تور های تابستان 1403لحظه آخراجاره خودرو در دبی

ساری یکی از شهرستان‌های استان مازندران در ایران است. این شهرستان در شرق استان مازندران قرار دارد. این شهر از پرجمعیت ‌ترین شهرهای شمال کشور است و علاوه بر آن محبوبیت آن در بین گردشگران باعث می شود که در تمام فصول و به خصوص تعطیلات سیل عظیمی از مسافران به این شهر سفر کنند. این شهر زیبا و خوش آب و هوا یکی از بهترین مقاصد برای سفر به شمال کشور است. پس اگر قصد سفر به شمال کشور و شهر ساری دارید در ادامه همراه هم اقلیم باشید تا بهترین جاهای دیدنی ساری را به شما معرفی کنیم.

اجاره روزانه خانه در تهران

میدان ساعت از جاهای دیدنی ساری

میدان ساعت ساری در مرکز شهر ساری قرار دارد و به همین دلیل شما حتما چندین بار از کنار آن رد خواهید شد. این میدان دارای برجی است که یک ساعت عقربه ای با صدای زنگ ناقوس است که پس از هر تغییر ساعت به تعداد رقم های ساعت به صدا در میاید. این ساعت نیمه شب ها ساعت ۱۲ با صدای بلند ناقوس زنگ می خورد و صدای آن در شهر می پیچید که موجب شد در سال ۱۳۸۰ صدای آن را قطع کنند.

جاهای دیدنی ساری

چشمه‌های باداب سورت از جاهای دیدنی ساری

در سفر به ساری بازدید از این چشمه‌ها را فراموش نکنید. «باداب سورت» از آن دسته از چشمه‌های معروف و زیبای ایرانی‌ست که حتما باید قبل از مرگ، از آن دیدن کنید. این چشمه علاوه بر داشتن منظره‌ای نفس‌گیر، خاصیت درمانی معجزه‌آسایی نیز دارد، همچنین گفته می‌شود این آب برای دردهای کمر و پا، امراض پوستی، روماتیسم و مخصوصا سردرد میگرن بسیار مفید است.

جاهای دیدنی ساری

دریاچه چورت از دیگر جاهای دیدنی ساری

دریاچه‌ی چورت در بخش چهاردانگه‌ی ساری واقع شده است. این دریاچه یکی از بی‌نظیرترین جاهای دیدنی ساری است. دریاچه‌ای در قلب یک جنگل انبوه، که به طرز شگفت‌آوری بر اثر وقوع زلزله‌ای در سال ۱۳۱۸ هجری شمسی به وجود آمده است. در مسیر رفتن به این دریاچه، باید از جنگل‌های زیبا با درختانی سر به فلک کشیده گذر کنید. در میانه‌ی راه به یک روستای زیبا به نام چورت می‌رسید؛ که نامگذاری دریاچه نیز به دلیل نزدیکی به این روستا است.

سایر جاذبه های گردشگری استان مازندران که خواندن آن را به شما پیشنهاد می کنیم:

جاهای دیدنی ساری

دریاچه الندان از جاهای دیدنی ساری

دریاچه الندان ساری مکان یکی از زیباترین مکان‌هایی است که خواهید دید. چه در زمستان و  چه در تابستان به دریاچه الندان بروید، این دریاچه شما را با داشتن منظره‌های زیبا و حیوانات مختلف غافل‌گیر می‌کند. همچنین جالب‌ترین نکته درباره‌ی این دریاچه آب آن است. آب این دریاچه زیبا تنها از باران تامین می‌شود و هیچ‌گونه رودخانه‌ای به آن سرازیر نمی‌شود که خود مایه‌ی شگفتی‌ست.

جاهای دیدنی ساری

سد سلیمان تنگه از جاهای دیدنی ساری

سد سلیمان تنگه ساری سدی میان کوهستان در ۴۵ کیلومتری جنوب غربی که از جاذبه‌های شهر ساری به شمار می آید. اگر قصد پیک نیک و گردشگری در میان طبیعت زیبا و کنار آب را دارید این مکان فوق العاده را از دست ندهید. امکان قایقرانی، اسکی، ماهیگیری و بازدید از آن با تهیه بلیت نیز وجود دارد. همچنین در این محل سرویس بهداشتی، رستوران و سکوهایی مناسب نشستن نیز تاسیس شده است.

جاهای دیدنی ساری

تالاب سراندون و بالندون از جاهای دیدنی ساری

درست در ۲۵ کیلومتری ساری، مجموعه تالابی در جوار روستای سیدمحله به نام «تالاب سراندون و بالندون» قرار دارد. آب این تالاب شیرین بوده و متاسفانه به علت استفاده‌های بیش از حد زراعی عمق آن در فصل تابستان به شدت کم می‌شود. در پاییز و زمستان نیز، این تالاب زیستگاه مرغان مهاجر از قبیل قو، مرغابی، قره غاز، پرلا و نسایر پرندگان است.

خواندن این مقالات نیز خالی از لطف نیست :

جاهای دیدنی ساری

پناهگاه حیات وحش میانکاله از جاهای دیدنی ساری

تالاب میانکاله در سراسر سال میزبان جمعیت‌ کثیری از گونه‌‌های مختلف پرندگان است که از تالاب برای بهره‌مندی از شرایط مناسب ، منابع تغذیه‌ و آب و هوایی معتدل، جهت زمستان‌ گذرانی و یا تابستان ‌گذرانی و جوجه‌ آوری استفاده و به آن مهاجرت می نمایند. امیدواریم تمامی بازدیدکنندگان به منطقه نکات زیست محیطی را رعایت کنند و از آسیب زدن به طبیعت بپرهیزند.

جاهای دیدنی ساری

روستای تاریخی زانوس از جاهای دیدنی ساری

روستای زانوس دارای محیط طبیعی زیبا و بکر، آب و هوای خوب و چشمه‌های فراوان است. این روستا قدمتی طولانی و درخشان دارد که قدمت آن به بیش از ۱۵۰۰ سال می رسد. وجود تپه‌های باستانی مانند سوسم کتی (تپه گل سوسن) که در اولین روزهای بهار محل شکوفایی این گل است و همچنین تپه‌های قلاکتی و عروس کتی و همچنین منطقه بازار کلا و کانال‌ها و رودخانه‌های سفالی در بستر روستا، دلیلی بر قدمت ۱۵۰۰ ساله این روستا است.

روستای تاریخی زانوس