پرواز داخلی رسپینا

روستای آبچالکی

در این مطلب از مجله گردشگری هم اقلیم شما را با روستای آبچالکی ، معروف به بام لنگرود در استان گیلان آشنا خواهیم کرد. در ادامه همراه ما باشید.

روستای آبچالکی یکی از زیباترین و فوق العاده ترین روستای های گیلان می باشد که در شهر زیبای لنگرود می درخشد. این روستای بسیار زیبا و دیدنی به بام لنگرود هم شهرت یافته است. سکوت ،آرامش و زیبایی های این روستا به حدی می باشد که گردشگران زیادی را از اطراف به سوی خود جذب می نماید.

روستای آبچالکی به این دلیل که تمامی شهر لنگرود و ساحل دریای کاسپین از بلندای آن قابل رویت است، به بام لنگرود معروف شده است. تماشای شهر لنگرود در هاله ای از ابرها در کنار باغ‌های چای و عطر خوش سبزینگی در آبچالکی هر شهروند و گردشگری را فرا می‌خواند.

روستای آبچالکی

آب و هوای سالم و خوش بهارانه باعث می‌شود که بسیاری از شهروندان لنگرود و شرق گیلان، تابستان‌ها نیز حضور در این روستا را به حضور در شهرها ترجیح دهند.

قرار گیری روستا آبچالکی در ارتفاعات لیلاکوه و در کنار باغ‌های چای و مرکبات از یک سو و معماری مسکونی کوهپایه با خانه های گلی و چوبی هر گردشگری را به تحسین وا می دارد. هرچند این تحسین با افسوس هایی همراه است که ویلاسازان را واداشته کوه را تراشید و خانه های برخلاف معماری بومی بسازند.

نرسیده به روستای آبچالکی ، چشمه آبی قرار دارد که در سال های اخیر لوله کشی شده و در فرهنگ عامه مردم، این آب از برکات فاطمه زهرا (س) است. در میانه روستا نیز زنان محلی با فروش محصولات بومی و صنایع دستی برای خود درآمد زایی می کنند.

روستای آبچالکی

این تپه دید بسیار خوبی نسبت به بخش کومله و لنگرود و روستاهای اطراف و باغات چای منطقه و حتی شهر شلمان و چمخاله دارد. اما گذشته از دید بسیار خوب، آب و هوا و سر سبزی این منطقه هم قابل توجه است. ورودی این بام بلند حدود ۱ کیلومتر بعد از چهار راه کومله به طرف شهر اطاقور است . جاده این چشم انداز زیبا، از میان باغات چای گذشته و به بلندترین ارتفاع قله می رسد.

روستای آبچالکی

اجاره سوئیت و ویلا در سپنجا