تور های تابستان 1403لحظه آخراجاره خودرو در دبی

طاق پیروزی پاریس در فرانسه را وقتی از بالا نگاه می‌کنیم گویی به قلب پاریس خیره شده‌ایم. از هر خیابان مهم شهر که به سمت مرکز حرکت کنید در نهایت به این طاق زیبا می‌رسید. با ما در هم اقلیم همراه باشید تا بیشتر با این جاذبه تاریخی پاریس آشنا شوید.

طاق پیروزی پاریس

طاق پیروزی پاریس در کشور فرانسه و پایتخت آن پاریس  قرار دارد. پاریس جاذبه‌های گردشگری فراوانی را در خود جای داده است که هر ساله بسیاری از گردشگران را از سراسر دنیا به سمت خود می‌کشانند. در مطالب گذشته از برج ایفل و خیابان شانزلیزه برایتان گفتیم و در این مطلب قصد داریم تا شما را با طاق پیروزی، یکی از برترین جاذبه‌های پاریس آشنا کنیم.

اجاره روزانه خانه در تهران

طاق پیروزی پاریس

موقعیت و پیشینه طاق پیروزی پاریس

در تاریخ ۲۹ ژوئیه سال ۱۸۳۶ میلادی بنایی با ارتفاعی حدود ۵۰ متر و عرض ۴۵ متر و عمق ۲۲ متر با سبک معماری نئوکلاسیسم، در خیابان شانزلیزه افتتاح شد. این بنا برای قدردانی از سربازان مدافع وطن که جان خود را در جنگ‌های مختلف به ویژه در دوره حکومت ناپلئون از دست دادند، طاق پیروزی نام‌گذاری شد.

خیابان شانزلیزه که در منطقه هشت پاریس که یکی از خیابان‌های اصلی پاریس است، از مناطق اعیان‌نشین پاریس محسوب می‌شود. این خیابان از میدان شارل شروع و تا طاق پیروزی ادامه دارد. همچنین طول این خیابان به ۱۹۱۰ متر می‌رسد.

علت ساخت طاق پیروزی پاریس

طاق‌های پیروزی در قدیم برای استقبال ار سربازانی که از جنگ بازمی‌گشتند ساخته می‌شد. این طاق‌ها از جنس چوب، فلز و یا سنگ است. طاق پیروزی پاریس نیز همان‌طور که گفتیم به افتخار سربازان و جنگجویان ناپلئون که در جنگ‌های آن زمان در راه پیروزی وطن جان خود را از دست دادند ساخته شد.

طاق پیروزی پاریس

ساخت این بنای عظیم در سال ۱۸۰۶ شروع و سی سال بعد در سال ۱۸۳۶ در دوران حکومت شاه لویی فیلیپ به پایان رسید. این بنا به دست معماری به نام “جین فرانسیس چارلین” با الهام از طاق نصرت تیتوس مربوط به دوره روم باستان ساخته شد.

پس از مرگ ناپلئون مراسم ترحیم او در این بنا برگزار شد. از آن روز به بعد طاق پیروزی به مکانی برای برگزاری مراسمات رسمی مختلف در پاریس تبدیل شد. مراسم بزرگداشت برخی از افراد مشهور و مورد احترام فرانسه نیز در این بنا برگزار می‌شود. ارتش فرانسه نیز برای سال‌روز پیروزی‌هایش مانند بیرون راندن نازی‌ها از کشور روبروی این بنا رژه می‌روند.

معماری طاق پیروزی

علاوه بر موقعیت مکانی عالی، این بنا از معماری فوق‌العاده‌ای نیز برخوردار است که در نگاه اول شما را شگفت‌زده خواهد کرد. سبک معماری استفاده شده در طاق  پیروزی، نئوکلاسیک است و تحت تاثیر رومیان باستان و یونانیان پس از آن به وجود آمده که تقارن و سادگی در آن بسیار مهم و مورد توجه است.

در زیر این بنا، آرامگاه یکی از سربازان گمنام جنگ جهانی اول و همچنین آتشی همیشه روشن به عنوان یادبودی از سربازان و جنگجویان دیگر قرار دارد. نام فرمانده‌های ارشد جنگ‌های مختلف فرانسه بر روی دیوارهای داخلی این بنا حک شده است.

همه‌چیز در طاق پیروزی نشان از جنگ دارد و با بازدید از آن می‌توان تصاویری از جنگ را در ذهن تداعی کرد. نقش و نگارها و نمادهایی از پیروزی فرانسه و همچنین مردان و زنانی که در حال جنگ و دفاع از کشور هستند نیز بر روی دیوار‌ها به چشم می‌خورد. برای بالا رفتن از طاق پیروزی فرانسه ۲۸۴ پله باید طی شود.

طاق پیروزی پاریس

امروزه ارزش طاق پیروزی پاریس بیش از یک بنای تاریخی است و طراحی فوق‌العاده زیبای آن، طاق را به نمادی ارزشمند و منحصر به فرد از شهر پاریس تبدیل کرده است و گردشگران زیادی را برای بازدید از آن به سمت خود می‌کشاند.

بازدید از این بنا رایگان است و هزینه‌ای دربرنخواهد داشت، اما اگر بخواهید از داخل طاق بازدید کنید می‌بایست مبلغ ۱۲ یورو پرداخت کنید.

آدرس و دسترسی

  • آدرس : پاریس – میدان شارل دو گل – طاق پیروزی پاریس
  • برای بازدید از طاق پیروزی پاریس می توانید از وسایل نقلیه متنوعی استفاده کنید.
  • مترو : می توانید در متروی پاریس از خطوط ۱ یا ۲ یا ۶ استفاده کنید و در ایستگاه شارل دوگل پیاده شوید.پس از خروج از ایستگاه طاق پیروزی را مشاهده خواهید کرد.
  • RER : RER قطار سریع السیر شهر پاریس است که می توانید با استفاده از آن در خط A در کمترین زمان ممکن به طاق پیروزی برسید.
  • اتوبوس : اگر عجله ای ندارید می توانید با استفاده از اتوبوس های خطوط ۲۲ – ۳۰ – ۳۱ – ۵۲ و ۷۳ خود را به این بنا برسانید.