تور های پاییزی سلام پروازلحظه آخراجاره خودرو در دبی

باتومی یکی از شهرهای توریستی کشور گرجستان است که در کنار شهر تفلیس که پایتخت این کشور است دو شهر توریستی و محبوب گرجستان را تشکیل می دهند.می توان گفت در برخی از مواقع سال باتومی از تفلیس محبوب تر است چراکه این شهر دارای دریا است اما شهر تفلیس دریا ندارد.علاوه بر دریا شهر باتومی جاذبه های گردشگری دیگری هم دارد که بازدید از آن ها می تواند جذاب باشد.یکی از جاذبه های گردشگری و تفریحی باتومی تله کابین باتومی است که در این مطلب قصد معرفی آن را داریم.با هم اقلیم همراه باشید تا شما را با تله کابین آرگو باتومی آشنا کنیم.

تله کابین باتومی

اجاره روزانه خانه در تهران

آشنایی با تله کابین آرگو در باتومی

تله کابین آرگو باتومی یکی از جذاب ترین جاذبه ها و تفریحات این شهر است که در مرتفع ترین قسمت شهر واقع شده است.موضوعی که این تله کابین را بسیار محبوب و جذاب کرده ارتفاع 250 متری آن از سطح زمین است و با سوار شدن در آن می توانید چشم اندازهای فوق العاده را مشاهده کنید.

همانطور که گفتیم تله کابین باتومی یکی از جذاب ترین مکان هایی است که در سفر به گرجستان باید سوار شدن در آن را تجربه کنید.در مجموعه تله کابین آرگو علاوه بر سوار شدن بر تله کابینی با ارتفاع 250 متر از سطح زمین امکانات دیگری هم برای گردشگران وجود دارد که در ادامه به آن ها اشاره خواهیم کرد.

تاریخچه مجموعه تله کابین آرگو باتومی

ایده ساخت تله کابین باتومی که اکنون یکی از مکان هایی است که باعث جذب توریست به باتومی می شود در سال 2008 مطلح شد و در سال 2010 میلادی ساخت آن را شروع کردند.مراحل ساخت این مجموعه تفریحی تقریبا  3 سال طول کشید و در سال 2013 افتتاح شد.شرکتی که طراحی و ساخت تله کابین باتومی را بر عهده داشت از عناصری تاریخی و بومی برای ساخت آن بهره گرفت و نمادی از کشتی آرگو نیز در آن قرار داد.


همچنین بخوانید : ساحل سحرآمیز باتومی


در اینجا لازم است تا اشاره ای به کشتی آرگو داشته باشیم.این کشتی یک کشتی افسانه ای در داستان های یونانی است که به دست اتنا ایزدبانوی جنگ و خرد ساخته شد.در داستان ها اینگونه آمده است که آرگو اولین کشتی بود که پهنه دریا را درنوردید و سفرهای دریایی را شروع کرد.

تله کابین آرگو باتومی

زمانی که سوار تله کابین باتومی شوید حدود 15 دقیقه میان زمین و هوا هستید و مسافتی حدود 2.586 متر را طی خواهید کرد.این تله کابین دارای 20 کابین 8 نفره است که به صورت دائمی در حال حرکت هستند.آرگو در طول یک ساعت می تواند حدود 500 گردشگر را جابجا کند.

امکانات تله کابین آرگو باتومی

همانطور که گفتیم در اطراف این مجموعه امکاناتی نیز برای رفاه گردشگران در نظر گرفته شده است.از امکانات تله کابین باتومی می توان به فروشگاه،رستوران،کافه و … اشاره کرد.شما می توانید پس از سوار شدن یک تله کابین هیجان انگیز  به این فروشگاه ها بروید و یا در رستوران ها غذایی میل کنید و استراحت کنید.

تراس سطلنتی یکی از جذاب ترین بخش های این مجموعه است که چشم اندازهای بسیار زیبایی را از شهر و مناطق اطراف به شما ارائه می دهد.در این بخش یک دوربین دوچشمی وجود دارد که می توانید با استفاده از آن مشغول تماشای دور دست ها شوید.فراموش نکنید که در این مکان عکاسی کنید چراکه در یکی از بهترین مناطق شهر قرار دارید.

جاذبه های گردشگری اطراف تله کابین باتومی

اگر به تله کابین آرگو باتومی بروید می توانید پس از آن از جاذبه های دیگری که در نزدیکی آن قرار دارند هم بازدید کنید و روز تفریحی خود را تکمیل کنید.جاذبه های گردشگری اطراف تله کابین باتومی عبارتند از:

  • میدان پیازا در فاصله 600 متری
  • کلیسای اسقفی مریم مقدس در فاصله 550 متری
  • مسجد جامع باتومی در فاصله 300 متری
  • مجسمه علی و نینو در فاصله 1 کیلومتری
  • چرخ و فلک باتومی در فاصله 1.2 کیلومتری

تله کابین آرگو

چگونه به تله کابین باتومی برویم؟

با استفاده از وسایل حمل و نقل عمومی در باتومی می توانید به راحتی به تله کابین آرگو دسترسی داشته باشید.اگر می خواهید از شهر تفلیس به این تله کابین بروید می بایست با استفاده از قطار  به باتومی بروید.تله کابین آرگو در نزدیکی ایستگاه قطار قرار دارد.اگر از داخل خود شهر باتومی قصد رفتن به تله کابین را دارید می توانید از مینی بوس و تاکسی استفاده کنید.

هزینه ورودیه تله کابین باتومی برای بزرگسالان 15 لاری،برای کودکان بین پنج تا دوازده سال 5 لاری و برای کودکان زیر پنج سال رایگان است.

ساعت کاری: 12:00 الی 18:00