تور های پاییزی سلام پروازلحظه آخراجاره خودرو در دبی

در دنیای پرمشغله و پرتلاطم امروز بسیاری از ما توان مدیریت زمان خود را نداریم و ناگهان می‌بینیم که همه کارهایمان دقیقه نودی پیش می رود. دانش برنامه‌ریزی در این مواقع می‌‎تواند به کمک ما بیاید و باعث شود که در کارهای خودمان بهتر، دقیق‌تر و هوشمندانه‌تر عمل کنیم. ای کاش با برنامه‌ریزی آشتی می‌کردیم و سر و سامانی به کارهای خودمان می‌دادیم؛ چون اگر غیر از این باشد ممکن است بی‌برنامگی هزینه‌های زیادی برای ما به همراه داشته باشد.

 دقیقه نودی ها بخوانند!

اجاره روزانه خانه در تهران

بی‌برنامه بودن در همه کارهایمان هست حتی در مسافرت!

بسیاری از ما در زندگی با برنامه‌ریزی بیگانه هستیم. از همان دوران کودکی که کم‌کم به مدرسه می رویم تا بزرگسالی. مثلا دیر در مدرسه حاضر می شویم، مشق‌هایمان را سر کلاس می‌نویسیم. برای امتحان دادن  فقط روزهای آخر وقت می گذاریم. حتی در محل کارمان هم باز همین آش است و همین کاسه! خلاصه مطلب اینکه اگر یکی از کارهایمان دقیقه نودی نشود، باعث تعجب است.

جالب است که عدم برنامه‌ریزی در مسافرت هم بیشتر مواقع همراه ماست و ما را تنها نمی‌گذارد. گاهی از یک یا دو ماه قبل تصمیم می‌گیریم که در یک روز مشخص به سفر برویم اما چمدان بستن و جمع کردن وسایل را به چند ساعت پایانی موکول می‌کنیم. خیلی وقت‌ها بلیط هواپیمای خود را هم در لحظات آخر می‌گیریم. درفرودگاه هم دیر حاضر می شویم و احتمالاً لذت کنار پنجره بودن و تماشای آسمان آبی در حین پرواز را هم از دست می دهیم.

باز صد رحمت به این! بعضی‌هایمان خون‌سردتر از این حرف‌ها هستیم. به فرودگاه می‌رویم به این امید که یک بلیط پیدا ‎شود و راحت به سفر برویم! انگار ما دقیقه‌ نودی‌ها اصلاً نمی‌خواهیم در حین مسافرت هم رنگ آرامش را ببینیم.

 دقیقه نودی ها بخوانند!

چند مورد از معایب دقیقه نودی بودن در خرید بلیط

اولین گام سفر یعنی خرید بلیط هواپیما نقش مهمی در نظم گرفتن سفر دارد و اگر گام اول با نظم برداشته شود، زمینه برای نظم گرفتن مراحل بعدی هم فراهم می شود.

در کل کسی که هنگام سفر یا کارهای دیگر، دقیقه نودی باشد، ممکن است موفق شود اما آیا به استرس شدیدی که باید تحمل کند می‌‌ارزد؟ استرس تنها یک بُعد از قضیه است. در ادامه به چند مورد از معایب دقیقه نودی بودن در خرید بلیط اشاره کرده‌ایم:

  1. اصلاً ممکن است بلیط گیرمان نیاید

اولین عیب دقیقه نودی بودن در سفر این است که ممکن است هیچ بلیطی گیرمان نیاید و روزمان خراب شود. پس یک روز از مرخصی خود را به فنا داده‌ایم و هیچ چیزی هم عایدمان نشده است. پس اولین عیب بی‌برنامه بودن همین است که گاهی نمی‌توانیم به هدفی که مد نظرمان بوده است برسیم و آن فرصت به کلی از دست می‌رود.

  1. بلیط لحظه آخری پرریسک تر است

در ساعات پایانی پرواز احتمال تکمیل ظرفیت و جا ماندن از پرواز خیلی زیاد است. کلاً عیب بلیط لحظه آخری این است که ابتکار عمل را از ما می‌گیرد و انتخاب‌های ما را محدود می‌کند؛ در واقع ما با گرفتن بلیط لحظه آخری گزینه چندانی برای انتخاب کلاس پروازی، زمان پرواز و دیگر فاکتورها نخواهیم داشت. این در حالی است که اگر با برنامه‌ریزی بلیط بخریم همه چیز درست پیش می‌رود. البته اگر یک سفر ناگهانی و پیش‌بینی‌نشده پیش نیامده باشد.

  1. بلیط لحظه آخری معمولا گران‌تر است

ایرلاین‌ها و شرکت‌های هواپیمایی معمولاً زمانی قیمت بلیط یک مسیر را پایین می‌آورند که تا دقایق آخر بلیط فروش نرود و هواپیما تقریباً خالی باشد. با این حال جالب است که بدانید اگر در بازه زمانی 7 تا 11 روز قبل از تاریخ سفرتان اقدام به خرید بلیط کنیم باز هم احتمال اینکه بلیط ارزان‌تری بخرید بیشتر از لحظات آخر است.

  1. استرداد بلیط لحظه آخری سخت‌تر است

بلیط لحظه آخری اغلب یا غیر قابل استرداد است و یا درصد جریمه بیشتری به آن می خورد. در نتیجه درصد کمتری هم پول به مسافر برگردانده می شود. پس خیلی هم نمی‌توانیم دلمان را به بلیط لحظه آخری خوش کنیم. اصلاً به عواقبی که دارد نمی‌ارزد.

نمی‌گوییم که دقیقه نودی بودن همیشه مساوی با شکست است. خیر! ممکن است در دقایق پایانی یک بلیط ارزان نصیبتان شود، خیلی راحت به فرودگاه بروید و سوار هواپیما شوید و به سفر بروید ولی مشکل این است که چند درصد احتمال دارد همیشه چنین اتفاقی بیفتد؟ اگر بتوانید زودتر برای بلیط گرفتن اقدام کنید، قطعاً خیلی راحت‌تر و با قیمت مناسب‌تر بلیط تهیه می‌کنید. بنابراین عقل سلیم به ما حکم می‌کند که برای همه کارهای خود از جمله مسافرت برنامه‌ریزی کنیم.

 دقیقه نودی ها بخوانند!

چمدون؛ راهکاری ویژه برای یک مسافرت مقرون به صرفه وبرنامه‌ریزی‌شده

طبق آمار۷۰٪ مسافران به امید خرید بلیط ارزان ترتا ۳ روز آخر صبر می کنند این در حالی است که اگر مسافر۷ تا ۱۱ روز قبل از تاریخ مد نظر خود اقدام به خرید بلیط نماید به طور متوسط ۱۵ تا ۲۰٪ هزینه کمتری پرداخت می کند. استارتاپ چمدون، توانسته علاقه و نیاز افراد به برنامه‌ریزی و اقدام به موقع برای رفتن به مسافرت را درک کند و به آن نیاز به بهترین شکل پاسخ دهد. چمدون، در واقع یک سامانه هوشمند برای خرید آنلاین بلیط هواپیما است که با استفاده از هوش مصنوعی و ویژگی های پیش بینی قیمت و رزرو اتوماتیک، به ما این امکان را دهد که سفر خود را از قبل برنامه‌ریزی بکنیم وبدون اتلاف وقت با بهترین قیمت و در بهترین زمان ممکن بلیط بخریم.

در واقع با استفاده از این قابلیت دیگر نیاز نیست مدام پای سیستم بنشینیم و منتظر شویم که قیمت بلیط هواپیما کاهش پیدا کند. در آخر هم مطمئن نباشیم بلیطی که خریده‌ایم واقعاً مناسب ترین قیمت بوده است یا خیر!

پس اگر دیگر نمی خواهید یک مسافر دقیقه نودی باشید ، برای خرید بلیط هواپیما از ۷ تا ۱۱ روز قبل از تاریخ سفرتان به سایت چمدون سر بزنید و خودتان را از عواقب بلیط لحظه آخری نجات دهید.