تور های تابستان 1403لحظه آخراجاره خودرو در دبی

بهترین مقصد تعطیلات زمستانی در ایران برای تعطیلات آفتابی

برای لذت بردن از تعطیلات دلپذیر آفتابی یا استراحتگاه های برفی برای تعطیلات زمستانی ، مقصدهای مختلفی را می توانید در ایران کشف کنید!

شن های رنگارنگ در جزیره هرمز
شن های رنگارنگ در جزیره هرمز

سفر در زمستان می تواند سرگرم کننده و سخت باشد. همه چیز به سلیقه و انتخاب مقصد شما بستگی دارد. برخی دوست دارند در مکان های زمستانی و برفی از اسکی ، اسکیت روی یخ ، سورتمه سواری یا اسنوبورد استفاده کنند ، با این وجود افرادی هستند که تعطیلات زمستانی خود را در یک مکان آفتابی و گرم سپری می کنند. چه برای لذت بردن از تعطیلات آفتابی ، صحراها و درختان نخل ، دشتهای همیشه سبز یا در آن طرف برای لذت بردن از برف و کوهستان ، به خواندن این مقاله ادامه دهید تا در مورد مقاصد مختلف تعطیلات زمستانی در ایران بیشتر بدانید. در اینجا ما به تعدادی از بهترین مقصد های  تعطیلات زمستانی در ایران اشاره می کنیم.

اجاره روزانه خانه در تهران

جزیره قشم ، مقصدی مناسب برای تعطیلات زمستانی برای علاقه مندان به طبیعت

بیایید از جنوبی ترین نقطه ایران ، جزیره قشم شروع کنیم. واقع در خلیج فارس ، بزرگتر از سنگاپور و بحرین ، ۱۴۹۱ کیلومتر مربع مساحت با حدود ۶۰ شهر و روستا و جمعیتی بالغ بر ۱۵۰،۰۰۰ نفر را در بر می گیرد. این جزیره در تابستان بسیار گرم است اما از اواخر آبان ماه تا اردیبهشت از آب و هوای بسیار مطبوعی برخوردار است. جزیره قشم با جاذبه ها و فعالیت های مختلف برای ارائه به مسافران یکی از محبوب ترین مقصدهای تعطیلات زمستانی در ایران است.

جنگل شناور حرا
جنگل شناور حرا

می توانید با معماری اصیل و بادگیر (سیستم تهویه) ، حیاط کشتی سازی سنتی لنج (میراث جهانی ناملموس یونسکو) و جنگل شناور حرا همه با یک حرکت از شهر بندری بندر لافت دیدن کنید. غار نمک نمکدان به همراه غار خورباس نیز می تواند در تعطیلات آفتابی علاقه مندان به غار جالب باشد ، اما جزیره قشم هنگام حرکت در جزیره فقط شما را متحیر نگه می دارد

گردنه چاهکوه (کوه چاه ها) و دره ستارگان از جمله این مکان های نفس گیر برای بازدید است. به جز شنا ، آفتاب گرفتن و ورزش های آبی که در جزیره قشم موجود است ، می توانید از جزیره ناز و جزیره هنگام در اطراف جزیره اصلی و دیدن دلفین های دریا دیدن کنید. بازار قدیمی قشم و برخی دیگر از جاذبه های طبیعی دیگر از دیگر موارد دیدنی است. هنگام حضور در قشم با مناظر شگفت انگیز و به یاد ماندنی و مردم محلی فوق العاده مهمان نواز جزیره هرمز را باید دید. کل جزیره و زیبایی های آن برای تعطیلات زمستانی کامل در انتظار شما هستند.

دره ستارگان
دره ستارگان

خوزستان ، مهد تمدن

یکی از بهترین مقصدهای ایران برای تعطیلات در زمستان مطمئناً استان خوزستان است. شهرهای تاریخی شوش (شوش) ، دزفول ، شوشتر برای جلب هر علاقه مند به تاریخ به این مقصد همیشه سبز کافی است. وجود رودخانه های بزرگی که از دلتا عبور می کنند ، خوزستان را به مکانی ایده آل برای کشاورزی در طول هزاره تبدیل کرده و برای علاقه مندان به تعطیلات آفتابی که می خواهند از هوای سرد فرار کنند و از آب و هوای معتدل مانند آبان تا اواخر اردیبهشت ماه لذت ببرند ، بسیار مناسب است.

چغا زنبیل زیگورات
چغا زنبیل زیگورات

چغا زنبیل زیگورات ، سیستم هیدرولیکی تاریخی شوشتر ، محوطه باستانی باستانی شوش ، هفت تپه ، پل قدیمی دزفول ، سد پل شادروان ، رودخانه کرخه و کارون از جمله جاذبه های خوزستان است که می توانید در تعطیلات زمستانی در ایران از آنها دیدن کنید.

معبد ایذه تاریشا
معبد ایذه تاریشا
سیستم هیدرولیک تاریخی شوشتر
سیستم هیدرولیک تاریخی شوشتر

کرمان ، گردنبند صحرا

کرمان دروازه جنوب شرقی ایران است ، درست در حاشیه صحرای بزرگ لوت. مناظر فراموش نشدنی شهداد کالوتس برای بسیاری از مردم می تواند یک رویا باشد که در آن می توانید یک بار در کف دریا و در حال حاضر یک صحرای بزرگ به ۷۰ درجه سانتیگراد در تابستان برسید. استان کرمان اگرچه زمستان را پشت سر می گذارد و ۴ فصل دارد ، اما در اکثر روزها از هوای گرم معتدل و با آسمان آبی صاف برخوردار است و آن را به یک مقصد تعطیلات زمستانی تبدیل می کند.

ارگ بم
ارگ بم

ارگهای بم و راین بزرگترین سازه های خشتی در جهان هستند. فقط تصور کنید که قدم زدن در این شهرهای تاریخی و ارگها چگونه خواهد بود. شهر کرمان با مجتمع گنجعلی خان (بازار ، همام ، کاروانسرا ، مدرسه و …) ، مسجد جامع ، عبادتگاه های مذهبی و بناهای مذهبی به خودی خود یک مکان جذاب سفر است. مردم کرمان نیز بسیار خونگرم و صمیمی هستند تا تعطیلات زمستانی شما را به خاطره ای فراموش نشدنی تبدیل کنند.

ارگ راین ، کرمان
ارگ راین

روستای صخره ای میمند همراه با آرامگاه نعمت الله ولی و باغ شازده از دیگر جاذبه های دیدنی این مقصد شگفت انگیز زمستانی در ایران برای تعطیلات آفتابی به یادماندنی است ، اگرچه چند روز برفی نیز وجود دارد!

باغ شازده
باغ شازده

یزد ، یک شهر خشتی زنده در کویر

یزد یکی از معدود شهرهای جهان است که به وسعت زیادی در آن میراث جهانی ثبت شده است. اگرچه در وسط کویر ، این شهر به قدری بلند است (۱۲۰۰ متر از سطح دریا) که بتواند در تمام طول سال هوای مطبوعی داشته باشد و گزینه ای عالی برای تعطیلات زمستانی با روزهای آفتابی بی شمار باشد. سبک معماری اصیل خانه های دارای بادگیر تهویه ، یزد را به یکی از محبوب ترین مقاصد سفر در ایران برای مسافران ایرانی و خارجی تبدیل کرده است. این شهر همچنین به دلیل مساجد متعدد و بناهای مذهبی و همچنین اقامت در بزرگترین جمعیت زرتشتی کشور با مهمترین آتشکده ، زیارتگاه چک چک و محل دفن تاریخی برج های سکوت مشهور است.

میدان امیر چخماق ، یزد
میدان امیر چخماق

مسجد جامع یکی دیگر از موارد تماشایی با مناره های بلند و نمادین در داخل شهر تاریخی قدیمی است. محله فهادان یکی از محبوب ترین محله ها برای قدم زدن در داخل شهر قدیمی برای تماشای بسیاری از بناهای تاریخی است. مجموعه امیر چخماق ، موزه آب ، میدان مارکار و باغ دولت آباد (با بالاترین بادگیر در جهان) از دیگر جاذبه های این شهر است. برخی از شهرهای دیگر در نزدیکی یزد وجود دارد که دارای بناهای تاریخی زیبا برای بازدید است ، مانند قلعه نارین ، کاروانسرای عباسی و یخ خانه در میبد و همچنین ارگهای خرانق و ساریازد. اگر برای تعطیلات زمستانی در ایران سفر می کنید ، یزد می تواند مقصدی عالی برای سفر باشد.

آتشکده یزد
آتشکده یزد
ارگ ساریازد
ارگ ساریازد

شیراز ، شهر باغها

بیشتر افرادی که به ایران سفر می کنند مشتاق دیدار از شیراز و تخت جمشید رویایی هستند. اگرچه بهترین زمان سفر به شیراز در ماه های اردیبهشت و مهر است اما با بسیاری دیگر از گردشگران داخلی و بین المللی نیز روبرو خواهید شد. پس چرا فرصتی برای لذت بردن از زیبایی های شهر با آرامش و آرامش بیشتر با دیدن شیراز به عنوان مقصد تعطیلات زمستانی فراهم نشده است. به این ترتیب شما همچنان تعطیلات گرم و آفتابی و آسمان آبی را دارید و می توانید از جاذبه های مورد علاقه خود مانند مسجد نصیرالملک (صورتی) ، مجتمع وکیل (بازار ، مسجد و همام) ، مقبره شعرای بزرگ، حافظ و سعدی عکسهای بهتری بگیرید.

مسجد نصیر (صورتی) شیراز
مسجد نصیر (صورتی)

باغ ارم به دلیل درختان همیشه سبز و گل های فصلی در زمستان به همان زیبایی است که در بهار زیباست و امامزاده شاه چراغ مانند همیشه خیره کننده و باشکوه است. می توانید راحت تر از خانه های تاریخی قوام و زینت الملک دیدن کنید و هنوز درختان نارنج و ترش نارنج را مثل همیشه سبز پیدا کنید. از همه مهمتر چون در شیراز در طول زمستان اغلب آفتابی است (البته با چند روز بارانی) ، بازدید از تخت جمشید ، نقش رستم ، پاسارگاد یا شهرهای تاریخی ساسانی دارابگرد ، سروستان و بیشاپور بسیار عالی است. در کل ، شما از دیدن شیراز به عنوان یک مکان تعطیلات زمستانی پشیمان نخواهید شد!

تخت جمشید | شیراز
تخت جمشید
کاخ اردشیر ، فیروزآباد | شیراز
کاخ اردشیر