تور های پاییزی سلام پروازلحظه آخراجاره خودرو در دبی

آشنایی با دریاچه گهر لرستان

لرستان یکی از استان های دوست داشتنی کشورمان ایران برای گردشگران است که جاذبه های طبیعی آن همیشه مسافران این شهر را شگفت زده کرده است.یکی از جاهای دیدنی ایران و استان لرستان دریاچه گهر لرستان است که در این مطلب آن را به شما معرفی می کنیم.با ما همراه باشید.

دریاچه گهر دریاچه ای زیبا در منطقه ای کوهستانی و حفاظت شده به نام اشترانکوه است که در جنوب شرقی شهرستان درود در استان لرستان قرار دارد.ارتفاع این دریاچه از سطح دریا 2350 متر است و به نگین اشترانکوه مشهور است.

اجاره روزانه خانه در تهران

دریاچه گهر لرستان

اطراف دریاچه گهر پر است از درختان بید ، بلوط ، پسته وحشی ، بادام ، چنار ، نارون ، گردو و … که ترکیب این درختان در اطراف دریاچه گهر طبیعت فوق العاده ای ایجاد کرده و باعث می شود یک روز به یاد ماندنی را در آن سپری کنید.


همچنین بخوانید : متل قو کجاست ؟


این دریاچه و منطقه حفاظت شده استرانکوه زیستگاه حیوانات متنوعی مانند قوچ ، بز ، گرگ ، پلنگ ، خرس قهوه ای ، شغال ، کبک ، شاهین ، روباه و … است و در درون دریاچه نیز آبزیانی مانند لاک پشت ، قورباغه ، ماهی خال قرمز و … زندگی می کنند.اگر خوش شانس باشید می توانید بعضی از آن ها را در زمان سفر خود به این دریاچه ببینید.

گردشگری به نام ایزابلالوسی بیشوپ در سال 1890 میلادی توانست به مدت 3 ماه در این منطقه زندگی و در مورد آن تحقیق کند و پس از هزاران کیلومتر پیاده روی این دریاچه را با نام دریاچه ایران معرفی کرد.اولین کسی که دریاچه گهر را کشف کرد زمین شناسی اهل اتریش بود که در سال 1888 میلادی نام خود را به عنوان کاشف دریاچه گهر در تاریخ ماندگار کرد.

کلیک کنید
بهترین سواحل پاتایا

در سال های دور به دلیل عدم دسترسی آسان به این دریاچه ، از خرابی های ناشی از ورود انسان ها در امان بود اما امروزه به دلیل ساخت و ساز های زیاد در اطراف دریاچه گهر و ایجاد راه های دسترسی بیشتر و ورود بیشتر گردشگران ، حیات این دریاچه در خطر می باشد.

برای رفتن به این دریاچه می توانید از شهر درود با استفاده از خودرو خودتان را به دریاچه گهر برسانید.در واقع این بهترین و نزدیک ترین راه برای رسیدن به این دریاچه است.

لطفا در سفر به این دریاچه و بازدید از آن حافظ سلامت طبیعت باشید و خطری برای حیات آن ایجاد نکنید.

دریاچه گهر