گردنه حیران

روستای زیبایی به نام “حیران” در استان گیلان و شهر آستارا قرار گرفته است که هم اکنون به عنوان یکی از جاذبه های گردشگری ایران شناخته می شود.با توجه به آب و هوای فوق العاده مطلوب این منطقه و دیدنی های آن،گردنه حیران در سال های اخیر همواره مورد توجه گردشگران بوده است.در این مطلب از سایت هم اقلیم در کنار شما هستیم با یک راهنمای سفر دیگر و اینبار گردنه حیران.

گردنه حیران کجاست؟

همانطور که گفتیم این روستا در استان گیلان و شهر آستارا قرار گرفته است و یکی از محبوب ترین جاهای دیدنی ایران به حساب می‌آید.گردنه حیران با توجه به موقعیت جغرافیایی خود همواره مسیر محبوب مسافران برای جابجایی بین دو شهر آستارا و اردبیل بوده است.

عکس گردنه حیران

آشنایی با گردنه حیران

گردنه حیران که در راه آستارا و اردبیل قرار گرفته است از یک طرف با کوه های سرسبز و از طرفی دیگر با دره ای که رود ارس از آن می‌گذرد گردشگران را شکفت زده می کند.در اغلب روزهای سال در این گردنه مه وجود دارد و همین موضوع باعث می‌شود در سفر به این مکان با تصاویری رویایی روبرو شوید.

این گردنه سرسبز،چشم انداز های بی نظیری را به گردشگران هدیه می‌کند و کسانی که به آن سفر کرده اند قطعا آن را جزو برترین جاذبه های گردشگری ایران می‌دانند.در سفر به این منطقه می توانید برای صرف ناهار و یا شام به رستوران های موجود در گردنه رفته و غذاهای محلی را تجربه کنید.همچنین فضاهایی وجود دارد که می توانید چند ساعتی را استراحت کنید و یا به عکاسی بپردازید.

جاذبه های شهر شاهین دژ ، آذربایجان غربی | Shahin Dej

دلیل انتخاب نام گردنه حیران رویایی بودن و بی نظیر بودن این مکان است،شک نکنید که طبیعت آن شما را شگفت زده خواهد کرد.این جاده همانند یک مار بر دور کوه پیچیده شده و می توانید از نمای بالا ماشین هایی که به سمت بالا در حال حرکت هستند را ببینید.

گردنه حیران اردبیل

وجود پیچ های تند و هیجانی یکی از نکات جالب و دوست داشتنی این گردنه است.یکی از تفریحات جذابی که در این گردنه می توانید تجربه کنید،تله کابین حیران است که یکی از بهترین تله کابین های ایران محسوب می شود.همانطور که گفتیم رستوران ها و غذاخوری هایی در بالای گردنه منتظر پذیرایی از گردشگران هستند.دو خوراکی بسیار معروف نیز که در این گردنه توسط دست فروشان فروخته می شود،بلال و عسل می باشد که پیشنهاد می‌کنیم در سفر به این منطقه خوردن بلال را فراموش نکنید.

 

Load More In متفرقه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *