تور های پاییزی سلام پروازلحظه آخراجاره خودرو در دبی

 هر آنچه را که باید در مورد پارک ملی ملیت کرواسی (جزیره Mljet) بدانید در این مقاله آورده شده است. پارک ملی ملیت کرواسی (Mljet Island National Park) یک پارک زیبا است که اکثر قسمت های شمال غربی جزیره Mljet در کرواسی را پوشش می‌دهد. اگرچه پارک ملی Mljet بیشتر به خاطر دو دریاچه زیبای آب شور خود شناخته شده است، اما این پارک چیزهای زیادی برای ارائه دارد، از جمله کاوش در مسیرهای کنار دریاچه با دوچرخه، پیاده‌روی، و کاوش در غار و غیره. در ادامه این مقاله ، ما به کارهایی که باید در پارک ملی ملیت یا Mljet انجام دهید و همچنین نکات و اطلاعات مفیدی در مورد چگاز مجله گردشگری هم اقلیم ونگی رسیدن به پارک ملیت، اینکه انتظار چه چیزی‌هایی را باید داشته باشید و محل اقامت می‌پردازیم.

درباره پارک ملی ملیت کرواسی

جزیره ملیت در نزدیکی شبه جزیره Pelješac قرار دارد که قسمتی از بخش جنوبی ساحل دالماسی است. ملیت که به عنوان سرسبزترین و یکی از بزرگ‌ترین جزایر کرواسی شناخته می‌شود، دارای طیف متنوعی از پوشش گیاهی مدیترانه‌ای و جنگل‌های کاج حلب است که مساحت آن حدود 5300 هکتار است. برای دسترسی به پارک، مقامات محلی به یک بلیت ورودی نیاز دارند که می‌توانید آن را از کیوسک در Sobra، Pomena یا Polače خریداری کنید.

اجاره روزانه خانه در تهران
  • هزینه ورودی پارک ملی ملیت کرواسی: 70: کونا (تقریباً 9.2 یورو)
  • ساعات کاری: 8 صبح تا 8 بعد از ظهر (فصل بهار و تابستان) و 9 صبح تا 5 بعدازظهر (فصل پاییز و زمستان)

جاذبه‌های طبیعی اولیه این پارک طبیعی دو دریاچه آب شور Veliko Jezero (دریاچه بزرگ) و Malo Jazero (دریاچه کوچک) هستند. این دریاچه ها مساحت وسیعی به طول تقریبی 4 کیلومتر را پوشش می‌دهند. علاوه بر این، در داخل ولیکو جزرو، بازدیدکنندگان جزیره کوچکی به نام Sveta Marija یا جزیره Melita را پیدا می‌کنند که شامل یک صومعه زیبای قدیمی قرن دوازدهمی به نام Crkva Sveta Marije است.

پارک ملی ملیت کرواسی

چگونه به پارک ملی ملیت برویم

به عنوان جنوبی‌ترین جزایر بزرگ کرواسی، مسافران برای رسیدن به جزیره  Mljet باید از قایق استفاده کنند.

یکی از محبوب‌ترین راه‌‌ها برای رسیدن به پارک ملی ملیت کرواسی،  مسیرهای کشتی‌رانی و قایقرانی کرواسی و اجاره قایق شخصی یا سفر یک روزه از دوبرونیک یا جزایر مجاور است. ورودی رسمی به پارک با قایق یا کشتی امکان‌پذیر نیست در عوض، بازدیدکنندگان می‌توانند با استفاده از دوچرخه یا تاکسی از بندر اصلی Sobra یا از طریق نقاط ورودی در Pomena و Polače وارد پارک ملی شوند.

چگونه به پارک ملی ملیت برویم

در ادامه به جزئیات مسیرهای دسترسی به پارک ملی ملیت می‌پردازیم:

1. سفر یک روزه از دوبرونیک، کورچولا، یا هوار

یکی دیگر از گزینه های عالی برای رسیدن به پارک ملی ملیت کرواسی سفر یک روزه از دوبرونیک یا یکی از جزایر محبوب دیگر است. با توجه به مسافت، بیشتر این تورها یک روز کامل هستند که بسیار عالی است؛ زیرا شما همچنین می‌توانید بسیاری از خطوط ساحلی کرواسی را در راه ببینید.

2. رزرو در یک کشتی دریایی از کرواسی

در حالی که راه‌های زیادی برای انتخاب وجود دارد. تاکنون، بهترین راه برای دیدن تمام نقاط برجسته دالماسی، رزرو یک سفر دریانوردی در کرواسی به مقصد جزیره ملیت است.

3. کشتی عمومی

یکی از چیزهای مهم در مورد سفر در جزایر کرواسی، شبکه گسترده کشتی‌های عمومی موجود است. از مکان‌هایی مانند بول (براک)، دوبرونیک، هوار، اسپلیت و استاری گراد می‌توانید چندین گزینه کشتی به جزیره Mljet پیدا کنید.

نقشه پارک ملی ملیت کرواسی

جزیره سرسبز Mljet منطقه بسیار وسیعی را با چندین مسیر پیاده‌روی و دوچرخه‌سوار آسفالته و همچنین مسیرهای پیاده‌روی متنوعی پوشش می‌دهد. در زیر نقشه پارک ملی Mljet است که در نزدیکی ورودی پیدا خواهید کرد. این نقشه کل پارک ملی را در برمی‌گیرد که یک سوم بالای جزیره را تشکیل می‌دهد. متوجه خواهید شد که مسیرهای پیاده‌روی نیز به خوبی در این نقشه مشخص شده‌اند.

نقشه پارک ملی ملیت کرواسی

10 دلیل سرگرم کننده برای سفر به پارک ملی ملیت

بیایید به لیستی از کارهایی که باید در پارک ملی ملیت کرواسی انجام دهید آماده کرده‌ایم سری بزنیم. همین‌طور که تا به اینجا متوجه شده‌اید، پارک ملی ملیت یکی از زیباترین پارک‌های ملی کرواسی است و کمی با سایر مکان‌های محبوب مانند Plitvice و Krka متفاوت است. برای بازدید از بیشتر جاذبه‌های محبوب، نقاط دیدنی و مناطق، توصیه می‌کنیم یک روز کامل را در اینجا بگذرانید.

پارک ملی ملیت

1. برای کاوش در پارک ملی دوچرخه اجاره کنید

یکی از بهترین راه‌ها برای کشف زیبایی‌های پارک ملی ملیت، اجاره دوچرخه است. این کار به این دلیل است که مسیرهای زیبای زیادی را برای پیاده روی و دوچرخه سواری دارد. مکان‌های اجاره دوچرخه را در بندر اصلی و در خود پارک خواهید یافت. هزینه در حدود 200 کونا در روز است.

برای کاوش در پارک ملی دوچرخه اجاره کنید

2. مالو جزرو (دریاچه کوچک)

Malo Jezero کوچک‌تر از دو دریاچه آب شور در پارک ملی Mljet است. با این حال، این دریاچه به دلیل آب‌های فیروزه‌ای و درخشانش که تقریباً شبیه به تالاب سوگبا در فیلیپین است، می‌توان گفت زیباترین دریاچه است. شما می‌توانید در اطراف محیط بیرونی این دریاچه کوچک دوچرخه سوار شوید و شنا در آن مجاز است.

مالو جزرو (دریاچه کوچک)

3. ولیکو جزرو (دریاچه بزرگ)

Veliko Jezero (دریاچه بزرگ) در پارک ملی Mljet است. Veliko Jezero که از طریق یک کانال باریک متصل به جزیره Mljet است، این دریاچه بسیار بزرگ‌تر و عمیق‌تر از Malo Jezero است. در امتداد لبه این دریاچه، مکان‌های زیبا و خلوت زیادی برای شنا پیدا خواهید کرد که بسیار جذاب هستند.

ولیکو جزرو (دریاچه بزرگ)

4. صومعه بندیکتین در جزیره سنت مری (Crkva Sv. Marija)

یکی از بهترین کارهایی که در پارک ملی ملیت کرواسی انجام می‌شود، بازدید از جزیره سنت مری (Sveta Marija) است. این جزیره کوچکی است که در بخش ساحلی ویکو جزرو (دریاچه بزرگ) واقع شده است. برای رسیدن به اینجا، باید یک قایق کوچک از بندر کشتی Pristaniste اجاره کنید و از وسط دریاچه بزرگ عبور کنید. برای کسانی که در مسیر پیاده روی هستند، به دنبال یک پرچم قرمز باشید که می‌توانید آن را بردارید و با تکان‌دادن به رانندگان قایق علامت دهید که شما را ببرند. هزینه این کشتی‌ها در بلیت ورودی شما گنجانده شده است و بنابراین نیازی به پرداخت هزینه اضافی ندارید. پس از رسیدن به جزیره کوچک، می‌توانید صومعه قدیمی و رستوران متصل به آن را کشف کنید.

صومعه بندیکتین در جزیره سنت مری

5. مالی موست (پل کوچک)

در انتهای شرقی دریاچه بزرگ، مالی موست (به معنی پل کوچک) را خواهید دید، پلی قدیمی که از یک کانال باریک عبور می‌کند. در حال حاضر تنها مالی موس به عنوان بخش مهمی از مسیر دور دریاچه ها عمل می‌کند، اما همچنین مکانی عالی برای شنا کردن است. به دلیل گذرگاه باریک آب، جریان‌های جزر و مدی بسیار قوی می‌شوند، به این معنی که می‌توانید به داخل و خارج دریاچه حرکت کنید.

مالی موست (پل کوچک)

6. بالا رفتن از تپه ها

پیاده روی یکی از اصلی‌ترین فعالیت‌های موجود در پارک ملی ملیت کرواسی است. اگر به سمت نقشه بالا بروید، مسیرهای مشخص شده زیادی را مشاهده خواهید کرد، یعنی A، B، C، D، و E. این مسیرها به خوبی حفظ شده و نشانگرهای قابل توجهی دارند که سطح سختی مسیرها را برای پیاده روی به ما نشان می‌دهند.

7. غار اسپلایس

هنگامی که در اطراف پارک ملی Mljet می‌گردید، ممکن است غار بزرگی را کشف کنید این غار اسپلایس نام دارد و تا عمق آن به حداقل 70 متر می‌رسد. برای رسیدن به این غار باید، پس از عبور از مالی موست در مسیر خلاف جهت عقربه‌های ساعت دریاچه، مسیر آسفالته را به سمت راست دنبال کنید. تقریباً 300 متر که ادامه دهید و مسیر کوچکی را مشاهده خواهید کرد که به سمت بالا و داخل جنگل می‌رود. در کمتر از 3 دقیقه به ورودی غار می‌رسید که می‌توانید به میل خود وارد آن شوید و به گشت و گذار بپردازید.

غار اسپلایس

نکته: بخش‌های عمیق‌تر غار بسیار تاریک می‌شوند، بنابراین توصیه می‌کنیم اگر چراغ پیشانی دارید همراه داشته باشید!

8. از Govedari، Pomena، Polače و Soline دیدن کنید

چندین روستای کوچک در پارک ملی ملیت وجود دارد. به احتمال زیاد، هنگام دوچرخه سواری، چندین مورد از آنها را در طول مسیر رد خواهید کرد. قابل توجه ترین روستاهای داخل پارک و اطراف آن گویداری، پومنا و سولین هستند. در اینجا، بسیاری از رستوران‌های محلی، فروشگاه‌های سوغاتی و خانه‌های محلی را خواهید دید.

9. غار اودیسه

غار اودیسه در حالی که از نظر فنی بخشی از پارک ملی ملیت کرواسی نیست، یکی از بزرگ‌ترین جاذبه‌های جزیره است. این غار غرق در اساطیر یونان است، همان‌طور که یکی از بزرگ‌ترین شاعران باستانی آنها، هومر گفته است. در واقع این نام از داستان باستانی اودیسه و کالیپسو گرفته شده است. شبیه به غار کالیپسو در جزیره گوزو، مالت. غار دریایی Odyssey را در خط ساحلی Mljet جنوبی در نزدیکی Babino Polje خواهید دید. همچنین سواحل شنی زیادی در این منطقه وجود دارد، بنابراین ارزش دیدن را دارد!

10. از غروب آفتاب لذت ببرید

به جرات می توان گفت که Mljet آن دسته از جمعیتی را که به دنبال دور شدن از شهر و لذت‌بردن از طبیعت هستند را به خود جذب می‌کند. پس از یک روز طولانی پیاده‌روی، دوچرخه سواری، کایاک سواری یا قایقرانی، یکی از بهترین کارهایی که در پارک ملی ملیت می‌توانید انجام دهید این است که به سادگی از غروب‌های جزیره لذت ببرید. متأسفانه پارک ملی معمولاً عصرها بسته است. با این حال، توصیه می‌کنیم برای غروب‌های شگفت‌انگیز به سمت اسکله در پومنا بروید.

از غروب آفتاب لذت ببرید

محل اقامت در پارک ملی ملیت کرواسی

در حالی که مکان‌های زیادی برای اقامت در جزیره Mljet وجود دارد، اگر برای کاوش در پارک ملی به آن سفر می‌کنید، توصیه می‌کنیم در Pomena، Polače یا Goveđari اقامت کنید.

نتیجه  سخن

در این مقاله ما به معرفی جاهای دیدنی پارک ملی ملیت کرواسی و ده دلیل برای سفر کردن به این جزیره پرداختیم. همان‌طور که گفتیم پارک ملی ملیت مکان‌های مسیرهای بسیار زیبایی برای پیاده‌روی، دوچرخه سواری و شنا دارد. همچنین شما می‌توانید با اجاره‌کردن قایق در دور اطراف دریاچه‌های این جزیره زیبا گردش کنید و از طبیعت بکر پارک ملی ملیت در کرواسی لذت ببرید امیدواریم که در این راهنما به شما کمک کرده باشیم تا شناخته کاملی نسبت به پارک ملی ملیت پیدا کرده باشید.