کلیسای جامع کازان سن پترزبورگ

سن پترزبورگ جاذبه های تاریخی متعددی دارد که با معماری زیبا و جذابی که دارند ، گردشگران را به سمت خود جذب می‌کنند.یکی از این جاذبه ها کلیسای جامع کازان سن پترزبورگ است که با الهام از کلبسای سنت پیتر واتیکان رم ساخته شده است.با مجله گردشگری هم اقلیم همراه باشید.

آشنایی با کلیسای جامع کازان سن پترزبورگ

این کلیسای بزرگ و زیبا در قلب شهر سنت پترزبورگ قرار دارد و به خیابان نوسکی نیز بسیار نزدیک است.برخی از گردشگران این کلیسا را به دلیل نزدیکی آن به کلیسای “خون ریخته” نادیده می‌گیرند ، اما پیشنهاد می‌کنیم در سفر به روسیه حتما از این کلیسا بازدید کنید چراکه یک جاذبه بسیار زیبا و ارزشمند است.


از دست ندهید: خیابان نوسکی سن پترزبورگ


کلیسای کازان یکی از مهم‌ترین بناهای تاریخی شهر سن پترزبورگ است و از نظر معماری بسیار زیبا و کم نظیر است. نمای خارجی زیبا و خیره‌کننده و فضای داخلی پر جزئیات و بی‌همتایش آن را تبدیل به یک بنای قابل توجه برای بازدید گردشگران می‌کند.

تاریخچه

ساخت کلیسای جامع کازان در سال 1801 شروع و در سال 1811 به پایان رسید.طراحی این بنا را شخصی به نام “آندری ورونیخین” به منظور جایگزینی با یک کلیسای کوچک و قدیمی بر عهده داشت.امپراطور “پل اول” قصد داشت تا کلیسای کازان چیزی شبیه به کلیسای سنت پیتر رم شود.او این رویا را در سر داشت که روزی سنت پترزبورگ حکم رم شمال را داشته باشد و کلیسای کازان نیز یک مرکز دیدنی مجلل در این شهر.

رستوران کلود سون (Cloud 7) استانبول

معماری کلیسای جامع کازان سن پترزبورگ

از لحاظ معماری این کلیسا یکی از برترین و مهمترین سازه های شهر محسوب می‌شود.برای ساخت این کلیسا فقط از مصالح و نیروی انسانی روسی استفاده شده بود و تمامی معماران و کارگران از داخل کشور بودند.اوج زیبایی این بنا را در ورودی آن شاهد خواهید بود.این ورودی زیبا از 96 ستون به صورت نیم دایره تشکیل شده است که رو به یک باغ باز می‌شود.

دو پایه ستون در دو طرف ردیف ستون ها خالی هستند.در زمان ساخت کلیسا قرار بود روی این دو پایه تندیس فرشته ای قرار بگیرد اما به دلیل عدم توافق با مجسمه ساز این تندیس ها هرگز ساخته نشدند.

کلیسای جامع کازان سن پترزبورگ روسیه


حتما بخوانید : مراحل سوار شدن به هواپیما


در هنگام بازدید از کلیسا حتما به نقش برجسته های نمای خارجی توجه کنید.این نقش ها بسیار با دقت و تحسین برانگیز طراحی شده اند.

کف پوش کلیسا با موزاییک هایی زیبا و پر نقش پوشیده شده و سقف هم با نقاشی های خیره کننده طراحی شده است.برای بازدید از گنبد هم حتما وقت بگذارید چرا که ارزشش را دارد.

این گنبد دارای 71 متر ارتفاع و 17 متر قطر است و نقاشی های شگفت انگیزی دور آن نقش بسته اند.بر روی دیوارهای کلیسا نیز مجموعه ای بی نظیر از تصویر حضرت مسیح زیر بار صلیب وجود دارد.

کلیسای کازان

چطور به کلیسای جامع کازان سن پترزبورگ برویم؟

این کلیسا در خیابان نوسکی ، میدان کازانسکیا قرار دارد.برای رسیدن به آن می‌توانید از مترو استفاده کنید و در ایستگاه خیابان نوسکی پیاده شده و به راحتی به کلیسا بروید.

مراکز خرید قشم

بازدید از این کلیسا رایگان است.خانم ها برای رفتن به این کلیسا حتما باید موهایشان را بپوشانند.زمان بازدید از کلیسای کازان دو شنبه تا جمعه از ساعت 8:30 تا 20 و شنبه و یک شنبه از ساعت 6:30 تا 20

Load More In متفرقه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *