رفتینگ پوکت

رفتینگ پوکت :: در سال های گذشته قایق سواری در تندآب و آب های نا آرام به یکی از تفریحات محبوب در تایلند تبدیل شده که افراد در سفر به تایلند و جزیره پوکت ساعاتی را برای تجربه و لذت بردن از آن اختصاص می‌دهند.در مطالب گذشته از راهنمای سفر و هزینه های سفر به پوکت برای شما گفتیم و در این مطلب قصد داریم شما را با یکی از تفریحات هیجان انگیز این جزیره آشنا کنیم.با هم اقلیم همراه باشید.

رفتینگ پوکت

آشنایی با رفتینگ پوکت

تور رفتینگ فعالیتی جذاب و پر هیجان است که بیشتر در فصل های بارانی برگزار می‌شود.در کشور تایلند و جزیره پوکت مسیر هایی مناسب و ایده‌آل برای رفتینگ تعبیه و آماده سازی شده است.در سفر به تایلند می توانید در کنار بازدید از جاذبه های گردشگری ، از رفتینگ پوکت نیز لذت ببرید.

در تور رفتینگ پوکت مسیری ناهموار را با قایق هایی امن طی می‌کنید.طول مسیر به انتخاب شما می‌تواند 5 ، 7 و یا 9 کیلومتر باشد و می توانید از قایق های 6 نفره استفاده کنید.زمان قایق سواری و رفتینگ حدود 2 ساعت طول می‌کشد.

از نظر قایق سواران و گردشگران ، بهترین مکان تایلند برای رفتینگ رودخانه های شمال این کشور هستند و به نوعی از دیگر رودخانه ها مناسب تر و ایمن تر هستند.در پوکت نیز منطقه چیانگ مای بهترین منطقه برای تور رفتینگ است چراکه دارای آب و هوایی گرم و مناظری زیبا و شگفت انگیز است.

در پایان رفتینگ با وسیله نقلیه در دل جنگ به گشت و گذار می‌پردازید و پس از آن نیز می توانید فیل سواری در پوکت را تجربه کنید.

نکات ضروری سفر به تایلند

اگر به خوبی با رفتینگ آشنا نیستید نگران نباشید؛فقط کافیست در ادامه با ما همراه باشید.

رفتینگ چیست؟

همانطور که گفتیم این روزها رفتینگ به یکی از هیجان انگیزترین تفریحات آبی تبدیل شده.در رفتینگ شما بر قایقی سوار می‌شوید و گاهی پارو می‌زنید اما در اکثر لحظات با جریان آب به جلو خواهید رفت و در هیجان غرق خواهید شد.این تفریح معمولا در آب ها و رودخانه های نا آرام انجام می شود.نگران شدید؟ جای هیچگونه نگرانی نیست چراکه تمام نکات ایمنی قبل از انجام این تفریح بررسی می شود و نکات لازم به شما گفته می شود.

رفتینگ پوکت

رفتینگ پوکت می تواند یکی از خاطره انگیزترین سفرهای شما را رقم بزند.تماشای طبیعت زیبای رودخانه از نزدیک و افرادی که در کنار رودخانه برای شما دست تکان می‌دهند ، خاطراتی فراموش نشدنی را برای شما می‌سازند.در کنار یک تفریح هیجان انگیز می توانید از سکوت طبیعت و گوش دادن به صدای پرندگان لذت ببرید.

در رفتینگ پوکت برای رویارویی با امواج خروشان و آب های ناآرام خود را آماده کنید و تا می‌توانید جای خود را در قایق محکم کنید و نگران چیزی نباشید.شک نکنید که لحظه روبرو شدن با آب های خروشان رفتینگ پوکت ، به هیجان انگیزترین لحظه سفر شما تبدیل خواهد شد.

پیشینه رفتینگ

درست است که تفریح رفتینگ چند سالی است که معروف و محبوب شده اما می توان گفت رفتینگ از سالیان دور برای حمل و نقل انسان ها و شکار ، با استفاده از تنه و شاخه های درختان انجام می‌شد.اولین سفر هیجان انگیز و ماجراجویانه توسط افسری آمریکایی به نام جان فرمونت در اواسط قرن 19 میلادی به ثبت رسید.این سفر به کلکی از جنس تیوپ های اتومبیل و پارچه های برزنتی در رودخانه پلات انجام شد.تفریح رفتینگ به شکل توریستی و ورزشی برای اولین بار در منطقه گراند کانیون آمریکا در دهه 1960 میلادی انجام شد.

جاهای دیدنی پوکت

رفتینگ پوکت

پس از چند سال این تفریح از محبوبیت زیادی بهره‌مند شد و در المپیک سال 1992 تحت نظارت فدراسیون جهانی رفتینگ ، ورزشکاران این رشته در رودخانه های مناسب مشغول به انجام آن شدند.

نکات مهم در رفتینگ پوکت :

  1. حتما لباس گرم ، حوله و کرم ضد آفتاب به همراه داشته باشید.
  2. رفتینگ برای کودکان زیر 3 سال ممنوع است و بهتر است آن ها را همراه خود نبرید.
  3. بانوان باردار ، بیماران قلبی و افرادی که دچار فشار خون ، گردن درد و درد مفاصل هستند از شرکت در تور رفتینگ خودداری کنند.
  4. بیشترین وزن مجاز برای شرکت در رفتینک پوکت 120 کیلوگرم است.
Load More In متفرقه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *