تور های تابستان 1403لحظه آخراجاره خودرو در دبی

مسجد کریستالی مالزی ؛ مالزی کشوری گردشگرپذیر و پر از جاذبه‌های گردشگری است که هر ساله افراد زیادی را به خود جذب می‌کند. یکی از این جاذبه‌ها مسجد کریستالی است که شما را مجذوب خود می‌کند. با ما در هم اقلیم همراه باشید با یک راهنمای سفر دیگر و اینبار آشنایی با مسجد کریستالی مالزی.

آشنایی با مسجد کریستالی مالزی

این مسجد یکی از زیباترین مساجد جهان است که تمامی قسمت‌های آن از شیشه ساخته شده است و به تکنولوژی‌‌های جدید از جمله اینترنت رایگان برای زائران و قرائت قرآن کریم به صورت الکترونیک، مجهز است.

اجاره روزانه خانه در تهران

مسجد کریستال در جزیره “وان من” در ترنگانو در شمال شرقی مالزی قرار دارد. ساخت این مسجد در سال ۲۰۰۶ شروع و در سال ۲۰۸۸ به پایان رسید. در فوریه سال ۲۰۰۸ میلادی به طور رسمی افتتاح شد و از آن پس برای گردشگرانی که به مالزی سفر می‌کردند به عنوان یکی از جاذبه‌های محبوب تبدیل شد.

مسجد کریستالی

این مسجد که دومین مسجد بزرگ جنوب شرقی آسیا است، از کریستال خالص تهیه شده و پس از مسجد جامع استقلال جاکارتا، زیباترین مسجد مالزی به شمار می‌رود. مسجد کریستال در باغ میراث اسلامی وان من در ترنگانو واقع شده است و با معماری بی‌نظیر خود و فضای گسترده می‌تواند ۲۵ هزار نمازگزار را میزبانی کند؛ به همین دلیل یکی از جاذبه های گردشگری مالزی محسوب می‌شود.

نمای شیشه‌ای مسجد باعث شده از که شفافیت و ظرافت بیشتری به چشم بیاید، اگرچه استفاده از شیشه در تمامی قسمت‌های مسجد ممکن است آن را کمی سست نشان دهد اما معماری داخل آن از قوام و صلابت مناسبی برخوردار است. این بنا به خوبی با محیط اطراف خود ترکیب شد است و فضای زیبایی را برای ارتباط با خدا ایجاد کرد و گردشگران می‌توانند با آرامش زیادی به خواندن نماز بپردازند.

مسجد کریستالی مالزی

محراب و شبستان اصلی مسجد بسیار زیبا و معنوی ساخته شده است و استعاره‌هایی از صفات خداوند با خطوط کوفی در آن ترسیم شده است.

در ساخت مسجد کریستالی مالزی، به موضوع گردشگری و تویستی توجه زیادی شده است و می‌توان گفت بیشتر با نگاهی اقتصادی به ساخت آن اقدام کرده‌اند که تا حدودی نیز موفق بوده اند. امروزه این مسجد به عنوان یکی از دیدنی‌های مالزی از محبوبیت خاصی برخوردار است.