با تور استادیوم آدلاید بیضی یا تور کریکت به پشت صحنه سفر کنید یا با افراد این مکان دیدنی، رویدادها و جنجال‌هایی که آدلاید را به اسطوره‌ای در تور افسانه‌های آدلاید تبدیل می‌کنند، جشن بگیرید و با صعود روزانه[۲] و یا شبانه[۳] به بام آدلاید، این مکان زیبا را از منظری واقعا منحصر به فرد مشاهده کنید!

استرالیا

استادیوم آدلاید بیضی، که در سال ۱۸۷۱ تأسیس شد، مدت‌هاست یکی از شناخته شده ترین و معتبرترین مکان‌های دیدنی استرالیا بوده است. موقعیت برجسته این استادیوم به عنوان مرکز اصلی محوطه احیا شده کرانه رودخانه آدلاید[۴]، همراه با مناظر پانورامای خیره‌کننده از شهر، چمن مقدس بیضی، کلیسای جامع سنت پیتر و بسیاری از مناظر منحصر به فرد دیگر…، آدلاید بیضی را به مقصد گردشگری مهمی تبدیل کرده است. البته نکته ای که سبب شده این استادیوم بسیار معروف شود. انجام بازی کریکت در آن است. کریکت در واقع ورزش اول استرالیایی هاست و مردم این کشور بازی های تیم ملی خود را در این استادیوم از نزدیک تماشا می‌کنند.

بازسازی این مکان که در سال ۲۰۱۴ تکمیل شد، ۵۳۵ میلیون دلار هزینه در برداشت. و این بازسازی متبحرانه، علاوه بر آنکه آدلاید بیضی را به یک استادیوم مدرن نمونه تبدیل کرده است، در عین حال این بنای تاریخی، تاریخ و جذابیت قابل توجه خود را نیز حفظ کرده است. آدلاید بیضی اکنون میزبان کریکت، فوتبال استرالیایی، کنسرت و رویدادهای مهم است.

استادیوم ادلاید

علاوه بر طرفداران ورزش، این استادیوم جذابیت زیادی برای بازدیدکنندگان علاقه‌مند به تاریخ، فرهنگ، غذا و شراب نیز دارد. بازدیدکنندگان می‌توانند ماجراجویی صعود به بام آدلاید را که برنده جایزه نیز شده است، تجربه کنند. در آنجا دیدن افق  از پشت بام تماشایی است. همین‌طور بازدیدکنندگان تاریخچه بام آدلاید را در تور آدلاید بیضی متوجه می‌شوند و مجموعه مشهور برادمن و خانه خصوصی و شخصی سر دونالد برادمن را می بینند.  پس از فرونشینی کوید۱۹، آدلاید بیضی بام خود را بازگشایی کرده است، شیوه‌های ایمن COVID-19 برای بازدیدکنندگان در سایت https://culturalattractionsofaustralia.com/ قابل مشاهده است. شگفتی های تاریخی را در بام بیضی آدلاید کشف کنید.

بام آدلاید [۵]

با یک راهنمای متخصص روی بام آدلاید، در بالاترین نقطه آن بروید و در مسیر عبور از بام  منحصر به فرد آدلاید به یک صعود ویژه هدایت شوید و شگفتی های تاریخی آدلاید از زمان تأسیس تا امروز را به اشتراک بگذارید. در امتداد مسیر مشخص شده سفر کنید و مناظر باورنکردنی را تماشا کنید، زیرا نقاط دیدنی کلیدی  و ویژه ای در سراسر خط افق،  خیره کننده و  برجسته می‌شوند.  همین طور  مناظر ۳۶۰ درجه بی نظیر و چشم اندازی بی نظیر از شهر آدلاید را ارائه می دهند. کسانی که جرات بیشتری دارند می‌توانند از فاصله ۵۰ متری زمین،  پرش را امتحان کنند یا به سادگی روی اولین صندلی‌های پشت بام جهان بنشینند و مناظر شگفت‌انگیز را تماشا کنند. این تجربه را با یک بشقاب مزه محصولات محلی و شراب گازدار ممتاز استرالیای جنوبی، روی پشت بام بیضی قبل از فرود به زمین جشن بگیرید.

آری! سوغاتی بام بیضی آدلاید شامل تجربه شخصی از صعود به رهبری یک لیدر حرفه ای، همراه با  توضیحات ایمنی و تجهیزات است.همین طور محفظه امن برای هر شرکت کننده فراهم شده است. علاوه بر این بشقاب مزه انفرادی محصولات محلی، یک لیوان شراب گازدار درجه یک استرالیای جنوبی به همراه یک عکس گروهی ۶ *۸ اینچی چاپ شده برای هر شرکت کننده از هدایای این تور خواهد بود.  و در آخر بسته عکس شامل تمام تصاویر دیجیتال شخصی، گروهی و مناظر گرفته شده در طول تجربه گردش بر بام در یک بند USB سفارشی (به ازای هر شرکت کننده) و  گواهی موفقیت صعود، به هر فرد ارائه می‌شود.

مرکز هنر ملبورن (از شهرهای استرالسا)

اما استرالیا از هنر نیز خالی نیست. بفرمایید! در زیر زمین سفر کنید و راهروها، صحنه‌ها و فضاهای منحصربه‌فرد پشت صحنه را که توسط ستاره‌های استرالیایی و بین‌المللی در بزرگترین مرکز هنرهای نمایشی استرالیا تزئین شده‌اند، در یک تور جذاب کشف کنید. در قلب حوزه هنری مشهور ملبورن، بزرگترین مکان هنرهای نمایشی استرالیا، مرکز هنر ملبورن قرار دارد. این مرکز به عنوان یک نقطه عطف فرهنگی و معماری، نزدیک به ۴۰ سال است که بهترین اجراهای استرالیایی و بین المللی را به نمایش گذاشته است. سه سالن تئاتر پیشرفته که در زیر ساختمان نمادین Spire قرار دارند، میزبان اجراهای شرکت‌های معروف استرالیایی از جمله The Australian Ballet،

Opera Australia، Melbourne Theatre Company و بسیاری دیگر هستند. در امتداد رودخانه یارا، هامر هال، مکان برتر کنسرت استرالیا و محل برگزاری ارکستر سمفونیک ملبورن قرار دارد. زیر ستاره ها، Sidney

موزه هنر ملبورن

 Myer Music Bowl، مکان نمادینی در فضای باز ملبورن قرار دارد. مرکز هنر ملبورن متولی افتخار مجموعه هنرهای نمایشی استرالیا است. این موزه در نوع خود یکی از بزرگترین آرشیوهای موجود در استرالیا است که به سیرک، رقص، موسیقی، اپرا و میراث تئاتر استرالیا اختصاص دارد. این مکان همچنین خانه Australian Music Vault است. این مکان در واقع نمایشگاهی همه جانبه است که سرگذشت موسیقی معاصر استرالیا را در گذشته، حال و آینده جشن می گیرد. این موزه یکی از بهترین جاهای دیدنی استرالیا است.

موزه هنری منا[۶]

منا یا مونا، بزرگترین موزه و گالری هنری خصوصی استرالیا است.  صاحب این موزه دیوید والش، قمارباز و کلکسیونر تاسمانیایی است. او می‌گوید: ما به هنر نیاز داریم. اما برای چه؟ این موزه خانه مجموعه خصوصی دیوید است که همه چیز را از اشیاء تشییع جنازه مصر باستان و شاهکارهای مدرنیستی گرفته تا آبشاری از کلمات و ماشینی که دستگاه گوارش انسان را تقلید می کند به نمایش می گذارد.

جاهای دیدنی استرالیا

ماجراجویی خود را در مونا (موزه هنرهای قدیم و جدید)، با سه تجربه مجلل آغاز کنید. اول اینکه شوخ طبعی خود را در زمان شام با دیوید، خالق بدنام منا بسنجید. و دبیست و چهار ساعت سیر و سیاحت در هنر و تجمل را با  تورنر فال آن[۷] بگذرانید. و برای یک مراسم وحشیانه شام، سرگرمی و بریز و بپاش خود را به یک بعد از ظهر به یادماندنی در راک استار[۸] مهمان کنید.

منا که در کرانه‌های رودخانه  درونت[۹]  و  نه چندان دور از هوبارت(شهری بندری در استرالیا) قرار دارد، محل تاکستان و شراب‌سازی موریال[۱۰] است که دارای چندین بار و رستوران و آبجوسازی است. همچنین صنایع دستی مو برو[۱۱]، آلاچیق‌های اقامتی لوکس، کتابخانه، گورستان و زمین تنیس نیز در این کرانه واقع شده است. بهترین راه برای بازدید این است که سوار کشتی‌های سریع سریع مونا شوید که از اسکله هوبارت حرکت می‌کنند.

موزه ملی دریایی استرالیا[۱۲] (واقع در شهر سیدنی استرالیا)

حالا خود را برای رفتن به دریا آماده کنید. سفر دریایی لوکس در بندرگاه را با قایق بادبانی بخار ادواردین استیم انا[۱۳] انجام دهید. مجموعه عظیمی از جواهرات پنهان و مصنوعات باستانی را در این موزه می توانید کاوش کنید. شما همچنین می توانید یک تور VIP ویژه برای بازدید داشته باشید و همچنین از دسترسی نامحدود به همه پیشنهادات موزه با تجربه‌ای  جامع از بازدید از موزه لذت ببرید. انتخاب با شماست!

جاهای دیدنی استرالیا

آری! یک روز سرگرم کننده و کاوش در موزه ملی دریایی استرالیا در دارلینگ هاربر واقع در سیدنی بسیار هیجان انگیز خواهد بود. شما می توانید در امتداد اسکله قدم بزنید از ناوگان کشتی های تاریخی بالا بروید. و همچنین می توانید مطالب و اطلاعات زیادی را درباره کاوشگران اولیه استرالیا در کشتی اچ ام بی اندوار[۱۴] کاپیتان کوک بیاموزید. علاوه بر این امکان اینکه به زیر عرشه بروید و زندگی در دریا را در زیردریایی  اچ ام اس آن اسلو[۱۵] تجربه کنید، وجود دارد. در این موزه از گالری ها دیدن کنید و مصنوعات تاریخی استرالیا را تجربه کنید؛ چرا که ارتباط عمیق استرالیا را با دریا، گذشته و حال زنده می کند. راهنمایان آگاه در آنجا گشت‌های منظم روزانه از گالری‌ها و ناوگان موزه را ارائه می‌دهند.

خانه پارلمانی استرالیا[۱۶] (در شهر سیدنی)

قلب دموکراسی پارلمانی استرالیا و محل ملاقات یک ملت و مجلس پارلمان استرالیا در شهر کانبرا (پایتخت استرالیا)، به بازدیدکنندگان آن تجربه منحصر به فردی را ارائه می دهد که چیزی فراتر از سیاست است.

این بنا از نظر معماری چشمگیر است و طراحی ساختمان آن از میان بیش از ۳۲۰ اثر، در یک مسابقه بین المللی انتخاب شد. مجلس پارلمان استرالیا در کانبرا برای مشارکت عمومی مردم طراحی شده است و در عین حال متناسب با اقلیم آب و هوایی دارای پوشش گیاهی مناسب و حتی کیفیت نور مطبوع نیز هست.

جاهای دیدنی استرالیا

این پارلمان از چشم اندازها و مناظر زیبا و مناظر زیبا نیز بهره مند است. محوطه پارلمان با موزاییکی به وسعت ۱۹۶ متر مربع که توسط هنرمند بومی؛ مایکل نلسون جاگامارا طراحی شده است، سرآغاز دوره باستانی استرالیا را منعکس می کند. در داخل، یک مجموعه هنری خیره کننده وجود دارد و همچنین اثر خارق العاده ای در  تالار بزرگ آن موجود است که توسط هنرمند مشهور استرالیایی آرتور بوید طراحی شده است که باید از آن بازدید شود. این اثر ملیله بافی توسط چهارده بافنده تمام وقت ساخته شد و  بیش از دو سال طول کشید تا تکمیل شود.

بنای یادبود جنگ استرالیا[۱۷](در شهر کانبرا)

برای ادای احترام به روح ملت استرالیا و شنیدن برخی از داستان‌ها از  خدمات و فداکاری‌های کشته شدگان جنگ، که بیش از ۱۰۲۰۰۰ نام در این فهرست قرار دارد، به تور «مکانی برای یادآوری» یا به تور «روح ملت» بپیوندید.

بنای یادبود جنگ استرالیا در کانبرا، یک زیارتگاه، یک موزه در سطح جهانی و یک آرشیو گسترده را تشکیل می دهد. این موزه به طور گسترده به عنوان یکی از مهم ترین موزه های جهان شناخته می شود.این تنها به خاطر شکوه معماری یا میلیون ها بازدید کننده ای که جذب می کند نیست، بلکه به این دلیل است که روح ملت استرالیا و شخصیت مردم استرالیا را آشکار می کند. آنجا مکانی است که درک شما از معنای استرالیایی بودن و هویت استرالیایی را افزایش می دهد.

جاهای دیدنی استرالیا

در گالری‌ها، یادبود داستان‌های مردان و زنانی را که در نیروهای نظامی استرالیا خدمت کرده‌اند و کسانی که در جنگ، عملیات‌ جنگی، عملیات حفظ صلح و خدمات بشردوستانه تا پای جان فداکاری کرده‌اند، بازگو می‌ شود و بازدیدکنندگان را با تاریخ و فرهنگ استرالیا مرتبط می‌کند. بنیانگذار یادبود جنگ استرالیا[۱۸] می گوید «این مکان روح آنهاست در قلب سرزمینی که دوستش داشتند. و در اینجا ما از رکوردی که خودشان ساخته اند محافظت می کنیم.».

زندان فرمانتله[۱۹] (در پرث از شهرهای استرالیا)

زندان فرمانتله از بهترین جاذبه های میراث استرالیای غربی است که طیف متنوعی از تجربیات فراموش نشدنی را برای بازدیدکنندگان به ارمغان می‌آورد. به راهنمای پرشور خود در  هنر زندان[۲۰] بپیوندید و طیف هیجان انگیزی از تورهای موجود از جرم واقعی گرفته[۲۱] تا شب مشعل[۲۲] تا هزارتوی زیرزمینی تونل ها و موارد دیگر را کشف کنید.

زندان فرمانتله در پرث  توسط محکومان و مجرمان در دهه ۱۸۵۰ ساخته شد و در سال ۱۹۹۱ به عنوان یک زندان فوق امنیتی، از رده مجموعه زندان ها خارج شد. این مکان بزرگترین ساختمان ساخته شده توسط محکومان در استرالیا و سالم ترین مؤسسه برای محکومین در نیمکره جنوبی است. با توجه به اهمیت میراث آن، در حال حاضر تنها بنای میراث جهانی در استرالیای غربی است.

جاهای دیدنی استرالیا

بازدیدکنندگان می‌توانند با راهنمایان مجرب زندان فرمانتله، در مجموعه‌ای از تورهای روزانه، جذاب، آموزشی و سرگرم‌کننده که زندگی روزمره محکومان و زندانیان را برجسته می‌کند، وارد شده و در آنجا زمان بگذرانند و همیچنین نمایشگاه‌های موزه را در مجموعه دروازه ‌هاوس تماشا کنند و یا از نمایشگاه‌های موضوعی در گالری زندان بازدید کنند.

زمین کریکت ملبورن[۲۳](در شهر ملبورن)

تاریخ غنی ورزشی استرالیا را در زمین کریکت ملبورن جشن بگیرید! از موزه ورزش استرالیا دیدن کنید یا در یک تور سطح ممتاز شرکت کنید. آیا همه  اینها را با هم می‌خواهید؟  پس این دو هدف را در تور MCG و موزه ورزش استرالیا بیابید. به‌ عنوان زادگاه کریکت و ورزش ایالت ویکتوریا و همچنین محل برگزاری فینال بزرگ AFL و همین طور میزبان بسیاری از رویدادهای ورزشی دیگر در هر سال، هیچ چیز نمی‌تواند با سنت و میراث زمین کریکت ملبورن برابری کند.

جاهای دیدنی استرالیا

زمین کریکت ملبورن (MCG) که به عنوان خانه معنوی ورزش در نظر گرفته می شود. این مکان برترین استادیوم ورزشی استرالیا است و  بزرگترین استادیوم در نیمکره جنوبی جهان محسوب می‌شود. این استادیوم گنجایش ۱۰۰۰۲۴ صندلی را دارد و وقتی فینال بزرگ AFL در اواخر سپتامبر هر سال برگزار می‌شود و همین طور در روز باکس که مسابقه سنتی تست کریکت آغاز می‌شود، همه نگاه‌ها به زمین معطوف می‌شود. این استادیوم نمادین از سال ۱۸۵۳ میزبان بازی‌های کریکت بوده است. همچنین این استادیوم میزبان بازی‌های المپیک در سال ۱۹۵۶و بازی‌های کشورهای مشترک المنافع در سال ۲۰۰۶ نیز بوده است. این مکان رویدادهای مهم بسیاری را در طول تاریخ ملبورن به خود دیده است  و تا به امروز همچنان این روند ادامه دارد. جالب توجه است که بدانید موزه ورزش استرالیا نیز در این شهر قرار دارد.


[۱] ADELAIDE OVAL

[۲] Roof Climb Day

[۳] Roof Climb Night

[۴] CBD

[۵] Roof Climb

[۶] MONA (MUSEUM OF OLD AND NEW ART)

[۷] Turrell Full-On

[۸] Rockstar

[۹] Derwet

[۱۰] MoorillaL

[۱۱] Moo Brew

[۱۲] Australian National Maritime Museum

[۱۳] Edwardian Steam Ena

[۱۴] HMB Endeavor

[۱۵] HMAS Onslow

[۱۶] AUSTRALIAN PARLIAMENT HOUSE

[۱۷] AUSTRALIAN WAR MEMORIAL

[۱۸] C.E.W

[۱۹] FREMANTLE PRISON

[۲۰] Prison Art

[۲۱] True Crime

[۲۲] Torchlight                                               

[۲۳] MELBOURNE CRICKET GROUND