تور های پاییزی سلام پروازلحظه آخراجاره خودرو در دبی

دبی

گردشگران در دبی از کجا بازدید می‌کنند؟

بسیاری از جاذبه‌های دبی مانند بلندترین ساختمان جهان و وسیع‌ترین مرکز خرید دنیا دارای رکوردهای گینس هستند. هم‌چنین آکواریوم این شهر و پیست اسکی سرپوشیده‌ی آن بسیار مشهور هستند. گردشگرانی که بلیط هواپیما دبی را تهیه می‌کنند اصولاً برای تجارت، آفتاب گرفتن و ماشین‌سواری در صحرا در این شهر جمع می‌شوند. اما علاوه بر اینها، کارهایی زیادی در دبی وجود دارد که شاید در نگاه اول به نظر نیایند. اگر در ذهن‌تان این پرسش را دارید که گردشگران در دبی از کجا بازدید می‌کنند، حتماً این مطلب را بخوانید.

اجاره روزانه خانه در تهران

بازدید از برج خلیفه

برج خلیفه ساختمان برجسته و یکی از مهم‌ترین جاذبه‎های دبی است که با ۸۲۹.۸ متر بلندترین ساختمان جهان بوده و مشهورترین نقطه‌ی دیدنی شهر است. در این برج بی‌نظیر، مشاهده‌ی شهر دبی از طبقه‎ی ۱۲۴ آن ضروری است. شما می‌توانید تمام چشم‌اندازهای خیره‌کننده‎ی شهر را از بالای این برج ببینید. از یک طرف اقیانوس و از طرف دیگر منظره‌ی شهر شما را مسحور می‌کند. شب‌ها چراغ‌های شهر دبی مناظری دیدنی‌ را برای شما ایجاد می‌کنند. در پشت برج خلیفه، باغ‌هایی با طراحی زیبا قرار گرفته‌اند. آب‌نماهای زیادی از جمله آب‌نمای دبی، بلندترین فواره‌ی جهان، با الگوبرداری از آب‌نماهای معروف لاس وگاس از این برج دیده می‌شود.

به مرکز خرید دبی مال می‌روند

مرکز خرید دبی مال، بزرگ‌ترین مرکز خرید جهان از نظر وسعت و یکی از بهترین مکان‌های شهر برای دیدن و خرید از فروشگاه‌های برند و فعالیت‌های تفریحی در مکانی سرپوشیده است به ویژه برای این که کودکان شما را مشغول کند. برای رفتن به برج خلیفه و همچنین آکواریوم دبی باید وارد دبی مال بشوید. آکواریوم در طبقه‌ی همکف دبی مال واقع شده و ۱۴۰ گونه از جانوران زیر آب در مخزن بزرگ آن زندگی می‌کنند. شما می‌توانید از طریق تونل‌های آکواریوم قدم بزنید یا سوار بر قایق‌هایی با کف شیشه‌ای شوید. هم‌چنین می‌توانید غواصی در قفسی کنار کوسه‌ها را تجربه کنید. در این مرکز خرید یک میدان اسکیت روی یخ، محوطه‌ی بازی و مجموعه‌ی سینما نیز وجود دارد. تقریباً همیشه رویدادهای خاصی مانند موسیقی زنده و نمایش‌های مد در این مرکز خرید وجود دارد.

بازدید از موزه‌ی دبی را در برنامه خود قرار می‌دهند

موزه‌ی دبی یکی دیگر از جاذبه‌های دبی است که در قلعه‌ی الفاهیدی قرار دارد. این قلعه که در سال ۱۷۸۷ برای دفاع از نهر دبی ساخته شده است، دارای دیوارهایی با بلوک‌های مرجانی و آهک است. سقف این ساختمان از نخل، گل و گچ ساخته شده است. این قلعه در سال ۱۹۷۱ تبدیل به موزه شد. در حیاط موزه چند قایق و خانه‌ای با برگ نخل وجود دارد. سالن سمت راستی قلعه موزه‌ی اسلحه است و سالن سمت چپی ابزارهای اماراتی را نشان می‌دهد. در زیر طبقه‌ی همکف سالن‌هایی وجود دارد که جنبه‌های مختلف زندگی سنتی اماراتی و همچنین آثار مربوط به گورهای ۳۰۰۰ تا ۴۰۰۰ ساله در محوطه‌ی باستانی القصیس را روی پرده‌های بزرگ نمایش می‌دهد.

محله‌ی الفاهیدی (دبی قدیم)

اگر می‌خواهید بدانید که گردشگران در دبی از کجا بازدید می‌کنند، به دبی قدیم سر بزنید. محله‌ی الفاهیدی یا  بستکیا، در اواخر قرن نوزدهم ساخته شد تا پایگاهی باشد برای ثروتمندان ایرانی که عمدتاً با مروارید و منسوجات سروکار داشتند و برای تجارت و دسترسی به نهر دبی به اینجا می‌آمدند. الفاهیدی در قسمت شرقی بحر دبی قرار دارد و ساختمان‌های مرجانی و آهکی بسیاری، با دیوارهایی که روی آن‌ها بادگیر قرار دارند، به خوبی حفاظت شده‌اند. در داخل منطقه، گالری مجلس را با مجموعه‌ای از سرامیک و مبلمان سنتی عرب و بنیاد فرهنگی آل سرکال، به همراه نمایشگاه‌های هنری خواهید دید.

یکی دیگر از جاذبه‌های دبی محله‌های قدیم دبی قابی عظیم به ارتفاع ۱۵۰ متر است که یکی از جدیدترین مکان‌های دیدنی این شهر به شمار می‌رود. این قاب بین محله‌های قدیمی دبی که در اطراف نهر دبی گرد هم آمده‌اند، قرار گرفته و در داخل آن، مجموعه‌ای از گالری‌هایی وجود دارند که تاریخ شهر و میراث دبی پیش از تبدیل شدن به شهر آسمان‌خراش‌ها را به تصویر می‌کشد. شما می‌توانید به گالری دبی آینده نیز بروید که تصویری از آینده‌ی این شهر ارائه می‎دهد.

خانه‌ی شیخ سعید آل مکتوم

اگر هم‌چنان به تاریخ علاقمند هستید، خانه‌ی شیخ سعید آل مکتوم، یکی دیگر از جاذبه‌های دبی را از دست ندهید. شیخ سعید آل مکتوم از سال ۱۹۲۱ تا ۱۹۵۸ حاکم دبی و پدر بزرگ حاکم فعلی بود. محل اقامت وی به عنوان موزه‌ای که نمونه‌ای عالی از معماری عربستان است، بازسازی و مرمت شده است. امروزه، خانه‌ی اصلی که در سال ۱۸۹۶ توسط پدر شیخ سعید ساخته شده بود، تخریب شده اما خانه‌ی فعلی در کنار محل اصلی بازسازی شد و با درهای چوبی، پنجره‌های چوبی مشبک چوبی و گچ‌کاری‌هایی با طرح‌های گلدار و هندسی به مدل اصلی وفادار مانده است. ۳۰ اتاق در اطراف یک حیاط مرکزی به همراه بادگیر قرار دارند. در داخل نمایشگاه موزه‌ی عکس‎ها و اسناد تاریخی، به همراه نقشه‎ها، سکه‌ها و تمبرهای زیادی وجود دارد.

نهر دبی و منطقه‌ی السیف

نهر دبی شهر را به دو قسمت تقسیم می‌کند، دیره در شمال و بر دبی در جنوب. نهر عنصری تأثیرگذار در رشد شهر بوده که مهاجران را برای ماهیگیری و غواصی مروارید جذب می‎کرد. روستاهای کوچک در کنار نهر تا ۴۰۰۰ سال قدمت دارند در حالی که دوران مدرن در دهه‌ی ۱۸۳۰ قبیله‌ی بنی یاس در این منطقه مستقر شدند. شما می‌توانید برای پاسخ این به پرسش که گردشگران در دبی از کجا بازدید می‌کنند، به حوالی نهر دبی رفته و بارگیری کشتی‎ها را تماشا کنید و در مورد زندگی ملوانان سنتی اطلاعات پیدا کنید. بسیاری از کشتی‌ها از اینجا به کویت، ایران، عمان، هند و حتی آفریقا سفر می‌کنند. منطقه‌ی السیف ساحل نهر دبی در محله‎ی بستکیا است که یک گردشگاه کنار آب به همراه ساختمان‌های سنتی مرجانی و سنگ آهکی و یک یک بازار شناور دارد و مغازه‌های آن صنایع دستی می‌فروشند. البته این نکته را هم در نظر داشته باشید که آب و هوای دبی در کدام ماه مطلوب‌تر است تا سفر لذت‌بخشی را تجربه کنید.

گردشگران به مسجد جمیرا می‌روند

بسیاری مساجد جمیرا را زیباترین مسجد دبی و یکی از برترین جاذبه‌های دبی می‌دانند. مسجد جمیرا نسخه‌ای دقیق از مسجد الازهر قاهره است که هشت برابر آن مساحت دارد و نمونه‌ای عالی از معماری اسلامی است. این سازه‎ی سنگی در دوران فاطمیان ساخته شده است و دو مناره دارد که ظرافت در هنر سنگ‌تراشی را نشان می‌دهد. منظره‌ی مناره‌ها در هنگام غروب با نور افکن روشن می‌شود، بسیار دیدنی است.

دبی

گردشگران بازار دیره را در برنامه خود قرار می‌دهند

اگر می‌خواهید باز هم بدانید که گردشگران در دبی از کجا بازدید می‌کنند، دیره را از دست ندهید. دیره در ساحل شمالی نهر دبی قرار دارد و خیابان‌های پرپیچ و خم آن، ملیت‌های مختلف را در خود جا داده است. در ساحل، کشتی‌های قدیمی، بانک‎های مدرن و هتل‌ وجود دارد. برای مسافران، دیره بیشتر به خاطر بازارهای سنتی مشهور است. بازار دیره به عنوان بزرگ‌ترین بازار طلا در جهان شناخته می‌شود. بازار ادویه‎ی دیره و بازار ماهی آن گردشگران زیادی را به خود جذب می‌کند. دوستداران فرهنگ نباید دو جواهر معماری زیبای دیره را از دست بدهند. خانه‌ی میراث که خانه‌ی تاجر ثروتمند ایرانی بوده و مدرسه‎ی آل احمدیه که قدیمی‌ترین مدرسه‌ی دبی است و اکنون موزه‌ی آموزش عمومی، از دیگر جاذبه‌های دبی در دیره هستند.

دهکده‌ی میراث فرهنگی

دهکده‌ی میراث فرهنگی، بار دیگر به این سوال که گردشگران در دبی از کجا بازدید می‌کنند، پاسخ می‌دهد. در این دهکده فرهنگی می‌توانید شاهد زندگی سنتی بادیه‌نشینان و خانه‌های ایرانی بوده، به قهوه‌خانه‌ی سنتی بروید و از یک بازار کوچک که در آن سفالگران و بافندگان هنرهای دستی خود را در غرفه‌ها تولید کرده و همان‌جا به گردشگران می‌فروشند، دیدن کنید. در ماه‌های پاییز تا بهار، موسیقی و رقص محلی از اکتبر اجرا می‌شود و شما می‌توانید از متخصصان طب سنتی نیز مشاوره بگیرید.

برج العرب دبی

برج العرب با ارتفاع ۳۲۱ متر، بلندترین هتل جهان است که در جزیره‎ای مصنوعی در خط ساحلی دبی واقع شده است. طراحی این برج شبیه به بادبان است که با نورپردازی رنگی زیبا در شب روشن می‌شود. برج العرب که یکی از جاذبه‌های دبی به شمار می‌آید، یکی از گران‌ترین هتل‌های جهان است که لوکس‌ترین سوئیت‌های آن برای یک شب بیش از ۱۵۰۰۰ دلار هزینه دارد. اقامت در این هتل راهی برای تجربه‌ی تجمل فوق‌العاده است، رستوران زیر آب المحارا با دیوارها و کف شیشه‎ای به شما این امکان را می‌دهد تا به  هنگام غذا خوردن، زندگی دریایی را در حال غذا خوردن مشاهده کنید.

به ساحل جمیرا و ساحل بادبادک می‌روند

ساحل جمیرا پاسخ مناسبی برای این پرسش است که گردشگران در دبی از کجا بازید می‌کنند. این ساحل مقصد شماره‌ی یک ساحل برای بازدیدکنندگان دبی است. ساحل جمیرا که هتل‌های زیادی در تمام طول آن گسترش یافته‌اند، یکی از محبوب‌ترین‌ها در دبی با امکانات عالی است. در این ساحل تعداد زیادی صندلی آفتابگیر و رستوران وجود دارد و شما می‌توانید انواع امکانات ورزش‌های آبی را اجاره کرده و تفریح کنید.

ساحل بادباک در جنوب ساحل جمیرا نیز نه تنها جایی عالی برای آفتاب گرفتن است، بلکه جایی عالی است که شما می‌توانید روی آب قایقرانی کنید و یا از تفریحات ساحلی آن استفاده کنید.

پناهگاه حیات وحش راس الخور

نیازی نیست که از آسمان‌خراش‌ها خیلی دور شوید تا مناظر طبیعی‌ را ببینید. پناهگاه حیات وحش راس‎الخور یکی از جاذبه‌های دبی است که با جنگل‌های حرا و تالاب‌های نهر دبی گردشگران را جذب می‌کند. اینجا یک توفقگاه مهم در مسیر مهاجرت فلامینگوها در زمستان است. اینجا زمانی که دسته‌های عظیمی از این پرندگان صورتی باشکوه از میان تالاب‌ها عبور می‌کنند، بسیار دیدنی است و گردشگران بسیاری را جذب می‌کند.

دنیای ماجراجویی آی ام اجی

این پارک موضوعی، در نزدیکی دهکده‌ی میراث فرهنگی، یکی از بهترین پاسخ‌ها به این پرسش است که گردشگران در دبی از کجا بازدید می‌کنند زیرا سرگرمی و تفریح در آن به صورت همه جانبه است و هم برای کودکان سرشار از هیجان و آدرنالین است. بخشی از این پارک به طور کامل به شخصیت‎های نمادین مارول اختصاص داده شده است. قسمت دیگری به دایناسورها تعلق دارد و منطقه‌ای برای شخصیت‎های انیمیشنی طراحی شده است. این پارک، بهشت ​​خانواده‌هایی است که به دنبال یک روز سرگرم کننده هستند.

از موزه‌ی چهارراه تمدن‌ها بازدید می‌کنند

موزه‌ی چهارراه تمدن‌ها نقش تاریخی امارات را به عنوان مرکز تجاری بین آسیا، آفریقا و اروپا، مدت‌ها پیش از اینکه نفت به برجسته‌ترین صنعت این منطقه تبدیل شود، نشان می‌دهد. این موزه یکی از جاذبه‌های دبی است که تاریخ این منطقه‌ی ساحلی را به عنوان بخشی از مسیرهای تجاری جهانی، از طریق نمایش آثار و نسخه‌های خطی به نمایش می‌گذارد. همچنین موزه‌ی کتاب و نسخه‌های خطی کمیاب و موزه‌ی اسلحه خانه‌ی کوچک، موزه‌ی چهارراه تمدن‌ها را همراهی می‌کنند.

مرکز خرید امارات را در برنامه سفر خود قرار می‌دهند

مرکز خرید امارات یکی از مشهورترین جاذبه‌های دبی است که دارای امکانات دیدنی زیادی بوده و اسکی دبی در داخل آن قرار دارد. پیست اسکی سرپوشیده و محوطه‌ی پنگوئن، همه در دمای منفی چهار درجه، شما را برای اسکی آماده می‎کند. همچنین یک مجتمع سینمایی و یک مرکز تفریحی خانوادگی شما را به خود جذب می‌کند. مرکز خرید امارات فود کورتی دارد که هر غذایی که تصور کنید را می‌توانید در آن نوش جان کنید. بعضی از مسافران ترجیح می‌دهند تا هتل را در مرکز شهر و نزدیک مرکز خرید تهیه کنند، برای رزرو هتل در دبی می‌توانید از سایت فلایتیو اقدام کنید.

پارک آبی آکواونچور

این پارک آبی، واقع در آتلانتیس مکانی عالی برای شنا، آب‌بازی و تفریح است. سرسره‌های این پارک آبی در اینجا عالی و در سطح جهانی است که هم‌چنان رکورد برترین‌ها را در جهان دارد. طولانی‌ترین سرسره‌ی آبی جهان در این جاذبه‌ی دیدنی دبی واقع شده که یک سازه‌ی نه طبقه است. یک منطقه‌ی بازی اختصاصی برای کودکان با سرسره‌هایی کوچک‌تر قرار دارد و زمانی که تمام انرژی شما به اتمام رسید، یک ساحل ۷۰۰ متری از ماسه‌ی سفید، شما را به آفتاب گرفتن دعوت می‎کند.

باغ گل و باغ پروانه دبی

دبی به ساخت بزرگ‌ترین ساختمان‌ها و مراکز خرید جهان بسنده نکرده و بزرگ‌ترین باغ گل جهان را نیز ساخته است. این باغ گل که مساحتی بالغ بر ۲۰۰۰ مترمربع داشته و دارای ۱۰۰ میلیون گل مشهور است، به پرسش گردشگران در دبی از کجا بازدید می‌کنند، پاسخ می‌دهد. در این باغ گل هر چیزی که بتوان آن را با گل پوشاند، از کلبه‌هایی به سبک انگلیسی تا آسیاب‌های بادی دیده می‌شود. حتی یک برج خلیفه نیز وجود دارد که با گل ساخته شده است.

باغ پروانه نیز یکی دیگر از جاذبه‌های دبی است که حدود ۱۵۰۰۰ پروانه را در زیر محوطه‌های گنبدی شکل دور هم گرد آورده است. این یک فرصت عالی برای کودکان است تا از نزدیک پروانه‌ها را مشاهده کنند زیرا اغلب روی شانه‌ها و دست بازدیدکنندگان می‌نشینند. در اینجا نیز موزه‌ای وجود دارد که اطلاعات زیادی در مورد انواع پروانه‌ها، زیستگاه‌های آنها و چرخه‌ی زندگی‌شان ارائه می‌دهد.