تور های پاییزی سلام پروازلحظه آخراجاره خودرو در دبی

بدون شک شهر پاریس یکی از محبوب‌ترین و شناخته شده‌ترین مقاصد گردشگری در جهان است که هر ساله میلیون‌ها گردشگر را میزبانی می‌کند. در این مطلب از مجله گردشگری هم اقلیم قصد داریم نکات سفر به پاریس، که دانستن آنها یک ضرورت است را برای شما بیان کنیم. با ما همراه باشید.

زمان مناسب سفر به پاریس

از مهمترین نکات سفر به پاریس این است که بدانید در چه فصل و یا در چه ماهی به این شهر سفر کنید. هر ساله جشنواره‌ها و مسابقات زیادی در این شهر برگزار می‌شود که می‌تواند بهترین زمان سفر برای شما باشد؛ اما از طرفی آب و هوا نیز بسیار مهم است. برای اینکه بدانید بهترین زمان سفر به پاریس چه زمانیست پیشنهاد می‌کنیم مطلب زیر را بخوانید.

اجاره روزانه خانه در تهران

پاریس

از ابزار مسیریاب استفاده کنید

از نکات سفر به پاریس استفاده از مسیریاب‌ها است. همانطور که می‌دانید پاریس از خیابان‌ها و کوچه‌های متعدد و شبیه به هم تشکیل شده که ممکن است شما را سردرگم کند. بنابراین پیشنهاد می‌کنیم از تکنولوژی‌های مختلف کمک بگیرید و با استفاده از نرم افزارهای مسیریابی، به راحتی در شهر به گشت و گذار بپردازید.

مترو ، بهترین وسیله نقلیه در پاریس

متروی پاریس

تردید نداشته باشید که مترو بهترین وسیله نقلیه عمومی در پاریس است. متروی پاریس از ایستگاه‌های زیادی تشکیل شده که به شما کمک می‌کند به راحتی به نقاط مختلف شهر دسترسی داشته باشید. با اینکه متروی پاریس قدمت زیادی دارد اما استاندارد‌های لازم را داراست.

با استفاده از مترو، هم راحت‌تر به مقصد خواهید رسید و هم هزینه کمتری را پرداخت می‌کنید. توجه داشته باشید که اگر از مترو استفاده کردید، پس از رسیدن به مقصد بلیت خود را نگه دارید، چراکه در طول مسیر احتمالا مامورانی برای چک کردن بلیت‌ها به سراغتان خواهند آمد.

چند کلمه فرانسوی یاد بگیرید

اگر قصد سفر به فرانسه و شهر پاریس را دارید حتما چند کلمه مهم فرانسوی را یاد بگیرید تا بتوانید بهتر با مردم ارتباط برقرار کنید و به نحوی، منظور خود را برسانید. درست است که خیلی از مردم این شهر به زبان انگلیسی صحبت می‌کنند اما قطعا دانستن کلمات مهم فرانسوی خالی از لطف نیست. همراه داشتن فرهنگ لغت فرانسوی نیز می ‌تواند به شما کمک کند.

با مردم شهر ارتباط برقرار کنید

چیزهایی که معمولا درباره مردم فرانسه می‌گویند کمی ناخوشایند است؛ مثلا برخی معتقدند که مردم فرانسه بد اخلاق هستند و با گردشگران به خوبی رفتار نمی‌کنند. اما اگر چند قدم در خیابان‌های پاریس بردارید متوجه خواهید شد که این حرف صحت ندارد. مردم این شهر بسیار با شخصیت و خوش برخورد هستند و از هیچ کمکی به شما دریغ نمی‌کنند. همانطور که گفتیم سعی کنید چند کلمه‌ای فرانسوی یاد بگیرید تا بتوانید با آن ها ارتباط برقرار کنید.

بازدید از برج ایفل را فراموش نکنید

برج ایفل

قطعا هر کسی که به پاریس برود یکی از اهداف اصلی‌اش بازدید از برج ایفل است. اما باز هم بهتر بود تا این نکته را یادآوری کنیم که سفر شما به پاریس بدون بازدید از برج ایفل سفری بیهوده است! اگر به بازدید از برج ایفل رفتید سعی کنید از بالای آن نیز دیدن کنید و عکس های زیبایی ثبت کنید.

لباس های شیک بپوشید

همه می‌دانیم که پاریس شهر مد است. مردم فرانسه به نحوه لباس پوشیدن و استایل اهمیت زیادی می‌دهند. پاریس مانند استانبول یا شهرهای دیگر توریستی نیست که مردم با شلوارک و یا لباس‌های ورزشی در خیابان قدم بزنند. خیلی کم پیش می‌آید که شاهد یک فرد فرانسوی با لباس‌های ورزشی باشید؛ مردم این کشور اغلب از لباس‌هایی با طیف رنگ مشکی تا خاکستری استفاده می‌کنند و بسیار ساده پوش هستند.

راجع به مسائل سیاسی صحبت نکنید

یکی از نکات سفر به پاریس خودداری از صبحت های سیاسی است.به طور کلی به هر کشوری که سفر می‌کنید سعی کنید از صحبت‌های سیاسی اجتناب کنید. اگر چه مردم پاریس از صبحت کردن و بحث استقبال می‌کنند اما فراموش نکنید که شما از شهروندان آنجا نیستید و توریست هستید؛ بنابراین ممکن است با شما طور دیگری رفتار شود!

شب ها به هتل نروید!

شب های پاریس

اگر فکر می‌کنید پاریس روزها زیباتر از شب‌هاست، پس تا بحال شب‌های پاریس را ندیده اید!با غروب خورشید در این شهر شاهد جلوه‌های زیبا و پر زرق و برقی خواهید بود. خیابان‌های شهر به طور شگفت انگیزی نورپردازی شده و کافه‌ها و رستوران‌ها نیز خودنمایی می‌کنند. قدم زدن در شب های خیابان شانزلیزه از نکات سفر به پاریس است.

غذاهای فرانسوی را فراموش نکنید

غذاهای فرانسوی

یکی دیگر از نکات سفر به پاریس است که حتما غذاهای مشهور این شهر را امتحان کنید. مردم فرانسه برای غذاها و خوراکی‌ها زمان بسیاری را صرف می‌کنند، پس پیشنهاد می‌کنیم حتما غذاهای محلی و مخصوص فرانسه را امتحان کنید. اما نکته مهمی که وجود دارد قیمت بالای غذاهای فرانسوی است، حتما در کنار لذت بردن از طعم این غذاها حواستان به قیمت آن ها هم باشد.

اگر می‌توانید، انعام دهید

پیشنهاد می‌کنیم در صورتی که از کافه‌ها و رستوران‌های پاریس استفاده کردید، اگر راضی بودید مبلغ اندکی را به عنوان انعام پرداخت کنید. این کار در بین مردم پاریس بسیار شایع است.

در آخر اگر شما از کسانی هستید که به پاریس سفر کرده‌اید خوشحال می‌شویم تا نکات دیگری را که از تجربه سفر به پاریس به یاد دارید در بخش نظرات بیان کنید.