تور های پاییزی سلام پروازلحظه آخراجاره خودرو در دبی

کلیسای جامع کازان سن پترزبورگ

سن پترزبورگ جاذبه های تاریخی متعددی دارد که با معماری زیبا و جذابی که دارند ، گردشگران را به سمت خود جذب می‌کنند.یکی از این جاذبه ها کلیسای جامع کازان سن پترزبورگ است که با الهام از کلبسای سنت پیتر واتیکان رم ساخته شده است.با مجله گردشگری هم اقلیم همراه باشید.

آشنایی با کلیسای جامع کازان سن پترزبورگ

این کلیسای بزرگ و زیبا در قلب شهر سنت پترزبورگ قرار دارد و به خیابان نوسکی نیز بسیار نزدیک است.برخی از گردشگران این کلیسا را به دلیل نزدیکی آن به کلیسای “خون ریخته” نادیده می‌گیرند ، اما پیشنهاد می‌کنیم در سفر به روسیه حتما از این کلیسا بازدید کنید چراکه یک جاذبه بسیار زیبا و ارزشمند است.

اجاره روزانه خانه در تهران

کلیسای کازان یکی از مهم‌ترین بناهای تاریخی شهر سن پترزبورگ است و از نظر معماری بسیار زیبا و کم نظیر است. نمای خارجی زیبا و خیره‌کننده و فضای داخلی پر جزئیات و بی‌همتایش آن را تبدیل به یک بنای قابل توجه برای بازدید گردشگران می‌کند.

کلیسای سن پترزبورگ

کلیسای جامع کازان

خیابان نوسکی

خیابان نوسکی خیابان اصلی سنت پترزبورگ و یکی از شناخته‌شده‌ترین خیابان‌های روسیه است. با عبور از مرکز تاریخی شهر، از دریاسالار تا ایستگاه راه‌آهن مسکو و پس از کمی پیچ‌وتاب در مسیر شهر، به صومعه الکساندر نوسکی می‌‌رسید. در حال حاضر  این شهر به‌سرعت با ساختمان‌ها، میدان‌ها و پل‌های زیبا آراسته شده و به مرکز شهری شلوغ و به‌سرعت در حال رشد تبدیل شده است.

در طول مسیر، خیابان نوسکی به‌تدریج پهن می‌شود و همان‌طور که در طول آن به سمت رودخانه حرکت می‌کنید، با برخی از چشمگیرترین ساختمان‌های ردیف شده سنت پترزبورگ در مقابل چشمانتان روبه‌رو می‌شوید. به کلیسای جامع کازان در یک طرف و کتاب‌فروشی Dom Knigi (مرکز سابق شرکت چرخ‌خیاطی سینگر) از طرف دیگر  برخورد می‌کنید و منظره فوق‌العاده‌ای از کانال   Griboedova می‌بینید.

سن پترزبورگ

علاوه بر کلیساهای فرقه‌های مختلف که در کنار خیابان نوسکی قرار دارند که باعث شدند الکساندر دوما نویسنده فرانسوی آن را «خیابان تساهل مذهبی» بنامد، جاذبه‌های متعدد دیگری نیز در این خیابان وجود دارد. بزرگ‌ترین بناهای مذهبی سنت پترزبورگ، البته، کلیساها و کلیساهای ارتدکس روسی آن هستند. اگرچه کلیساهای سنگی با قدمتی بیش از 150 سال در سن‌پترزبورگ ساخته‌شده‌اند، اما طیف سبک‌های معماری آن‌ها نفس‌گیر است. از جذابیت‌های ظریف باروک اولیه تا تزئینات خیره‌کننده دوره احیای روسیه در این کلیساها به چشم می‌خورد. فهرست تمام کلیساهای ارتدکس تاریخی با عکس‌های فوق‌العاده و اطلاعات جامع برای همه این ساختمان‌های متنوع و جذاب، برای بازدیدکنندگان، در محدوده شهر در دسترس است.

کلیساهای ارتدکس سنت پترزبورگ شامل برخی از باشکوه‌ترین کلیساهای روسیه است. این بناهای چشمگیر که در اوج ثروت و قدرت امپراتوری روسیه ساخته‌شده بودند، زمانی که کلیساهای پایتخت به‌اندازه کاخ‌ها برای نشان دادن برجستگی و اعتبار حاکمان روسیه اهمیت داشتند، توسط بزرگ‌ترین معماران شهر طراحی شدند و از هیچ هزینه‌ای در ساخت آن‌ها صرفه‌جویی نشد.

کلیسای جامع کازان

در فاصله چند قدمی نوسکی، در مجاورت گراند هتل اروپا، میدان هنر و موزه روسیه ایستاده است. در ادامه جاده، بزرگ‌ترین فروشگاه بزرگ شهر را خواهید دید که نام آن “گوستینی دوور” است. همین‌طور کتابخانه ملی روسیه (دومین شعبه بزرگ در کشور)، بنای تاریخی چشمگیر کاترین کبیر و پل آنیچکوف، که 4 مجسمه سوارکاری قابل‌توجه با آن تزئین شده است، چشم هر بیننده‌ای را به خود جلب می‌کند. همچنین خیابان نوسکی پراسپکت( (Nevsky Prospekt مرکز خرید شهر و مرکز تفریحات و تفریحات شبانه شهر نیز است.

در حین قدم زدن در خیابان نوسکی، نمی‌توانید به کلیسای جامع چشمگیر بانو کازان توجه نکنید. کلیسای جامع کازان که بین سال‌های 1801 و 1811 توسط معمار آندری ورونیخین ساخته شد، دارای مقیاسی عظیم  و یک ستون سنگی چشمگیر است که با باغی کوچک و فواره مرکزی احاطه شده است. پس از جنگ 1812 (که طی آن ناپلئون شکست خورد) این کلیسا به یادمان پیروزی روسیه تبدیل شد. نمادهایی از اسارت دشمن در کلیسای جامع نصب شد و فیلد مارشال مشهور روسی که در مهم‌ترین مبارزات انتخاباتی سال 1812 پیروز شد، در داخل کلیسا به خاک سپرده شد.

کلیسا کازان

نام کلیسای جامع از نماد “معجزه ساز” بانو کازان گرفته شده است که از کلیسا تا اوایل دهه 1930 نگهداری می‌کرد. بلشویک‌ها در سال 1929 کلیسای جامع را برای خدمات بستند. این کلیسا از سال 1932 مجموعه‌های موزه تاریخ دین و الحاد را در خود جای داد که آثار متعددی از هنر مذهبی را به نمایش می‌گذاشت و اهداف تبلیغاتی ضد دینی را ارائه می‌کرد. چند سال پیش خدمات منظم در کلیسای جامع از سر گرفته شد، اگرچه هنوز هم محل مشترک با موزه است، اما اکنون کلمه “بی‌خدا” از نام آن حذف شده است.

این کلیسای جامع به بانوی ما  کازان، مقدس‌ترین نماد در روسیه تقدیم شده است. کلیسای جامع از کلیسای سنت پیتر در رم الهام گرفته شده است و قرار بود کلیسای اصلی ارتدکس کشور باشد. بااین‌حال، کلیسای ارتدکس روسیه طرح‌های الگوبرداری شده از یک کلیسای کاتولیک در روسیه را به دلیل اختلاف عقاید مذهبی تائید نکرد. با این‌ وجود، طرح معمار ورونیخین در میان خانواده سلطنتی و درباریان موردحمایت قرار گرفت.  فضای داخلی کلیسای جامع کازان وسیع است و مجسمه‌ها و نمادهای مختلفی را در خود جای داده است که توسط بهترین هنرمندان روسی آن دوره به وجود آمده اند. درهای عظیم برنزی کلیسای جامع، کپی‌برداری از درهای اصلی تعمید در فلورانس ایتالیا است.

کلیسا کازان

کلیسای جامع به سبک امپراتوری ساخته شده است که یادآور معابد امپراتوری روم است. کلیسای جامع کازان اولین منظره مذهبی در روسیه بود که به سبک اروپایی ساخته شد. معماری و تزئینات داخلی آن، از جمله مجسمه‌ها و نقاشی‌ها، در هماهنگی و ظرافتی منحصربه‌فرد با هم متحد شده‌اند. کلیسای جامع کازان روسیه را به‌عنوان کشوری یکپارچه معرفی کرد که به دنبال هم‌سطح کردن کشور با اروپا ازنظر دانش و درک زیبایی بود. مکان این کلیسا در خیابان نوسکی، میدان کازانسکایا واقع شده است.

معماری کلیسای جامع کازان سن پترزبورگ

از لحاظ معماری این کلیسا یکی از برترین و مهمترین سازه های شهر محسوب می‌شود.برای ساخت این کلیسا فقط از مصالح و نیروی انسانی روسی استفاده شده بود و تمامی معماران و کارگران از داخل کشور بودند.اوج زیبایی این بنا را در ورودی آن شاهد خواهید بود.این ورودی زیبا از 96 ستون به صورت نیم دایره تشکیل شده است که رو به یک باغ باز می‌شود.

دو پایه ستون در دو طرف ردیف ستون ها خالی هستند.در زمان ساخت کلیسا قرار بود روی این دو پایه تندیس فرشته ای قرار بگیرد اما به دلیل عدم توافق با مجسمه ساز این تندیس ها هرگز ساخته نشدند.

کلیسای جامع کازان سن پترزبورگ روسیه

در هنگام بازدید از کلیسا حتما به نقش برجسته های نمای خارجی توجه کنید.این نقش ها بسیار با دقت و تحسین برانگیز طراحی شده اند.

کف پوش کلیسا با موزاییک هایی زیبا و پر نقش پوشیده شده و سقف هم با نقاشی های خیره کننده طراحی شده است.برای بازدید از گنبد هم حتما وقت بگذارید چرا که ارزشش را دارد. این گنبد دارای 71 متر ارتفاع و 17 متر قطر است و نقاشی های شگفت انگیزی دور آن نقش بسته اند.بر روی دیوارهای کلیسا نیز مجموعه ای بی نظیر از تصویر حضرت مسیح زیر بار صلیب وجود دارد.

کلیسای کازان

چطور به کلیسای جامع کازان سن پترزبورگ برویم؟

این کلیسا در خیابان نوسکی ، میدان کازانسکیا قرار دارد.برای رسیدن به آن می‌توانید از مترو استفاده کنید و در ایستگاه خیابان نوسکی پیاده شده و به راحتی به کلیسا بروید.

بازدید از این کلیسا رایگان است.خانم ها برای رفتن به این کلیسا حتما باید موهایشان را بپوشانند.زمان بازدید از کلیسای کازان دو شنبه تا جمعه از ساعت 8:30 تا 20 و شنبه و یک شنبه از ساعت 6:30 تا 20


مطالب این موضوع از سایت های رسمی روسیه که در زیر ذکر شده است، ترجمه شده اند.

https://bienvenidospb.com/en_index.html[1]

http://www.saint-petersburg.com/assets/img/saint-petersburg-com-1.gif