تور های پاییزی سلام پروازلحظه آخراجاره خودرو در دبی

موزه هنرهای اسلامی مالزی مالزی و پایتخت آن شهر کوالالامپور  جاذبه های گردشگری زیادی را در خود جای داده اند. یکی از این جاذبه‌ها موزه هنرهای اسلامی مالزی است که پیشنهاد می‌کنیم در سفر به مالزی از آن بازدید کنید. با هم اقلیم همراه باشید تا با این موزه بیشتر آشنا شویم.

موزه هنرهای اسلامی مالزی

اجاره روزانه خانه در تهران

موزه هنرهای اسلامی مالزی

موزه هنرهای اسلامی مالزی یکی از بزرگترین و دیدنی ترین موزه های آثار هنری اسلامی در آسیا است که در سال 1998 افتتاح شد. این موزه با بیش از 8 هزار اثر هنری به عنوان یکی از برترین موزه‌های هنرهای اسلامی در دنیا شناخته می‌شود.

معماری

ساختمان موزه نیز با طراحی زیبایش یکی از آثار هنری این مجموعه به شمار می‌رود. ورودی آن که به شکل ایوان است با طرح‌های سرامیکی و آیاتی از قرآن تزئین شده است و سقف آن با گنبدهای فیروزه‌ای رنگ و کاشیکاری‌های ایرانی و تزئینات ازبکستانی طراحی شده.

سالن‌های داخل موزه نورگیر و بزرگ طراحی شده اند و هدف از ایجاد آن‌ها ایجاد فضایی صمیمی و آزاد برای گردشگران است.

موزه هنرهای اسلامی مالزی

موزه هنرهای اسلامی مالزی دارای 12 گالری است که هرکدام از آن ها گونه‌های مختلفی از آثار هنری اسلامی مانند جواهرات قیمتی، فلز کاری، پارچه، سلاح جنگی و … را به نمایش می‌گذارند. تعدادی از این گالری‌ها به کشورهای هند، چین و مالزی باستان اختصاص داده شده است چراکه این 3 کشور به عنوان بزرگترین مراکز هنر اسلامی در آسیا شناخته می‌شوند.

آثار هنری داخل موزه

در این موزه آثار هنری بسیاری به نمایش گذاشته شده که از جمله آن‌ها می‌توان به جانمازهای دست دوزی شده، دست نوشته های ظریف بر روی ظروف سفالی ، قالی های دستباف و کاشی کاریهای لعابی اشاره کرد.این آثار بدون شک شما را شگفت زده خواهند کرد و زیبایی های آن ها غیرقابل انکار است.

یکی از جالب‌ترین بخش‌های موزه هنرهای اسلامی مالزی نمونه پارچه پوشش درب کعبه است که بسیاری از گردشگران را به خود جذب می‌کند. در کنار آن می توانید مدل‌هایی از شهرهای مهم تاریخ اسلام مانند مکه و مدینه را در مقیاس کوچک ببینید. تمامی آثار این موزه دارای پلاکارد‌های توضیحی به زبان های انگلیسی، عربی و مالایی هستند.

موزه هنرهای اسلامی مالزی

آدرس و دسترسی موزه :

آدرس : Jalan Lembah, Kuala Lumpur 50480, Malaysia

ساعت بازدید از موزه هنرهای اسلامی مالزی همه روزه از ساعت 10 صبح الی 6 بعد از ظهر است. برای بازدید از این موزه باید برای بزرگسالان 14 رینگت پرداخت شود. بازدید برای کودکان زیر 6 سال رایگان است.