تور های تابستان 1403لحظه آخراجاره خودرو در دبی

معمولا برای ما همیشه جاده محلی برای عبور است. جایی که کمترین توجه را در طول سفر به خود جلب می‌کند. اما در این بین جاده هایی هستند که خودشان مقصد یک سفر هیجان انگیز به شمار می‌روند. مانند گردنه حیران، جاده‌ای در شرایط کامل خاص که خودش محلی است برای رفتن و دیده شدن. ما در ادامه این مطلب قصد داریم شما را با گردنه حیران آشنا کنیم. پس با هم اقلیم همراه شوید.

گردنه حیران کجاست؟

روستای زیبایی به نام “حیران” در استان گیلان و شهر آستارا قرار گرفته است که هم اکنون به عنوان یکی از جاذبه‌های گردشگری ایران شناخته می شود. با توجه به آب و هوای فوق‌العاده مطلوب این منطقه و دیدنی‌های آن، گردنه حیران در سال‌های اخیر همواره مورد توجه گردشگران بوده است. همانطور که گفتیم این روستا در استان گیلان و شهر آستارا قرار گرفته است و یکی از محبوب‌ترین جاهای دیدنی ایران به حساب می‌آید. گردنه حیران با توجه به موقعیت جغرافیایی خود همواره مسیر محبوب مسافران برای جابجایی بین دو شهر آستارا و اردبیل بوده است.

اجاره روزانه خانه در تهران

اگر به دیدن جاده‌های جذاب ایران علاقه دارید پس مطلب زیر را از دست ندهید.

عکس گردنه حیران

آشنایی با گردنه حیران

گردنه حیران که در راه آستارا و اردبیل قرار گرفته است از یک طرف با کوه های سرسبز و از طرفی دیگر با دره‌ای که رود ارس از آن می‌گذرد گردشگران را شگفت زده می‌کند. در اغلب روزهای سال در این گردنه مه وجود دارد و همین موضوع باعث می‌شود در سفر به این مکان با تصاویری رویایی روبرو شوید.

اگر از گردنه حیران به آستارا رفتید پس از دیدنی‌های این شهر زیبا را حتما بازدید کنید.

این گردنه سرسبز، چشم انداز‌های بی‌نظیری را به گردشگران هدیه می‌کند و کسانی که به آن سفر کرده اند قطعا آن را جزو برترین جاذبه های گردشگری ایران می‌دانند. در سفر به این منطقه می‌توانید برای صرف ناهار و یا شام به رستوران‌های موجود در گردنه رفته و غذاهای محلی را تجربه کنید. همچنین فضاهایی وجود دارد که می‌توانید چند ساعتی را استراحت کنید و یا به عکاسی بپردازید.

دلیل انتخاب نام گردنه حیران رویایی بودن و بی‌نظیر بودن این مکان است، شک نکنید که طبیعت آن شما را شگفت‌زده خواهد کرد. این جاده همانند یک مار بر دور کوه پیچیده شده و می‌توانید از نمای بالا ماشین‌هایی که به سمت بالا در حال حرکت هستند را ببینید.

گردنه حیران اردبیل

وجود پیچ های تند و هیجانی یکی از نکات جالب و دوست داشتنی این گردنه است.یکی از تفریحات جذابی که در این گردنه می‌توانید تجربه کنید، تله کابین حیران است که یکی از بهترین تله کابین‌های ایران محسوب می‌شود. همانطور که گفتیم رستوران‌ها و غذاخوری‌هایی در بالای گردنه منتظر پذیرایی از گردشگران هستند. دو خوراکی بسیار معروف نیز که در این گردنه توسط دست فروشان فروخته می‌شود، بلال و عسل می‌باشد که پیشنهاد می‌کنیم در سفر به این منطقه خوردن بلال را فراموش نکنید.