تور های تابستان 1403لحظه آخراجاره خودرو در دبی

چکیده : مهاجرت و زندگی در خارج از کشور، آرزوی بسیاری از ماست؛ اما راه‌های مهاجرت پر پیچ و خم و ناهموار است. در این مسیر سخت، گاهی یک بلیت بخت و اقبال، می‌تواند زندگی ما را عوض کند.

لاتاری کارت سبز آمریکا آشنا شوید

اجاره روزانه خانه در تهران

مهاجرت و زندگی در خارج از کشور، آرزوی بسیاری از ماست؛ اما راه‌های مهاجرت پر پیچ و خم و ناهموار است. در این مسیر سخت، گاهی یک بلیت بخت و اقبال، می‌تواند زندگی ما را عوض کند. لاتاری گرین کارت آمریکا، همان بلیت طلایی است که سالانه، رؤیای هزاران نفر را به واقعیت تبدیل می‌کند. پس بیایید امسال خوش شانس باشیم و بلیتمان را از پیش بخریم. با ما همراه باشید تا در ادامه بیشتر درباره این برنامه ارزشمند و راه‌های شرکت در آن بدانیم.

چگونه ثبت نام لاتاری انجام دهیم؟

معرفی برنامه لاتاری آمریکا

برنامه لاتاری کارت سبز آمریکا (Green Card Lottery) برنامه‌ای است که سالانه توسط دولت آمریکا و سازمان خدمات شهروندی و مهاجرت ایالات متحده (USCIS) برگزار می‌شود. هدف از این برنامه، افزایش تنوع قومی و نژادی در میان مهاجرانی است که وارد آمریکا می‌شوند. لاتاری کارت سبز سالانه به ۵۰ هزار نفر از متقاضیان از سراسر دنیا اجازه ورود به آمریکا و دریافت کارت سبز یا همان کارت اقامت دائم در این کشور را می‌دهد.

شرکت در برنامه لاتاری کارت سبز آمریکا کاملا رایگان است و نیازی به پرداخت هزینه ثبت‌نام نیست. تنها محدودیت‌ها، تعلق داشتن به یکی از کشورهای واجد شرایط و داشتن حداقل مدرک دیپلم است. البته افرادی که دو سال سابقه کار دارند نیز، می‌توانند ثبت‌نام کنند. برندگان لاتاری می‌توانند همراه با همسر و فرزندان زیر ۲۱ سال خود به آمریکا مهاجرت کنند.

ثبت نام لاتاری کارت سبز آمریکا معمولا از اوایل ماه اکتبر آغاز می‌شود و تا اوایل نوامبر ادامه دارد. برندگان در اوایل ماه مه سال بعد اعلام می‌شوند. ثبت نام به صورت الکترونیکی و از طریق سایت رسمی برنامه لاتاری انجام می‌شود. افراد برنده باید ظرف مدت ۱ سال از زمان اعلام نتایج نسبت به ورود به آمریکا و فعال‌سازی کارت سبز خود اقدام کنند.

چگونه ثبت نام لاتاری انجام دهیم؟

ثبت‌نام در برنامه لاتاری گرین کارت آمریکا به صورت الکترونیکی و از طریق سایت رسمی این برنامه انجام می‌شود. ابتدا باید فرم درخواست الکترونیکی را پر کنید که شامل اطلاعات شخصی مانند نام، نام خانوادگی، تاریخ تولد، جنسیت، وضعیت تأهل و تحصیلات است. همچنین باید عکسی از خودتان با مشخصات درخواستی بارگذاری کنید.

پس از پر کردن فرم، سیستم به صورت خودکار یک شماره ثبت‌نام به شما اختصاص می‌دهد که باید آن را یادداشت کنید. این شماره منحصربه‌فرد است و برای بررسی وضعیت ثبت‌نام شما در مراحل بعدی مورد نیاز خواهد بود. دقت کنید که فرم را کامل پر کنید؛ زیرا هر گونه اشتباه می‌تواند باعث رد شدن درخواست شما شود.

پس از ثبت‌نام، باید منتظر اعلام نتایج در تاریخ‌های اعلام شده باشید. اگر اسم شما در میان برندگان قرار بگیرد، اداره مهاجرت آمریکا از طریق ایمیل با شما تماس می‌گیرد. سپس باید مراحل بعدی از جمله مصاحبه، ارائه مدارک و فعال‌سازی گرین کارت را طی مدت زمان مشخصی انجام دهید تا بتوانید وارد آمریکا شوید.

چگونه ثبت نام لاتاری انجام دهیم؟

مزایای برنده شدن در لاتاری

مهم‌ترین مزیت برنده شدن در برنامه لاتاری گرین کارت آمریکا، امکان مهاجرت به این کشور و دریافت گرین کارت یا همان کارت اقامت دائم است. برندگان می‌توانند به همراه همسر و فرزندان زیر ۲۱ سال خود به صورت دائم به آمریکا مهاجرت کرده و از مزایای اقامت در این کشور برخوردار شوند.

دارندگان گرین کارت می‌توانند بدون هیچ محدودیتی در آمریکا کار کنند، به تحصیل بپردازند، خانه و ملک بخرند و پس از ۵ سال درخواست تابعیت آمریکا را بدهند. همچنین آن‌ها می‌توانند از خدمات بهداشتی و درمانی دولتی آمریکا استفاده کنند و از معافیت‌های مالیاتی برخوردار شوند.

علاوه بر مهاجرت، برندگان لاتاری دیگر نگرانی در مورد روند طولانی و پیچیده دریافت ویزای آمریکا را ندارند. آن‌ها می‌توانند به راحتی و در کوتاه‌ترین زمان ممکن، گرین کارت دریافت کرده و راهی آمریکا شوند. لاتاری ارزان‌ترین و ساده‌ترین راه برای مهاجرت به عنوان سکونت دائم آمریکاست.

آمار برندگان ایرانی لاتاری آمریکا

طی سال‌های اخیر، تعداد زیادی از ایرانیان در قرعه کشی لاتاری گرین کارت آمریکا شرکت کرده و موفق به کسب این مجوز ارزشمند شده‌اند. بر اساس آمارهای منتشر شده در سال ۲۰۲۱ میلادی، حدود ۵۰۰ نفر از شرکت‌کنندگان ایرانی موفق به دریافت گرین کارت از طریق لاتاری شده‌اند.

علاوه بر این، در سال ۲۰۲۰ میلادی نیز بیش از ۴۰۰ نفر از ایرانی‌ها ویزای آمریکا را دریافت نمودند. البته تعداد دقیق برندگان در هر سال توسط دولت آمریکا اعلام نمی‌شود؛ اما با توجه به آمارهای غیررسمی، تعداد قابل‌توجهی از ایرانیان سالانه از این طریق وارد آمریکا می‌شوند که این آمار بعد از زمان ریاست جمهوری ترامپ و دوران کرونا به چندین برابر رسید.

کشورهایی مانند اوکراین و ازبکستان و ویتنام نیز از جمله کشورهایی هستند که بیشترین برندگان لاتاری را در سال‌های اخیر داشته‌اند. البته تعداد دقیق برندگان هر کشور محرمانه بوده و اعلام نمی‌شود؛ اما آمارها نشان می‌دهد ایرانی‌ها همواره جزو ۱۰ کشور برتر در کسب گرین کارت از طریق لاتاری بوده‌اند.

معرفی شرکت مشاوره مهاجرتی کارت سبز

شرکت مشاوره مهاجرتی کارت سبز به نشانی اینترنتی www.cartesabz.net یکی از معتبرترین شرکت‌های فعال در زمینه مهاجرت به آمریکاست که با بهره‌گیری از مشاوران باتجربه و کارآزموده، خدمات متنوعی از جمله مشاوره لاتاری گرین کارت ارائه می‌دهد.

کارشناسان این شرکت ضمن آشنایی کامل با قوانین و مقررات مهاجرتی آمریکا، دارای تجربه فراوانی در امور مربوط به لاتاری و کمک به برندگان جهت راه‌یابی به آمریکا هستند. آن‌ها همچنین به صورت رایگان در خصوص نحوه ثبت نام لاتاری به متقاضیان مشاوره می‌دهند.

مشاوران کارت سبز پس از اعلام نتایج لاتاری، برندگان را در تمام مراحل اخذ گرین کارت از جمله انجام مصاحبه و تکمیل فرم‌ها همراهی کرده و با بهره‌گیری از تجربیات خود، زمینه را برای مهاجرت آسان برندگان به آمریکا فراهم می‌کنند.

ثبت نام لاتاری آمریکا

دریافت گرین کارت آمریکا با شرکت مهاجرتی کارت سبز

برنامه لاتاری کارت سبز آمریکا یک فرصت بسیار ارزشمند برای مهاجرت قانونی به ایالات متحده به شمار می‌رود. این برنامه که سالانه توسط دولت آمریکا برگزار می‌شود، امکان مهاجرت آسان و دریافت گرین کارت را بدون نیاز به سرمایه‌گذاری زیاد فراهم می‌کند. با توجه به آمار برندگان ایرانی، شانس قابل‌توجهی برای پذیرش وجود دارد. لذا توصیه می‌شود متقاضیان با مراجعه به شرکت‌های معتبر مهاجرتی همچون کارت سبز، نسبت به ثبت‌نام در این برنامه اقدام کرده و از فرصت بی‌نظیر پیش رو استفاده کنند.