تور های تابستان 1403لحظه آخراجاره خودرو در دبی

یکی از ویزای پرطرفدار برای مهاجرت، ویزای کار است. استرالیا کشور مهاجرپذیری است که جاب آفرهای خوبی دارد. اگر مهارت یا صلاحیت مورد نیاز استرالیا را دارید می‌توانید از جانب دولت‌های ایالتی و نواحی کم‌سکنه یا توسط کارفرما برای فرصت‌های شغلی مربوطه پذیرش بگیرید و برای ویزای کار اقدام کنید. حالا اگر سوالی درباره ویزای استرالیا، راهکارهای اخذ ویزا و اقامت استرالیا سوالی دارید میتوانید از وکیل رسمی مهاجرت به استرالیا تماس بگیرید و مشورتهای لازم را اخذ کنید.

ویزای کار استرالیا

اجاره روزانه خانه در تهران

انواع ویزای کار استرالیا:

به طور کلی با توجه به طول مدتی که می‌خواهید در استرالیا بمانید، می‌توانید برای دونوع ویزای کاری استرالیا اقدام کنید: ویزای موقت و دائم. خود این ویزاها شامل چند‌دسته می‌شوند.

 • ویزای موقت: این ویزا به شما اجازه می‌دهد که برای کار به صورت موقت در استرالیا بمانید. در این ویزا ممکن است شرایطی مثل اجازه‌ی کار مشخص یا کار کردن با کارفرمای خاص ذکر شود. به این نکته توجه کنید که این ویزا می‌تواند مقدمات و امتیازات لازم برای ویزا و اقامت دائم را فراهم کند.

در ادامه لیستی از انواع ویزای کار موقت ذکر می‌شود:

 1. ویزای subclass 482: این ویزا با اسپانسرشیپ کارفرمایان قابل اخذ است. یعنی کارفرمایانی که نمی‌توانند نیروی مورد نیاز خود را در استرالیا پیدا کنند، از این طریق کمبود نیروی خود را تامین می‌کنند.
 2. ویزای subclass 485: این ویزا برای دانشجویان بین‌المللی و دانشجویانی است که به تازگی از دانشگاه‌های استرالیا فارغ‌التحصیل شده‌اند و مهارت و مدرک لازم برای فعالیت در مشاغل مربوطه را دارند.

 یکی از روش‌های معمول برای اخذ اقامت دائم استرالیا، ابتدا گرفتن ویزای تحصیلی و بعد از اتمام آن گرفتن ویزای موقت کار و در انتها با بالابردن امتیازات مربوطه، اقدام برای ویزای دائم است.

به تازگی با همه‌گیری کرونا، سازمان مهاجرت استرالیا اعلام کرده‌است فارغ‌التحصیلانی که تحت تاثیر محدودیت‌های پروازی و غیره برای بازگشت به کشور خود قرار گرفته‌اند می‌توانند برای ۱۲ ماه ویزای موقت دانشجویی خود را تمدید کنند.

 1. ویزای subclass 476: این ویزا به دانشجویان رشته‌های مهندسی که به تازگی فارغ‌التحصیل شده‌اند، اجازه می‌دهد تا ۱۸ ماه دیگر در استرالیا به کار یا تحصیل بپردازند. برای این ویزا باید در ۲ سال گذشته از یک موسسه یا دانشگاه مورد تایید فارغ‌التحصیل شده و کمتر از ۳۱ سال سن داشته باشید.
 2. ویزای subclass 489: این ویزا برای نیروی کار ماهری است که می‌خواهد در مناطق کم جمعیت استرالیا کار و زندگی کند. این ویزا به اعضای خانواده فرد نیز تعلق می‌گیرد. مدت زمان این ویزا ۴ سال است و بعد از آن می‌توان برای ویزای دائم subclass 887 اقدام کرد.
 3. ویزای subclass 188: این ویزا به شما اجازه می‌دهد که در استرالیا بیزینس کنید و کسب و کار خود را تاسیس کنید و کارآفرینی انجام دهید. علاوه بر آن می‌توانید در این کشور سرمایه‌گذاری کنید. برای این ویزا قید شده است که باید بیزینس جدید راه بیندازید و توسط یک آژانس ایالتی در استرالیا معرفی شوید و اسپانسر بگیرید. این ویزا جزییات زیادی دارد که به بخش‌های مختلف تقسیم می‌شود.
 4. ویزای کار استرالیا
 • ویزای موقت جدید برای کار در استرالیا:

از نوامبر ۲۰۱۹ دو ویزای موقت جدید برای نیروی کار ماهر و اعضای خانواده در نظر گرفته شده است که مخصوص مناطق کم سکنه‌ی استرالیا است و به شرح زیر می‌باشد:

 • ویزای subclass 491: این ویزا برای افرادی است که از طرف دولت ایالتی یا منطقه‌ای معرفی شوند و یا توسط یکی از اعضای خانواده برای زندگی و کار در استرالیا حمایت مالی بگیرند.
 • ویزای subclass 494: این ویزا برای افرادی است که از کارفرمایان در مناطق کم جمعیت استرالیا حمایت مالی بگیرند.
 • ویزای دائم: ویزای دائم یعنی تا هرزمان که بخواهید می‌توانید داخل خاک استرالیا زندگی کنید و به عنوان مقیم دائم آنجا شناخته ‌شوید. در ادامه لیستی از ویزاهای دائم استرالیا ارائه می‌گردد.
 1. ویزاهای مناطق کم جمعیت: همانطور که از اسم آن مشخص است این ویزا به نیروی کار ماهری تعلق می‌گیرد که خواهان زندگی و کار در مناطق کم سکنه‌ی استرالیا باشد. ویزای subclass 187 و subclass 191 جزو این دسته قرار می‌گیرد که برای ویزای subclass 191 از نوامبر ۲۰۲۲ به بعد می‌توان اقدام کرد.
 2. ویزاهای نیروی متخصص: این ویزا برای مهاجران متخصصی است که به واسطه‌ی مهارتی که دارند، می‌توانند در هرکجای استرالیا به کار و زندگی بپردازند. ویزاهای subclass 186، subclass 189، subclass 190 و subclass 887 جزو این دسته هستند که دو ویزای subclass 186 و subclass 190 نیاز به اسپانسرشیپ دارند.
 3. ویزاهای سرمایه‌گذاری بیزینسی: این ویزا برای کارآفرینان، سرمایه‌گذاران و صاحبان مشاغل برای ادامه‌ی فعالیت موثر ثمر در استرالیا است. ویزاهای subclass 888 و subclass 132 جزو این گروه هستند که هردو به اسپانسرشیپ احتیاج دارند.
 4. ویزاهای استعداد درخشان: این ویزا برای افرادی است که سابقه‌ی موفقیت‌های درخشان و برجسته در عرصه‌ی بین‌المللی داشته‌اند. ویزاهای subclass 124 و subclass 858 جزو این دسته می‌باشند که هردو نیاز به اسپانسرشیپ دارند.

جمع‌بندی:

برای اقامت در استرالیا نیاز به اخذ ویزای مناسب دارید که ویزا انواع مختلفی دارد و یکی از آن‌ها، ویزای کار و سرمایه‌گذاری است. از طرفی، ویزاها را با توجه به طول مدتی که می‌توانید توسط آن‌ها در استرالیا به کار و فعالیت بپردازید، به دو‌ دسته‌ی موقت و دائم تقسیم می‌کنند. ویزاهای موقت و دائم نیز با توجه به نوع فعالیتی که قرار است در استرالیا انجام بدهید به چند‌نوع مختلف طبقه‌بندی می‌کنند که برای اخذ بهترین و مناسب‌ترین ویزا، پیشنهاد می‌شود به سایت سلکت ویزا مراجعه کنید.

ویزای کار استرالیا