تور های تابستان 1403لحظه آخراجاره خودرو در دبی

روستای آبچالکی

در این مطلب از مجله گردشگری هم اقلیم شما را با روستای آبچالکی ، معروف به بام لنگرود در استان گیلان آشنا خواهیم کرد. در ادامه همراه ما باشید.

روستای آبچالکی یکی از زیباترین و فوق العاده ترین روستای های گیلان می باشد که در شهر زیبای لنگرود می درخشد. این روستای بسیار زیبا و دیدنی به بام لنگرود هم شهرت یافته است. سکوت ،آرامش و زیبایی های این روستا به حدی می باشد که گردشگران زیادی را از اطراف به سوی خود جذب می نماید.

اجاره روزانه خانه در تهران

روستای آبچالکی به این دلیل که تمامی شهر لنگرود و ساحل دریای کاسپین از بلندای آن قابل رویت است، به بام لنگرود معروف شده است. تماشای شهر لنگرود در هاله ای از ابرها در کنار باغ‌های چای و عطر خوش سبزینگی در آبچالکی هر شهروند و گردشگری را فرا می‌خواند.

روستای آبچالکی

آب و هوای سالم و خوش بهارانه باعث می‌شود که بسیاری از شهروندان لنگرود و شرق گیلان، تابستان‌ها نیز حضور در این روستا را به حضور در شهرها ترجیح دهند.

قرار گیری روستا آبچالکی در ارتفاعات لیلاکوه و در کنار باغ‌های چای و مرکبات از یک سو و معماری مسکونی کوهپایه با خانه های گلی و چوبی هر گردشگری را به تحسین وا می دارد. هرچند این تحسین با افسوس هایی همراه است که ویلاسازان را واداشته کوه را تراشید و خانه های برخلاف معماری بومی بسازند.

نرسیده به روستای آبچالکی ، چشمه آبی قرار دارد که در سال های اخیر لوله کشی شده و در فرهنگ عامه مردم، این آب از برکات فاطمه زهرا (س) است. در میانه روستا نیز زنان محلی با فروش محصولات بومی و صنایع دستی برای خود درآمد زایی می کنند.

روستای آبچالکی

این تپه دید بسیار خوبی نسبت به بخش کومله و لنگرود و روستاهای اطراف و باغات چای منطقه و حتی شهر شلمان و چمخاله دارد. اما گذشته از دید بسیار خوب، آب و هوا و سر سبزی این منطقه هم قابل توجه است. ورودی این بام بلند حدود ۱ کیلومتر بعد از چهار راه کومله به طرف شهر اطاقور است . جاده این چشم انداز زیبا، از میان باغات چای گذشته و به بلندترین ارتفاع قله می رسد.

روستای آبچالکی