طاق پیروزی پاریس

طاق پیروزی پاریس :: کشور فرانسه و پایتخت آن پاریس ، جاذبه های گردشگری فراوانی را در خود جای داده است که هر ساله بسیاری از گردشگران را از سراسر دنیا به سمت خود می‌کشانند.در مطالب گذشته از برج ایفل و خیابان شانزلیزه برایتان گفتیم و در این مطلب قصد داریم تا شما را با طاق پیروزی،یکی از برترین جاذبه های پاریس آشنا کنیم.با هم اقلیم همراه باشید.

طراحی سایت و سئو

طاق پیروزی پاریس

موقعیت و پیشینه طاق پیروزی پاریس

در تاریخ ۲۹ ژوئیه سال ۱۸۳۶ میلادی بنایی با ارتفاعی حدود ۵۰ متر و عرض ۴۵ متر و عمق ۲۲ متر با سبک معماری نئوکلاسیسم ، در خیابان شانزلیزه افتتاح شد.این بنا برای قدردانی از سربازان مدافع وطن که جان خود را در جنگ های مختلف به ویژه در دوره حکومت ناپلئون از دست دادند، طاق پیروزی نامگذاری شد.

خیابان شانزلیزه که در منطقه هشت پاریس و یکی از خیابان های اصلی پاریس است ، از مناطق اعیان نشین پاریس محسوب می‌شود که از میدان شارل شروع و تا طاق پیروزی ادامه دارد.همچنین طول این خیابان به ۱۹۱۰ متر می‌رسد.

علت ساخت طاق پیروزی پاریس

طاق پیروزی در قدیم برای استقبال ار سربازانی که از جنگ بازمی‌گشتند ساخته می‌شد.این طاق می‌تواند از جنس چوب،فلز و یا سنگ باشد.طاق پیروزی پاریس نیز همانطور که گفتیم به افتخار سربازان و جنگجویان ناپلئون که در جنگ های آن زمان در راه پیروزی وطن جان خود را از دست دادند ساخته شد.

طاق پیروزی پاریس


همچنین بخوانید : راهنمای سفر به استانبول


ساخت این بنای عظیم در سال ۱۸۰۶ شروع و سی سال بعد در سال ۱۸۳۶ در دوران حکومت شاه لویی فیلیپ به پایان رسید.این بنا به دست معماری به نام “ژان فرانسوا ترز” با الهام از طاق نصرت تیتوس مربوط به دوره روم باستان ساخته شد.

پس از مرگ ناپلئون مراسم ترحیم او در این بنا برگزار شد.از آن روز به بعد طاق پیروزی به مکانی برای برگزاری مراسمات مختلف در پاریس تبدیل شد.مراسم بزگداشت برخی از افراد مشهور و مورد احترام فرانسه در این بنا برگزار می‌شود.ارتش فرانسه نیز برای پیروزی‌هایش مانند بیرون راندن نازی ها از کشور روبروی این بنا رژه می‌روند.

معماری طاق پیروزی

علاوه بر موقعیت مکانی عالی ، این بنا از معماری فوق العاده ای نیز برخوردار است که در نگاه اول شما را شگفت زده خواهد کرد.سبک معماری استفاده شده در طاق  پیروزی ، نئوکلاسیسیم است و تحت تاثیر رومیان باستان و یونانیان پس از آن به وجود آمده که تقارن و سادگی در آن بسیار مهم و مورد توجه است.

در زیر این بنا،آرامگاه یکی از سربازان جنگ جهانی اول و همچنین آتشی همیشه روشن به عنوان یادبودی از سربازان و جنگجویان دیگر قرار دارد.نام فرمانده های ارشد جنگ های مختلف فرانسه بر روی دیوارهای داخلی این بنا حک شده است.

همه چیز در طاق پیروزی نشان از جنگ دارد و با بازدید از آن می توان تصاویری از جنگ را در ذهن تداعی کرد.نقش و نگارها و نمادهایی از پیروزی فرانسه و همچنین مردان و زنانی که در حال جنگ و دفاع از کشور هستند نیز بر روی دیوار ها به چشم می‌خورد.برای بالا رفتن از طاق پیروزی فرانسه ۲۸۴ پله باید طی شود.

طاق پیروزی پاریس

امروزه ارزش طاق پیروزی پاریس بیش از یک بنای تاریخی است و طراحی فوق العاده زیبای آن، آن را به نمادی ارزشمند و منحصر به فرد از شهر پاریس تبدیل کرده است و گردشگران زیادی را برای بازدید از آن به سمت خود می‌کشاند.

بازدید از این بنا رایگان است و هزینه ای در بر نخواهد داشت.اما اگر بخواهید از داخل طاق بازدید کنید می‌بایست مبلغ ۱۲ یورو پرداخت کنید.

آدرس و دسترسی

آدرس : پاریس – میدان شارل دو گل – طاق پیروزی پاریس

برای بازدید از طاق پیروزی پاریس می توانید از وسایل نقلیه متنوعی استفاده کنید.

مترو : می توانید در متروی پاریس از خطوط ۱ یا ۲ یا ۶ استفاده کنید و در ایستگاه شارل دوگل پیاده شوید.پس از خروج از ایستگاه طاق پیروزی را مشاهده خواهید کرد.

RER : RER قطار سریع السیر شهر پاریس است که می توانید با استفاده از آن در خط A در کمترین زمان ممکن به طاق پیروزی برسید.

اتوبوس : اگر عجله ای ندارید می توانید با استفاده از اتوبوس های خطوط ۲۲ – ۳۰ – ۳۱ – ۵۲ و ۷۳ خود را به این بنا برسانید.

 

این مطلب را به اشتراک بگذراید