تور های پاییزی سلام پروازلحظه آخراجاره خودرو در دبی

روستای فیلبند مازندران ؛ عاشقان طبیعت سلام، به مازندران خوش آمدید. آیا شما دوست دارید بالاتر از ابرها قدم بزنید؟ یا علاقه دارید ترکیبی از جنگل‌های انبوه، غروب خورشید و هوای بارانی را تجربه کنید؟ مطمئن باشید فیلبند یکی از بهترین مقاصد سفر شما خواهد بود. پس با هم اقلیم همراه شوید.

روستای فیلبند مازندران

روستای فیلبند یکی از زیباترین و مرتفع‌ترین روستاهای ییلاقی ایران است که در استان مازندران قرار دارد. این روستا که به بام شرقی مازندران نیز معروف شده، یکی از جاذبه‌های گردشگری این استان به شمار می‌رود که با چشم اندازهای شگفت انگیز و طبیعت بی‌نظیر خود در بین گردشگران از محبوبیت خاصی برخوردار شده است.

اجاره روزانه خانه در تهران

فیلبند

فیلبند کجاست؟

همانطور که گفتیم این روستا در استان مازندارن قرار دارد و یکی از زیباترین روستاهای جنوب بابل و آمل است. این روستای شگفت انگیز در اکثر روزها در اقیانوسی از ابر جا خوش کرده و چشم اندازی فوق‌العاده را ایجاد می‌کند. آب و هوای این روستا در فصل تابستان بسیار دلپذیر و بهاری است.

همچنین بخوانید : راهنمای سفر به رامسر

موقعیت جغرافیایی این روستا باعث شده تا پیش بینی‌های هواشناسی در مورد آن خیلی قابل اعتماد نباشند. اگر به فیلبند سفر کردید و در یک روز هم برف هم باران و هم پرتوهای درخشان آفتاب را مشاهده کردید تعجب نکنید. جالب است بدانید ارتفاع آن از سح دریا حدود 2700 متر است.

در هر زمانی که به این روستای شگفت انگیز سفر کنید ضرر نخواهید کرد. در اکثر روزها ابر و مه به صورت بسیار زیبایی در اطراف آن قرار دارند. اما اگر در روزهایی که هوا صاف است سفر کنید بازهم می‌توانید از چشم انداز فوق العاده‌ی اطراف لذت ببرید چرا که به بر روی مرتفع ترین روستای مازندران ایستاده‌اید.

روستای فیلبند مازندران2

نام اصلی این روستا فلبند است که در گویش محلی “فل” به معنای خستگی و “بند” به معنای بند آمدن و نتواستن است. علت انتخاب این اسم برای این ییلاق ارتفاع زیاد آن و کمرگاه‌های تندی است که رفت و آمد به آن را دشوار می‌کرده.

آب و هوای فیلبند

همانطور که اشاره کردیم در فصل تابستان می‌توانید هوایی بسیار مطلوب و خنک را در روستای فیلبند شاهد باشید. فصل زمستان در این منطقه بیش از هر فصل دیگری دیده می‌شود. حدود 7 ماه از سال در این منطقه پوشیده از برف است و سرمای شدیدی آن را فرا می‌گیرد.

حالا که به استان مازندران سفر کرده‌اید، بهتر است سری به شهرهای دیگر آن نیز بزنید

اگر قصد سفر به فیلبند را دارید به هیچ عنوان فصل زمستان را انتخاب نکنید چراکه در اثر بارش برف شدید و سرمای طاقت فرسا،این روستا تقریبا خالی از سکنه می‌شود؛در حالی که جمعیت این منطقه در فصل تابستان به حدود 1300 خانوار می‌رسد.بهترین زمان سفر به فیلبند فصل بهار و تابستان و مابین ماه های اردیبهشت تا اواخر شهریور است که شاهد هوایی خنک و دلنشین خواهید بود.

روستای فیلبند مازندران3

چطور به روستای فیلبند برویم؟

اگر قصد سفر به این روستای زیبا را دارید می توانید از جاده هزار استفاده کنید و پس از اینکه حدود 140 کیلومتر از تهران دور شدید مسیر فرعی روستای فیلبند را مشاهده خواهید کرد. از ابتدای این جاده فرعی تا فیلبند تنها 30 کیلومتر فاصله دارید.

اگر از سمت آمل قصد رفتن به این روستا را دارید مسیر 25 کیلومتری حد فاصل آمل – هزار را پیش بگیرید؛ پس از عبور از روستای سنگچال ، چشم انداز فوق العاده زیبای روستای فیلبند را مشاهده خواهید کرد.