آلمان کشوری پیشرفته با اقتصادی قوی است که فرصت‌های فراوانی را از لحاظ تحصیلی و کاری برای مهاجران خارجی فراهم کرده است. در طی سالیان اخیر، متقاضیان زیادی کشور آلمان را به عنوان مقصد مهاجرت خود در انتخاب کرده اند. دلایل مختلفی باعث شده این کشور اروپایی محبوبیت بسیاری پیدا کند؛ کیفیت بالای زندگی، امکانات رفاهی پیشرفته، سیستم آموزشی معتبر و فرصت‌های شغلی ایده آل از جمله مزایای مهاجرت به آلمان هستند.

نگاهی کلی به کشور آلمان

آلمان کشوری پیشرفته در اروپا است که ۸۳ میلیون جمعیت داشته و دارای ۱۶ ایالت است. هر ایالت دارای دولت و قوانین جداگانه بوده و می‌توان گفت هر ایالت در زمینه به کارگیری قوانین، مستقل و خودمختار عمل می‌کند. برلین، مونیخ، کلن، هامبورگ و فرانکفورت از بزرگترین شهرهای آلمان هستند. در این کشور زیبا، جاذبه‌های طبیعی و تاریخی بسیاری وجود دارند که باعث شده اند سالیانه گردشگران بسیاری به آلمان سفر کنند. آلمان کشوری صنعتی بوده و بزرگترین اقتصاد ملی در اروپا محسوب می‌شود. همچنین این کشور یکی از بزرگترین تولیدکنندگان در اروپا به حساب می‌آید و مهم‌ترین صنعت آن خودروسازی است.

بهترین راه‌های مهاجرت به آلمان

مهاجرت به آلمان، فرصت زندگی در قلب اروپا و سفر به کشورهای حوزه شینگن بدون نیاز به ویزا را برای شما فراهم می‌کند. همین موضوع باعث شده هرساله افراد زیادی با استفاده از روش‌های مختلفی برای مهاجرت به این کشور اروپایی اقدام کنند.

مهاجرت تحصیلی آلمان

مهاجرت تحصیلی آلمان

قدم اول برای این روش، اخذ پذیرش از یک دانشگاه واقع در آلمان است. همچنین باید تمکن مالی خود را برای پرداخت شهریه و هزینه‌های زندگی در این کشور اثبات کنید. برای تحصیل در آلمان نیاز است مدرک زبان آلمانی B1 یا B2 ارائه کنید؛ زیرا زبان تحصیل در مقطع کارشناسی در دانشگاه های این کشور، زبان آلمانی است.

مهاجرت کاری آلمان

مهاجرت کاری آلمان

 

مهاجرت کاری آلمان نیازمند دریافت یک پیشنهاد کاری از طرف یک کارفرمای آلمانی است. داشتن سابقه کاری مرتبط می‌تواند شانس شما را برای پیشنهادات کاری ارائه شده در این کشور افزایش دهد. داشتن مدرک زبان برای این روش مهاجرتی نیز الزامی است.

مهاجرت سرمایه‌گذاری آلمان

چنانچه وضعیت مالی خوبی دارید، مهاجرت از طریق سرمایه‌گذاری می‌تواند روش خوبی برای مهاجرت به آلمان باشد. به موجب قانون این کشور، متقاضیان از طریق سرمایه‌گذاری می‌توانند یک مجوز سه‌ ساله دریافت کنند. بعد از گذشت این مدت امکان تمدید اقامت و همچنین اقدام برای اخذ اقامت دائم آلمان فراهم خواهد شد. بر اساس تحقیقات انجام شده، حداقل مبلغ لازم برای سرمایه‌گذاری در آلمان، ۳۶۰ هزار یورو تعیین شده است.

مهاجرت استارتاپی آلمان

این روش مهاجرتی بهترین راه برای افرادی است که یک بیزینس پلن یا طرح تجاری نو و قابل رشد دارند. طرح ارائه شده باید توانایی تبدیل شدن به یک کسب و کار موفق را داشته باشد که با سایر برندها و پروژه های جهانی رقابت کند. ارائه یک ایده نوآورانه کمک می‌کند سازمان‌های حامی تا حد زیادی هزینه‌های مربوطه را پوشش دهند، اما در کل داشتن حداقل سرمایه اولیه ۲۵هزار یورو برای راه اندازی یک کسب‌و‌کار لازم است.

مهاجرت استارتاپی آلمان

سخن پایانی

از آنجا که مهاجرت به آلمان می‌تواند پروسه‌ای پیچیده و زمان بر باشد و هرفرد باید متناسب با شرایط خود تصمیم بگیرد، کمک گرفتن از یک کارشناس یا موسسه مهاجرتی می‌تواند پیشنهاد خوبی باشد. موسسه مهاجرتی اپلاییکا یکی از بهترین‌ها در این حوزه بوده که سابقه‌ای درخشان در زمینه مهاجرت تحصیلی، کاری و… دارد. این مجموعه معتبر از تیمی متخصص و مجرب تشکیل شده که در طول پروسه مهاجرت همراه شما خواهند بود. برای کسب هرگونه اطلاعات بیشتر به وب سایت اپلاییکا مراجعه کنید.