تور های پاییزی سلام پروازلحظه آخراجاره خودرو در دبی

روستای کنگ

در این مطلب از وب سایت گردشگری هم اقلیم شما را با روستای کنگ ، ماسوله ی خراسان آشنا خواهیم کرد. در ادامه همراه ما باشید.

روستای کنگ در شهرستان طرقبه شاندیز در دامنه کوه بینالود قرار دارد. آب وهوای روستای کنگ مشهد به قدری لطیف و دلپذیر است که هر مسافری در فصل بهار و تابستان در چنین روستای کوهستانی با نسیم خنک جان تازه‌ای می‌گیرد. پاییز روستای کنگ نیز دیدنی است. اگر به سفر علاقه دارید شاید تور روستای کنگ مشهد توجه شما را جلب کرده باشد. در کنار ییلاقی بودن روستای کنگ، جاهای دیدنی روستای کنگ از دلایلی است که روستای پلکانی کنگ را محبوب کرده و لقب ماسوله خراسان را به آن بخشیده است.

اجاره روزانه خانه در تهران

در این روستای زیبا همه چیز متفاوت است ، در سفر به این روستا هیچوقت متوجه گذر زمان نخواهید شد و مردم این روستا بسیار مهربان و پرتلاش هستند و به گرمی از گردشگران استقبال می کنند ، خانه های این روستا به صورت پلکانی ساخته شده اند و جلوه زیبایی به این جا داده اند و یکی از بهترین نمونه های معماری پلکانی به شمار می روند ، این روستای زیبا در شمال شرق ایران و از توابع شهرستان طرقبه شاندیز مشهد می باشد و از زیباترین روستاهای ایران است.روستای کنگ

معماری کنگ

کنگ با دره‌های سرسبز و آب‌وهوایی مطلوب و قرار گرفتن سکونتگاه‌ها روی کوهپایه‌ شباهت بسیاری به شهر ماسوله دارد. سقف خانه‌های این روستای قدیمی، مسطح و دیوارهای آن گلی است و اغلب از سنگ، خشت و چوب برای ساخت این خانه‌ها استفاده شده است. اغلب بناهای روستا بیش از دو یا سه طبقه است و این بناها از پایین به بالا با اتصال محکم کف ساختمان به زمین توسط پی‌های سنگی برآمده از زمین ساخته شده و در بدنه شامل سطوح گاه‌گلی دیوارهایی است که در ترکیب با پنجره‌های مربع شکل و ایوان‌های چوبی زیبا، منظره چشم‌نواز را به‌وجود آورده و در حقیقت شاخص‌ترین عنصر معماری در بافت روستا، ایوان‌های منازل است که اصطلاحا پیشگاه خوانده می‌شوند.روستای کنگ

جاذبه های گردشگری روستای کنگ

این روستای زیبا جاذبه های گردشگری زیادی دارد که از جمله مهم ترین جلوه های کنگ ، نوع استقرار خانه های روستا است ، همان طور که گفتیم خانه های این روستا پلکانی هستند و همین یکی از جذابیت های روستا به شمار می رود ، از دیگر جاذبه های این روستا می توان به  رباط پای کوه کنگ یا رباط شاه عباسی ،  قبرستان کنگ ،  رودخانه های کنگ ، آبشار کنگ ، چشمه سارها و باغات ، ارتفاعات بینالود ، مزار شیخ عبدالله‌ اشاره کرد و در سفر به مشهد و با سفر به این روستای زیبا می توانید از تمام این جاذبه ها بازدید کنید .

بهترین فصل سفر

این روستا یک روستای ییلاقی است. بنابراین بهترین زمان سفر و گشت و گذار در آن، بهار و تابستان است. اما این منطقه به دلیل اقلیم ویژه اش، در فصول دیگر سال نیز جاذبه های گردشگری فراوانی دارد. این روستا از مشهد 28 کیلومتر و از طرقبه تنها 19 کیلومتر فاصله دارد. بنابراین توصیه می کنیم حتما در سفر خود به مشهد مقدس و در مسیر بازدید از طرقبه به این روستا نیز سری بزنید تا از جاذبه های طبیعی و تاریخی آن لذت ببرید.روستای کنگ

اقامت در روستا کنگ

این روستا فاصله چندانی از مشهد و طرقبه ندارد و با سکونت در یکی از این دو شهر، می‌توانید سفری یک‌روزه به روستا داشته باشید و پیش از شب به محل اقامت خود بازگردید. اما اگر به‌دنبال تجربه زندگی روستایی هستید، می‌توانید در یکی از اقامتگاه‌های بوم‌گردی روستا بمانید.

دسترسی به روستا

روستا در ۱۹ کیلومتری غرب طرقبه و حدود ۳۰ کیلومتری مشهد قرار دارد. برای دسترسی به روستا از مشهد به‌ سمت طرقبه بروید. در طرقبه و با استفاده از جاده کمربندی، راهی روستای نغندر شوید. پس از پشت سر گذاشتن روستای نغندر، همچنان به مسیر خود ادامه دهید. روستای کنگ در پایان مسیر واقع شده است.

روستای کنگ