تور های پاییزی سلام پروازلحظه آخراجاره خودرو در دبی

کاخ شارلوتنبورگ در برلین

برلین پایتخت آلمان و یکی از محبوب ترین شهرهای این کشور در زمینه های فرهنگی ، سیاسی و رسانه است.در قرن 13 این شهر شهرت بسیار زیادی یافت و با وجود خسارت هایی که از جنگ جهانی دوم متحمل شده بود مسئولان این شهر توانستند آن را به خوبی بازسازی کنند.این شهر جاذبه های زیادی هم در خود دارد که در این مطلب به یکی از آن ها یعنی کاخ شارلوتنبورگ می پردازیم.با هم اقلیم همراه باشید.

آشنایی با کاخ شارلوتنبورگ

به طور کلی در شهر برلین جاذبه های گردشگری متنوعی وجود دارد که بیشتر آن ها تاریخی هستند و ارزش دیدن را دارند.کاخ شارلوتنبورگ یکی از این جاذبه های تاریخی است که هر گردشگری دوست دارد برای یکبار هم که شده از آن بازدید کند.این کاخ بزرگ ترین کاخ شهر برلین است که می تواند هر کسی را مجذوب خود کند.

اجاره روزانه خانه در تهران

این کاخ یکی از یادگارهای دوران پادشاهی پروس ، هنر و معماری باروک است.کاخ شارلوتنبورگ را می توان نمونه ای از بهترین سبک معماری از دوران پادشاهان پروسی دانست.این بنای تاریخی توسط معماری ماهر به نام “یوهان آرنولد نیرینگ” ساخته شد که یکی از طراحان معروف این سبک در سال 1695 به شمار می رفت.

کاخ شارلوتنبورگ

به گفته تاریخ نویسان این بنای تاریخی به دستور الکتور فردریس سوم برای همسر او ساخته شد.در واقع قرار بود برای همسر او ساخته شود چراکه در حین ساخت آن نیرینگ از دنیا رفت و مارتین گرونبرگ و یوهان اوساندر گوته کار او را ادامه دادند.طراحان و سازنده های این کاخ دو بخش اصلی برای آن در نظر گرفتند یکی محلی برای مهمانان و خدمه و دیگری نمای اصلی بنا که حدود 50 متر داشت.این بنا امروز به عنوان یکی از زیباترین چشم انداز های پایتخت آلمان شناخته می شود.


همچنین بخوانید : بزرگترین چرخ و فلک اروپا


همه چیز درباره کاخ شارلوتنبورگ در برلین

در سال 1712 میلادی نارنجستان بسیار زیبا وبزرگی ساخته شد و در سال 1746 بخش جدید با دو سالن میهمانی به آن افزوده شد.در سال هایی که فردریس ویلیام دوم حکمرانی می کرد سالن تئاتر و برجک چایخانه نیز به این مجموعه افزوده شد.

سال های بعد سوفی شارلوت که اولین ملکه امپراطوری پروس بود میهمانی های زیاد و پر حاشیه ای در این محل برپا کرد.در دوران حکومت فردریش کبیر این کاخ محل برگزاری جشن های خانوادگی زیادی بود.در قرن نوزدهم نیز پرنسس لیگنیتز همسر فردریش ویلیام سوم و بعد از او فردریش چهارم نیز گاهی در این کاخ زندگی می کردند.

نمای این کاخ بزرگ و بسیار زیبا دارای 505 متر ارتفاع است که در جنگ جهانی دوم آسیب زیادی به آن وارد شد و مرمت آن با هزینه ها و دردسر های زیادی همراه بود.

کاخ شارلوتنبورگ برلین

پارک کاخ شارلوتنبورگ

می توان گفت محبوب ترین بخش کاخ شارلوتنبورگ برلین پارکی است که در آن ساخته شده است.این پارک که به سبک فرانسوی ساخته شده در سال 1697 میلادی توسط سیمون گودو طراحی و ساخت شد.در قرن 19 به این پارک تغییرات ظاهری زیادی وارد شد و به شکل پارک های کشور انگلیس درآمد.اما سال ها پس از جنگ جهانی دون دوباره آن را به سبک باروک اولیه تغییر شکل دادند.از دیدنی های داخل این پارک می توان به پل آهنی ، عمارت کلاه فرنگی و ستون مرمرین اشاره کرد.همچنین در بخش های دیگری از این پارک می توان از آثار تاریخی و دیدنی مانند ظروف چینی قدیمی بازدید کرد و لذت برد.


همچنین بخوانید : نکات سفر به استانبول


کاخ برلین

حیات بزرگ کاخ شارلوتنبورگ

حیات این کاخ که یکی از بخش های اصلی آن به شمار می رود میزبان مجسمه ای زیبا از فردریش کبیر است که بسیاری از بازدید کنندگان برای عکس انداختن با آن علاقه نشان می دهند.این مجسمه به سفارش پسر او ساخته شد.فردریش کبیر در این مجسمه با لباسی نیمه مدرن و نیمه رومی ، کلاه گیس و زره برنزی دیده می شود و باتومی در حالت دستور دادن در دست او است.همچنین روی پایه ی مجسمه کتیبه ای لاتین به شکل سپر تعبیه شده که مجسمه را از سمت پسر به پدر تقدیم می کند.