سوغات آگرا

در این بخش از وب سایت مجله گردشگری هم اقلیم شما را با سوغات آگرا آشنا خواهیم کرد. برای آشنایی با سوغات و صنایع دستی آگرا در کشور هند در ادامه با ما همراه باشید.

آگرا در بین شهرهای هند یکی از توریستی ترین شهرهاست و با شهر های دهلی و جیپور سه راس مثلث طلایی را تشکیل می دهند. آگرا سومین شهر بزرگ در ایالت اوتار پرادش در کشور هندوستان است. این شهر در کنار رودخانه یامونا (جمنا) قرار گرفته و از دهلی پایتخت هند، با ماشین تنها دو ساعت و نیم، با قطار ۴ ساعت و با هواپیما ۳۰ دقیقه فاصله دارد. این شهر فوق العاده علاوه بر اینکه یکی از توریستی ترین شهرهای هند است، سوغات و صنایع دستی متنوعی نیز دارد. در ادامه با ما باشید تا با بهترین سوغات آگرا آشنا شوید.

صنایع دستی مرمرین

در شهر آگرا چیزی که بیشتر از همه به چشم شما می خورد وسایل و لوازم ساخته شده از جنس سنگ مرمر است، که می توان به جعبه های جواهرات، انواع ظروف تزئینی، گلدان، مدل های کوچک تاج محل و جاسیگاری اشاره کرد. این لوازم می توانند سوغاتی های خوب و زیبایی از سفر شما به هندوستان باشد.

سوغات آگرا
سوغات آگرا

صنایع دستی فلزی

آگرا همچنین به صنایع دستی فلزی نیز هم شهرت دارد. در این شهر می‌توانید انواع اشیا برنجی از قبیل مجسمه‌ها، جعبه‌های تزیینی، بشقاب، جام، گلدان و… را از فروشگاه‌های دولتی و مغازه‌های صنایع دستی خریداری کنید.

ماکت های کوچک تاج محل

تاج محل یکی از زیباترین و باشکوه ترین جاذبه های گردشگری جهان به حساب می آید و هر مسافری که به دیدن این مکان می رود علاقه مند است که مجسمه کوچکی را از این محل داشته باشد. به همین منظور انواع ماکت های تاج محل در اندازه ها و جنس های مختلف به عنوان سوغات آگرا برای فروش به مسافران و بازدید کنندگان عرضه می شود. این ماکت های کوچک و بزرگ برخی رنگ شده و برخی دیگر رنگ طبیعی سنگ را دارند و جنس آن ها از سنگ های نیمه قیمتی و یا مرمر می باشد.

8 مکان برتر میراث جهانی برای گردشگری
سوغات آگرا
سوغات آگرا

فرش های نفیس  و زیبا

بافت فرش از زمان سلطنت گورکانیان در این شهر رواج پیدا کرده است و امروزه تاجران از سرتاسر نقاط مختلف دنیا برای خرید این فرش های منحصر به فرد به آگرا می آیند. اگر تصمیم به خرید فرش دارید پیشنهاد می شود که انواع فرش های کوچک و بزرگ، فرش های تزئینی دیواری و… را از دهکده ی صنایع دستی شیلپاگرام با بهترین قیمت خریداری کنید.

محصولات چرمی

در آگرا می‌توانید انواع محصولات چرمی را خریداری کنید؛ کفش، کمربند، کیف، دستکش، کت و… آگرا بازار وسیع و متنوعی از محصولات چرمی دارد و در این شهر با قیمت‌های قابل قبولی می‌توانید بهترین محصولات چرمی را بخرید. بهترین مکان برای خرید محصولات چرمی بازار Sadar، بازار کیناری (Kinari) و Munro Road است. در این بازارها می‌توانید محصولات عالی چرمی را با قیمت مناسبی بخرید. غیر از این بازارها از دهکده صنایع دستی Shilpagram و Gangotri Emporium هم می‌توانید محصولات چرمی خوبی بخرید.

سوغات آگرا
سوغات آگرا

Load More In آگرا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *