تور های تابستان 1403لحظه آخراجاره خودرو در دبی

ساحل سحر آمیز باتومی یکی از جذاب‌ترین جاذبه‌های گردشگری گرجستان ساحل سحر آمیز باتومی است که حرف‌های جالب و شنیدنی درباره آن زده می‌شود. این ساحل در فاصله ۱۵ کیلومتری بندر پوتی و ۶۰ کیلومتری بندر باتومی قرار دارد که گردشگران را در سفر به گرجستان به خود جذب می‌کند. با هم اقلیم همراه باشید تا ببینیم چه حرف‌های عجیب و البته درستی در مورد این ساحل گفته می‌شود.

ساحل مغناطیسی باتومی

در سفر به گرجستان یکی از کارهایی که باید انجام دهید بازدید از جاذبه‌های گردشگری و تفریحی آن است. ساحل سحر آمیز یا مغناطیسی باتومی از جاذبه‌هایی است که هرگز نباید آن را از دست بدهید. خاک این ساحل به رنگ قهوهای و خاکستری است که به گفته مردم دارای فواید پزشکی و شفا بخش است! بله درست شنیدید، مردم محلی گرجستان معتقدند که خاک این ساحل شفابخش و برای بیماری های قلبی مفید است.

اجاره روزانه خانه در تهران

ساحل سحر آمیز باتومی

در سال های اخیر مردم و گردشگران زیادی به منظور درمان و یا پیشگیری از بیماری‌های قلبی به این ساحل آمدند و گِل های ساحلی را روی بدن خود مالیده‌اند. شاید این کار برایتان عجیب باشد اما نکته اینجاست که این گفته ها توسط دانشمندان نیز تایید شده است!

بر اساس تحقیقات دانشگاه اروکی گرجستان، ماسه‌های ساحل سحر آمیز باتومی حاوی ترکیبات معدنی ویژه‌ای است که برای بیماری‌های قلبی، عروقی و عصبی مفید هستند. بر ساس مطالعات این دانشگاه تنها دو نقطه در جهان وجود دارد که از چنین خواصی بهره می‌برد که ساحل سحرآمیز باتومی یکی از آن دو است.

ساحا باتومی

بنابراین در سفر به گرجستان و باردید از ساحل سحرآمیز می‌توانید با یک تیر دو نشان بزنید، هم تفریح کنید و هم به سلامتی خود برسید.

این منطقه در دوران شوروی سابق از بهترین مناطق تفریحی به شمار می‌رفت و امروزه نیز برخی از آثار مربوط به آن دوران نیز در این مناطق دیده می‌شود.از همان زمان باور بر این بود که شنا کردن در این منطقه و آفتاب گرفتن بر روی شن‌های آن موجب درمان بیماری‌های مفصلی و استفاده از شن های آن موجب طراوت و شادابی پوست می‌شود.

ساحل سحر آمیز