تور های تابستان 1403لحظه آخراجاره خودرو در دبی

پورتوفینو به معنی بندر دلفین‌هاست و این نام به دلیل زندگی تعداد زیادی دلفین در این منطقه در سالیان گذشته، به این بندر داده شده است. بندر پورتوفینو به‌عنوان عروس منطقه شمال غربی ایتالیا خودنمایی می‌کند و همواره گردشگران زیادی به آن سفر می‌کنند. برای شناخت بهتر این بندر با هم اقلیم همراه باشید.

به پورتوفینوی ایتالیا خوش آمدید!

بندر پورتوفینو که یکی از زیباترین بندرهای اروپا محسوب می‌شود، سواحل رؤیایی و زیبایی را در خود جای داده است. همچنین هتل‌های لوکس و مشهوری در این منطقه وجود دارد که از مهم‌ترین آن‌ها می‌توان به هتل اسپلندیدو و میراماره اشاره کرد. پورتوفینو شهرت خود را از طبیعت زیبا و ساختمان‌های رنگارنگش به دست آورده؛ این ساختمان‌ها مناظری شگفت‌انگیز را در منطقه به وجود آورده‌اند. همچنین بناهای تاریخی زیادی در این بندر قرا دارد که از زمان سلطه فلورانس به‌جای مانده است.

اجاره روزانه خانه در تهران

بندر پورتوفینو

در این منطقه تنها ۵۰۰ نفر زندگی می‌کنند و این ۵۰۰ نفر زندگی خود را با ماهی گیری، هتلداری و رستوران‌داری می‌گذرانند. هر فردی سرگرم کار خود است و این افراد  شهری آرام و امن را برای گردشگران مهیا کرده‌اند. جالب است بدانید بندر پورتوفینو به محل مورد علاقه افراد مشهور برای استراحت تبدیل‌ شده است. رکس هریسون بازیگر مشهور انگلیسی در این منطقه صاحب یک ویلا بود و اخیراً آوریل لاوین، ماه‌عسل خود را در این منطقه سپری کرده است. این منطقه در فصل تابستان بسیار شلوغ است و در فصل زمستان بسیار خلوت است. بهترین زمان سفر به این منطقه فصل بهار و پاییز است چراکه هم آب‌ و هوا مطلوب است و هم جمعیت خیلی زیاد نیست.

حال که خلاصه‌ای از شرح کلی حال و هوای این بندر زیبا را مطالعه کردید، پیشنهاد می‌کنیم با ادامه مطالعه خود راجع به این بندر بهشتی، لذت تخیل خود را صدچندان کنید، امیدواریم روزی خوانندگان این مطلب زیبا،  این بندر آرامش را جز برنامه‌های سفرهای اروپایی خود قرار دهند.

بندر پورتوفینو

تاریخ مختصری از پورتوفینو

در قلب ریویرای ایتالیا، در دریای لیگوریا، یک شهر ساحلی با یک بندر هلالی آرام با تپه‌ای از باغ‌های زیتون و تاکستان‌های کوچک در پس‌ زمینه آن قرار دارد که پورتوفینو نام دارد. پورتوفینو در بسیاری از کارت‌های پستی نشان داده شده است و خود شهر نیز به همان شکل در تصویر است: شکل‌ها و رنگ‌های زیبا. بندرگاه این شهر آن در کنار میدانی قرار گرفته است که به‌نوبه خود با خانه‌های پاستلی کوچک زرد، سبز و آبی احاطه شده است.

تولد پورتوفینو در مه تاریخ دوران روم پنهان است، تاریخی که پلینیوس مورخ از آن به نام پورتوس دلفینی، (بندر دلفین‌ها) یاد کرده است. Benedictine ها در سال ۱۴۰۰ صومعه ای را در محل هتل Splendido  کنونی تأسیس کردند، و در دوره ۱۵۰۰ پس از یورش‌های مکرر دزدان دریایی مجبور شدند آن را ترک کنند. این ساختمان تا ۱۸۰۰، زمانی که یک خانواده اروپایی آن را به‌ عنوان یک ویلای تابستانی بازسازی کردند، به‌عنوان یک ویرانه خالی باقی ماند. در دهه ۱۸۵۰، اشراف بریتانیایی شروع به توجه  به این شهر بندری کردند و ازآن‌پس پورتوفینو محبوبیت ویژه‌ای دریافت کرد. آن‌ها معتقد بودند که پیکر سنت جورج، قدیس حامی انگلستان، در کلیسای محله آرام‌گرفته است.

همان‌طور که گفتیم، فقط ۵۰۰ نفر در پورتوفینو زندگی می‌کنند – خانواده‌های ماهیگیر، صاحبان مغازه، افرادی که هتل یا رستوران دارند، تعدادی که در جنوا کار می‌کنند. سالخوردگان روی آستان خانه نشسته‌اند و بسیاری از زنان مشغول کار راهنمای تور هستند و مردان به دریا خیره شده‌اند. فراموش‌ نشدنی‌ترین منظره پورتوفینو با بالا رفتن از چند پله بلند و آسان از بندر تا قلعه سنت جورج در خاطر شما شکل می‌گیرد که از اواسط ۱۵۰۰ تاکنون قابل‌ دسترسی است.

بندر پورتوفینو ایتالیا

کمی جلوتر، روی یک جان‌پناه دایره‌ای، با منظره به‌قدری دیدنی روبرو می‌شوید که ممکن است تصور کنید که آن منظره یک مجموعه فیلم مینیاتوری باشد. بسیار پایین‌تر از این منظره، برج‌ها و ویلاها و میدان‌ها هستند که در مقابل آن‌ها مانند یک صحنه زیبا، بندر آبی آرام و دریا گسترده شده است. شهر کوچک و زیبای پورتوفینو همیشه جاذبه‌ای برای افراد مشهور بود. رکس هریسون بازیگر انگلیسی در اینجا صاحب ویلا بود، درحالی‌که الیزابت تیلور توسط ریچارد برتون در هتل اسپلندیدو پورتوفینو برای بازیگری پیشنهاد شد. اخیراً، آوریل لاوین ماه‌ عسل خود را در اینجا گذراند و کایلی مینوگ مرتباً از این شهر بازدید می‌کند.

پورتوفینو یکی از محبوب‌ترین مقاصد تابستانی و مترادف با آرامش است. در این شهر قدم بزنید و از مناظر زیبای فضای باز لذت ببرید، از سبک زندگی شهر لذت ببرید، غذاهای ایتالیایی را بچشید و سوغاتی بخرید.

در این  شهر کوچک و دیدنی توصیه می‌شود که از مکان‌های زیر دیدن کنید!

 تندیس مسیح در اعماق

مجسمه برنزی مسیح در اعماق توسط مجسمه‌ساز «گیدو گالتی» ساخته شد که در زیر دریای آب‌های مدیترانه در ایتالیا بین کامولی و پورتوفینون در ۳۵ کیلومتری شرق جنوا  در عمق بیش از ۱۵ متری خلیج سن فروتوزو قرار دارد. این تندیس به سفارش دوستی از دوستان یک ایتالیایی که برای اولین بار از وسایل غواصی استفاده کرد، ساخته شد. نام این غواص گونتزاتی بود. این تندیس با ارتفاع ۲٫۵ متر و وزن ۲۶۰ کیلوگرم در محل مرگ این غواص در اعماق دریا قرار گرفته است. این مجسمه فقط از طریق دریا قابل‌دسترسی است و تورهایی از پورتوفینو یا دهکده کوچک سن فروتوزو وجود دارد که به وسیله آن می‌توان از مجسمه دیدن کرد.

پورتوفینو

منطقه مارینا پروتتا پورتوفینو

این منطقه یک مکان حفاظت‌شده دریایی است  که بین کاموگلی، سانتا مارگریتا لیگوره و پورتوفینو قرار دارد.

کلیسای سن جورجیو

از میدان پورتوفینو باید به سمت شبه‌جزیره، بالا بروید و در عرض چند دقیقه به کلیسای سنت جورج می‌رسید که از آنجا می‌توانید از منظره‌ای خیره‌کننده لذت ببرید. از آنجا فارو دی پورتوفینو را ببینید. فانوس دریایی پورتوفینو در بندر پورتوفینو بسیار نزدیک به کلیسای سنت جورج واقع شده است.

 کستلو براون((Castello Brown

که چندان دور از سنت جورج و فانوس دریایی نیست. در قلعه براون یک موزه وجود دارد. هزینه ورودی ۵ یورو برای هر نفر است.

میدان مارتینی دلوویتا (Piazza Martiri Dell’Olivetta)

در قلب پورتوفینو، میدان اصلی بندر پورتوفینو؛ مارتینی دلوویتا است که در امتداد بندر قایق‌رانی قرار دارد. فضای اینجا یادآور دهکده ماهیگیران کوچک پورتوفینو در گذشته است. رستوران‌های غذاهای دریایی و ماهی، قایق‌های ماهیگیری و ساختمان‌های رنگارنگ روبه‌دریا در این میدان قابل‌مشاهده است.

بندرپورتوفینو

کلیسای دی سان مارتینو Chiesa di San Martino )

این کلیسا دارای معماری ساده اما شیک و فضای داخلی زیبایی است. کلیسای سن مارتینو بر سربالایی پورتوفینو مسلط است.

کلیسای مراسم خطابه بانوی ما Oratorio di Nostra Signora Assunta))

واقع در ویا روما (via Roma) در پورتوفینو، مراسم سخنرانی …. کلیسای کوچک کاتولیکی و محل عبادت است. شما می‌توانید از فضای آرام و فضای داخلی زیبای آن لذت ببرید.

موزه پارک (Museo del Parco)

از موزه مجسمه‌های فضای باز در پورتوفینو دیدن کنید. جایی که می‌توانید آثار هنری برخی از مشهورترین مجسمه‌سازان جهان مانند مان ری (Man Ray)، آلبرتو بوری(Aleberto Buri)، پیترو کانساگرا(Pietro Consagra) یا آرمان (Arman) را تحسین کنید. از باغ پلکانی می‌توانید منظره زیبایی از پورتوفینو ریویرا نیز داشته باشید.

قایق تاکسی پورتوفینو

شاید این تور با قایق می‌تواند یکی از آرامش‌بخش‌ترین تجربه‌هایی باشد که می‌توانید هم در تابستان و هم در بهار یا پاییز داشته باشید. این تور بهترین نمای کلی از پورتوفینو را از طریق دریا ارائه می‌کند. سفری کوچک به تاریخ این شهر که توسط یک محلی گفته می‌شود. بسته به فصل، این تور شامل فعالیت‌هایی مانند غواصی و آفتاب گرفتن نیز است.

بندر پورتوفینو

Cesare Charter Portofino  یک تور خدماتی که یک سفر تمام روزه بسیار آرامش‌بخش و هیجان‌انگیز در امتداد ساحل ازجمله سفر به Cinque را  ارائه می‌کند. پورتوفینو که در ریویرای ایتالیا واقع شده است، در مجاورت خود مکان‌های مختلفی دارد که ارزش بازدید دارند و  به‌راحتی با قطار، قایق یا ماشین در کمتر از چند ساعت قابل‌دسترسی هستند.

پنج سرزمین (Cinque Terre)

از پنج سرزمین دیدن کنید. این منطقه معروف دو ساعت با قطار و کمی بیش از یک ساعت رانندگی از پورتوفینو (۹۰ کیلومتر) فاصله دارد. کرایه تاکسی از پورتوفینو به ریوماگیور حدود ۱۰۰ یورو و بلیط قطار ۵ یورو است. همچنین چند تور قایق خصوصی وجود دارد که سفرهای یک‌روزه به پنج سرزمین را سازمان‌دهی می‌کند و می‌تواند گزینه آسان‌تر و آرامش‌بخش‌تری باشد، زیرا اکثر آن‌ها شامل توقف در اکثر روستاهایی هستند که پنج سرزمین را تشکیل می‌دهند و همچنین دارای استراحتگاه و رستوران نیز هستند.

خلیج پاراگی

خلیج پاراگی نزدیک‌ترین ساحل ماسه‌ای در نزدیکی پورتوفینو است که نه‌تنها به خاطر آب آبی شفافش، بلکه به خاطر میزبانی بسیاری از افراد مشهور، ازجمله دولچه و گابانا و پیر سیلویو، پسر برلوسکونی، معروف است. علاوه بر ساحل عمومی اصلی، چند کلوپ ساحلی خصوصی در پاراگی وجود دارد. بسیاری از هتل‌ها و همچنین تورهای خصوصی خدمات انتقال به پاراگی و برگشت را ارائه می‌دهند. شما همچنین می‌توانید اتوبوس شماره. ۸۸۲ با قیمت کمتر از ۲ یورو یا تاکسی با قیمت ۱۰ یورو را سوار شوید یا اگر حالت خوبی دارید و می‌خواهید منطقه را کاوش کنید می‌توانید فقط ۲۰ دقیقه تا آنجا پیاده‌روی کنید.

بندر پورتوفینو

کاموگلی (Camogli)

کاموگلی سابق یک دهکده ماهیگیری و در حال حاضر یک تفرجگاه توریستی است که در ساحل لیگوریا در کنار پورتوفینو قرار دارد. به دلیل نزدیکی کاموگلی به ساحل پورتوفینو، این دهکده گزینه مناسبی برای گردشگران است. همچنین می‌توان یک شب را در طول اقامت در پورتوفینو  در این دهکده سپری کرد، زیرا این مکان به‌خوبی به پورتوفینو متصل است و چند هتل و استراحتگاه خوب در آنجا وجود دارد. اتوبوس شماره ۸۸۲ از پورتوفینو یک توقف به کاموگلی دارد و قیمت بلیط آن ۳ یورو است، در حالی که تاکسی برای شما ۲۵ یورو هزینه دارد.

سانتا مارگریتا لیگور (Santa Margherita Ligure)

سانتا مارگریتا لیگور نزدیک‌ترین روستا و همچنین نزدیک‌ترین ایستگاه راه‌آهن و اتصال کشتی به پورتوفینو است. این شهر بندری زیبا و کوچک دارای ساختمان‌های رنگارنگ زیبا و برخی جاذبه‌ها، ازجمله یک منطقه ساحلی، یک قلعه و چند کافه و رستوران زیبا است که آن را به مکانی ارزشمند تبدیل می‌کند. از اتوبوس پورتوفینو شماره. ۸۸۲ برای با ۲ یورو در دسترس است یا می‌توانید با تاکسی حدود ۱۵ یورو استفاده کنید.

بندر پورتوفینو

سن فروتوزو San Fruttuoso))

روستای ابهام‌آمیز سن فروتوزو از پورتوفینو فقط با قایق یا پیاده قابل‌دسترسی است. این دهکده و صومعه قرون‌وسطایی آن، دارای گنبدی است که قرن‌ها آفتاب آن را سفید کرده است و طاق‌هایی دارد که توسط تورهای ماهیگیر پوشانده شده است. این صومعه در میان چین‌های صخره قرار گرفته است.

 جنوا

جنوا، شهر اصلی نزدیک به پورتوفینو، پایتخت لیگوریا و بزرگ‌ترین بندر دریایی ایتالیا است. در جنوا چیزهای زیادی برای دیدن و انجام دادن وجود دارد، از کاوش در تاریخ و معماری آن، تحسین باغ های زیبا و دل انگیز. جنوا نیز پیشنهاد ویژه ما برای بازدید از اطراف پورتوفینو خواهد بود.

امکانات رفاهی بندر پورتوفینو، ایتالیا

اقامتگاه‌ها و هتل‌ها

 • Splendido, A Belmond Hotel: وای-فای رایگان، پارکینگ، بار، رستوران، سرویس اتاق.
 • Hotel Piccolo Portofino: ساحل خصوصی، تراس زیبا، وای-فای رایگان، پارکینگ، رستوران.
 • Mediterraneo Emotional Hotel & Spa: دسترسی رایگان به مرکز سلامتی، جکوزی، اتاق بخار، ماساژ، وای-فای رایگان، رستوران، سرویس اتاق.

رستوران‌ها و کافه‌ها

 • Da I Gemelli: غذاهای ایتالیایی و دریایی.
 • Ristorante Stella: غذاهای ایتالیایی، دریایی و مدیترانه‌ای.
 • Al Faro di Portofino Lounge Bar: بار و کافه.

تفریحات و فعالیت‌ها

 • دریافت آموزش غواصی و شیرجه زدن در دریای مدیترانه.
 • قایقرانی و کایاک‌سواری در خلیج‌های محلی.
 • گردشگری و بازدید از مکان‌های تاریخی مانند قلعه بروون و کلیسای سنت مارتین.

خدمات و تسهیلات عمومی

 • ساحل‌های عمومی و خصوصی با امکانات رفاهی
 • کافه‌ها و تراس‌هایی با چشم‌انداز غروب آفتاب
 • فروشگاه‌ها و بوتیک‌های متنوع
 • مسیرهای پیاده‌روی و پارک‌ها

جمع‌بندی

پورتوفینو، واقع در سواحل زیبای ایتالیا، یکی از جواهرات مدیترانه‌ای است که با تاریخ غنی، مناظر چشم‌نواز، و امکانات رفاهی متعدد خود، مقصدی بی‌نظیر برای گردشگران محسوب می‌شود. در این شهر کوچک و دل‌انگیز، می‌توانید از قلعه تاریخی براون بازدید کنید و از مناظر بکر و آرام بندر لذت ببرید