تور های تابستان 1403لحظه آخراجاره خودرو در دبی

آشنایی با دریاچه گهر لرستان

لرستان یکی از استان های دوست داشتنی کشورمان ایران برای گردشگران است که جاذبه های طبیعی آن همیشه مسافران این شهر را شگفت زده کرده است.یکی از جاهای دیدنی ایران و استان لرستان دریاچه گهر لرستان است که در این مطلب آن را به شما معرفی می کنیم.با ما همراه باشید.

دریاچه گهر دریاچه ای زیبا در منطقه ای کوهستانی و حفاظت شده به نام اشترانکوه است که در جنوب شرقی شهرستان درود در استان لرستان قرار دارد.ارتفاع این دریاچه از سطح دریا ۲۳۵۰ متر است و به نگین اشترانکوه مشهور است.

اجاره روزانه خانه در تهران

دریاچه گهر لرستان

اطراف دریاچه گهر پر است از درختان بید ، بلوط ، پسته وحشی ، بادام ، چنار ، نارون ، گردو و … که ترکیب این درختان در اطراف دریاچه گهر طبیعت فوق العاده ای ایجاد کرده و باعث می شود یک روز به یاد ماندنی را در آن سپری کنید.


همچنین بخوانید : متل قو کجاست ؟


این دریاچه و منطقه حفاظت شده استرانکوه زیستگاه حیوانات متنوعی مانند قوچ ، بز ، گرگ ، پلنگ ، خرس قهوه ای ، شغال ، کبک ، شاهین ، روباه و … است و در درون دریاچه نیز آبزیانی مانند لاک پشت ، قورباغه ، ماهی خال قرمز و … زندگی می کنند.اگر خوش شانس باشید می توانید بعضی از آن ها را در زمان سفر خود به این دریاچه ببینید.

گردشگری به نام ایزابلالوسی بیشوپ در سال ۱۸۹۰ میلادی توانست به مدت ۳ ماه در این منطقه زندگی و در مورد آن تحقیق کند و پس از هزاران کیلومتر پیاده روی این دریاچه را با نام دریاچه ایران معرفی کرد.اولین کسی که دریاچه گهر را کشف کرد زمین شناسی اهل اتریش بود که در سال ۱۸۸۸ میلادی نام خود را به عنوان کاشف دریاچه گهر در تاریخ ماندگار کرد.

در سال های دور به دلیل عدم دسترسی آسان به این دریاچه ، از خرابی های ناشی از ورود انسان ها در امان بود اما امروزه به دلیل ساخت و ساز های زیاد در اطراف دریاچه گهر و ایجاد راه های دسترسی بیشتر و ورود بیشتر گردشگران ، حیات این دریاچه در خطر می باشد.

برای رفتن به این دریاچه می توانید از شهر درود با استفاده از خودرو خودتان را به دریاچه گهر برسانید.در واقع این بهترین و نزدیک ترین راه برای رسیدن به این دریاچه است.

لطفا در سفر به این دریاچه و بازدید از آن حافظ سلامت طبیعت باشید و خطری برای حیات آن ایجاد نکنید.

دریاچه گهر