تور های پاییزی سلام پروازلحظه آخراجاره خودرو در دبی

دریاچه چیتگر

در این مطلب از مجله گردشگری هم اقلیم شما را با دریاچه چیتگر تهران آشنا خواهیم کرد. در ادامه همراه ما باشید.

دریاچه شهدای خلیج فارس یا چیتگر تهران به منظور فراهم کردن محیطی تفریحی، سالم، سرسبز و آرامش بخش برای خانواده ها ساخته شد تا آنان بتوانند به دور از دود و صداهای آزار دهنده شهر، ساعاتی را در آرامش بگذرانند. این منطقه شامل دریاچه ای آبی رنگ به همراه مرغان دریایی، ساحلی زیبا و پارک هست. این منطقه در هیچ روز یا فصلی از سال خلوت نمی شود و مردم در تمامی فصول از آن لذت کافی را می برند.

اجاره روزانه خانه در تهران

این دریاچه مصنوعی در شمال غرب تهران و منطقه 22 قرار دارد. مساحت دریاچه چیتگر 130 هکتار است و در مجاورت آن 120 هکتار مجموعه تفریحی قرار دارد. منبع آب دریاچه، رودخانه کن می باشد.

دریاچه چیتگر

از سرگرمی های این منطقه می توان به پیست پرش در آسمان، چرخ و فلک بزرگ و هیجان انگیز، هرم هیجان، سافاری وحشت و … اشاره نمود که برای اولین بار در ایران راه اندازی شده و ساخت کشورهای آلمان، ایتالیا و هلند می باشند. پیشنهاد می کنیم برای یکبار امتحان هم به این مجموعه بروید و یک روز شاد و پر هیجان را برای خود و دوستانتان رقم بزنید.

پیست دوچرخه سواری چیتگر هم معروف است. می‌توانید بعد از آن که مسافت طولانی دور چیتگر را طی کردید، یک دور هم، دور دریاچه چیتگر را با دوچرخه طی کنید. در اینجا می‌توانید از دوچرخه‌های دنده‌ای یا برقی هم استفاده کنید. بسته به مدل دوچرخه و زمانی که با آن سپری می‌کنید، قیمت بلیط آن متفاوت است. کارت ملی یا کارت شناسایی برای کرایه دوچرخه را فراموش نکنید.

بخش دیدنی دریاچه به ‌خصوص در غروب آفتاب، ساحل سنگی آن است. اگر چشم‌نوازی این صحنه را با پرواز کبوترهای اطراف آن تماشا کنید، احتمالاً در روزهای دیگر دل‌تان سودای غروب دریاچه به سرش بزند. اینجا برای عکاسی زیباترین منظره را دارد.یکی دیگر از کارهایی که می توانید در این مجموعه انجام دهید، قایق سواری با قایق های موتوری و پدالی است.

دریاچه چیتگر

امکانات دریاچه چیتگر

اغلب امکانات دریاچه در سمت ورودی یعنی ضلع غربی آن قرار گرفته‌اند. سه پارکینگ در اینجا وجود دارد که خیال‌تان را از بابت جای پارک ماشین راحت می‌کند. پارکینگ‌های بام لند، پارکینگ شمالی و پارکینگ غربی. البته پارکینگ غربی ظرفیت کمتری نسبت به پارکینگ‌های دیگر دارد. در قسمت‌های مختلف دریاچه سرویس بهداشتی و آب‌خوری قرار گرفته است.

نمازخانه‌ای هم در شمال دریاچه چیتگر تعبیه شده است. آلاچیق‌های دلباز دریاچه نیز در سمت راید اسکیت هوایی قرار دارد. در مراسمات مختلف همچون ماه رمضان، برنامه‌های شادی هم در محل آمفی تئاتر روباز دریاچه برگزار می‌شود.

دریاچه چیتگر

دسترسی

برای رسیدن به این دریاچه، اگر در شرق تهران هستید، خودتان را برای طی مسافتی حدوداً یک ساعت و نیمه با ماشین شخصی آماده کنید. این دریاچه در شمال غرب تهران قرار گرفته است. به ‌علاوه می‌توانید در کنار بازدید از این دریاچه، به پارک چیتگر هم بروید. این دریاچه از سمت جنوب به بزرگراه حکیم و از سمت شمال به بزرگراه همت می‌رسد. از ضلع شرقی، به بزرگراه آزادگان و از ضلع غربی نیز با مناطق مسکونی روبرو هستید.