تور های پاییزی سلام پروازلحظه آخراجاره خودرو در دبی

دروازه جهنم

دروازه جهنم ، یک مکان خالق العاده در ترکمنستان که به دروازه جهنم معروف است و تکه از جهنم به حساب می اید.در ادامه همراه وب سایت گردشگری هم اقلیم باشید تا با این  قسمت از جهنم بیشتر آشنا شوید.

دروازه جهنم

اجاره روزانه خانه در تهران

در دنیا ما مکان هایی شگفت انگیز زیادی وجود دارد که از زیبایی آن را به تکه از بهشت تشبیه می شود.اما امروز آمدم که تا یه تکه از جهنم را که در ترکمنستان قرار گرفته صحبت کنیم.

دروازه جهنم

معرفی دروازه جهنم

در کشور ترکمنستان استان آخال دروازه وجود داردکه به دروازه جهنم معروف است ، در واقع یک گودال بسیار عمیق و بزگ است که در آتش می سوزد.

در سال 1971 محققان شوروی  تصمیم گرفتند که یک منبع گاز و نفت در صحرا کرکوم کشف کنند آنان به دنبال نفت بودند که اتفاقی به گاز رسیدند تصمیم گرفتند که گاز استخراج کنند.

دروازه جهنم

طی یک حادثه تجهیزات داخل گودال می افتد، گاز متانی که نشت می کرد ، برای سلامت محیط و مردم ضروری است،دانشمندان تلاش زیادی کردند تا بتوند از گاز سمی این حفره جلوگیری شود،آنها تصمیم گرفتند تا مواد منفجره داخل گودال بیندازد،تا تمام گاز ها آتش بگیرد.چند روز بسوزد.

ولی آلان 40 سال که گودال عمق 20 متردر حال سوزاندن است،وسعت کل این مکان 5300 متر است و قطر گودال به 70 متر می رسد،گرما این گودال نیز به 55 درجه سانتیگراد می رسد.

دروازه جهنم

این جاذبه یکی از بهترین مکان ها ترکمنستان است اما تاثیرات مخراب بر روی انسان و محیط زیست در 40 سال بیش مقدار غیر قابل باوری گاز وارد جو کرده که بسیار مضر است و همنطور باعث گرم شدن کره زمین نیز شده است این دروزاه نیز اسیب زیادی به ذخیره گازی کشور میزند.

بهتر است در بازید از این منطقه حتما وسایل مورد نیاز را به همراه خود داشته باشید زیرا که گرما گودال در لبه آن نیز وجود دارد.