تور های تابستان 1403لحظه آخراجاره خودرو در دبی

سوغات تهران

کلان‌شهر تهران نیز سومین کلان‌شهر پرجمعیت خاورمیانه است. تهران یکی از مهم‌ترین مراکز گردشگری ایران به حساب می‌آید و این شهر دارای مجموعه‌ای از جاذبه‌های گردشگری است که شامل کاخ‌ها و موزه‌هایش می‌شود. سوغات تهران نیز تنوع بسیار خوبی دارد که در سفر به آن می توانید برای خود و دوستانتان بخرید.

تهران نیز مانند سایر شهرهای ایران دارای سوغات معروف شامل سوغاتی های لذیذ خوراکی و همچنین صنایع دستی است. در ادامه همراه هم اقلیم باشید تا برخی از معروف ترین سوغات تهران را به شما معرفی کنیم.

اجاره روزانه خانه در تهران

سوهان تهران

بیشتر کسانی که به تهران سفر میکنند برای زیارت شاه عبدالعظیم به شهر ری می روند، شهر ری در قسمت جنوب استان تهران قرار دارد و سوهان آن معروف می باشد. شما میتوانید سوهان شهر ری را بعنوان یکی از سوغاتی های تهران برای اقوام خود به همراه ببرید. سوهان سوغاتی است که هر سلیقه ای آن را می پسندد.

سوغات تهران
سوغات تهران

آلوچه و لواشک های دربند

دربند، علاوه بر حال و هوای خوش، گردش و تفریح، یه جای خوب برای خرید آلوچه و لواشک محسوب می شود که جزو خوشمزه ترین سوغاتی هایی هستند که می توانید از سفر به تهران با خود ببرید. حتما از این آلوچه و لواشک های متنوع امتحان کنید تا مزه فوق العاده آن را فراموش نکنید.

tehran 4

دوغ آبعلی تهران 

دوغ های محلی که بیرون سوپرمارکت ها و فروشگاه ها چیده شده اند وقتی به آبعلی می رسید توجه شما را به سوی خودش جلب خواهد کرد. پیشنهاد می کنیم اصلا به سادگی نگذرید و حتما این دوغ خوشمزه را امتحان کنید. سعی کنید دوغ آبعلی را از «آبعلی» یا از جاده هراز تهیه کنید که اطمینان اصل بودن آن بیشتر است.

سوغات تهران
سوغات تهران

کشمش شهریار

از استان تهران علاوه بر سیب و گردو و عسل، سوغات بهتری هم می شود تهیه کرد که آن کشمش و انگور مرغوب شهر شهریار است. شهریار به خاطر آب و هوای خوبی که دارد، بهترین منطقه در تولید میوه و محصولاتی مانند چغندر و غلات است. البته اگر در تابستان به شهریار سفر کردید یا در همین تهران چشم تان به گوجه سبزهای شهریار خورد بدون معطلی و هیچ گونه تردیدی چند کیلویی از آن بخرید و مطمئن باشید پشیمان نخواهید شد.

سیب دماوند

سیب دماوند یکی از باکیفیت‌ترین سیب‌های ایران است که دارای انواع مختلفی است. از جمله این سیب‌ها می‌شود به سیب شمیرانی، گلاب، شفیع آباد، عباسی ، قندک و چند نوع دیگر اشاره کرد. اگر با وسیله نقلیه به تهران سفر کرده‌اید حتما چند صندوق از این سیب های خوش طعم با خود ببرید.

سوغات تهران
سوغات تهران

همچنین از جمله صنایع دستی معروف و شناخته شده نهران می توان به موارد زیر اشاره کرد؛

  • شیشه‌گری و تراش شیشه
  • تابلو فرش های گران قیمت
  • جاجیم های رنگارنگ
  • نقاشی روی چرم
  • سفال
  • رودوزی
  • ورنی بافی
  • چاپ باتیک

مقالات گردشگری بیشتر بخوانید: