تور های تابستان 1403لحظه آخراجاره خودرو در دبی

معتبرترین گذرنامه جهان ؛ معتبرترین گذرنامه جهان هر ساله بر اساس معیارهای مختلفی سنجیده و اعلام می‌شود و بر اساس این معیارها به هر کشور رتبه‌ای داده می‌شود. یکی از اصلی‌ترین معیارهای این رتبه بندی این است که شهروندان کشور مورد نظر به چند کشور می‌توانند بدون ویزا سفر کنند؟ با مجله گردشگری هم اقلیم همراه باشید.

معتبرترین گذرنامه های جهان

در جدیدترین رتبه بندی جهانی معتبرترین گذرنامه جهان متعلق است به کشور ژاپن. بر اساس تحقیقات به عمل آمده در حال حاضر ژاپن معتبرترین گذرنامه جهان را در اختیار دارد، به طوری که دارندگان گذرنامه این کشور می‌توانند به ۱۹۰ کشور مختلف دنیا بدون ویزا سفر کنند. نکته جالب این است که در این رتبه بندی ۲۰۱ کشور حضور دارند و ژاپن توانست ۲۰۰ کشور را پشت سر بگذارد.

اجاره روزانه خانه در تهران

پاسپورت

ایران در بین این کشورها رتبه ۹۸ را دارد و با جمهوری دموکراتیک کنگو برابر است. دارندگان گذرنامه ایران می‌توانند به ۴۳ کشور دنیا بدون ویزا سفر کنند.

این رتبه بندی توسط انجمن بین المللی حمل و نقل هوایی ( یاتا ) اعلام شده، بنابراین دقیق و معتبر است. در سال ۲۰۱۷ سنگاپور معتبرترین گذرنامه جهان را در اختیار داشت اما امسال جای خود را به ژاپن داد و خود به رتبه دوم سقوط کرد. هم اکنون دارندگان گذرنامه سنگاپور می‌توانند بدون ویزا به ۱۸۹ کشور دنیا سفر کنند.

در ماه های اخیر سال ۲۰۱۸ دولتمردان ژاپن توانستند با مقامات کشور میانمار به توافق برسند که شهروندان ژاپنی بدون ویزا به این کشور سفر کنند و این باعث شد تا ژاپن بالاتر از سنگاپور قرار گیرد.

کشورهای آلمان، فرانسه و کره جنوبی در رتبه سوم قرار دارند و دارای گذرنامه های معتبری هستند. شهروندان این کشورها می‌توانند بدون ویزا به ۱۸۸ کشور سفر کنند.

در بین کشورهای عربی امارات معتبرترین گذرنامه را دارد که در نوع خود جالب است. افرادی که پاسپورت امارات داشته باشند می‌توانند بدون ویزا به ۱۶۱ کشور دنیا سفر کنند. مقامات کشور امارات در سال های گذشته تلاش‌های زیادی برای معتبر کردن گذرنامه کشور خود کرده‌اند و گفته می‌شود گذرنامه این کشور به زودی در بین ۵ گذرنامه برتر دنیا خواهد بود. در آخر این رتبه بندی کشورهای عراق، یمن و سوریه دیده می‌شوند و دارندگان گذرنامه این کشورها تنها می توانند به ۳۰ کشور دنیا بدون ویزا سفر کنند.