تور های پاییزی سلام پروازلحظه آخراجاره خودرو در دبی

کشف کهکشانی خارج از منظومه شمسی که اکسیژن دارد!

ما انسان ها در پی آرزوی دیرینه خود برای کشف فضایی فراتر از کهکشانمان هموراه دست به تحقیقاتی پیشرفته می زنیم.شرکت ها و کمپانی های بزرگی در دنیا مانند “ناسا” هستند که همیشه در حال تحقیق در این موارد هستند.ناسا همواره در پی پیدا کردن چیزهای جدید در کهکشان هاست و شرکت های دیگر هم در این زمینه فعالیت هایی دارند.با مجله گردشگری هم اقلیم همراه باشید.

یکی از رویاهایی که همواره انسان ها در پی آن بوده اند پیدا کردن سیاره ای غیر از زمین برای زندگی و نفس کشیدن است.در واقع بزرگترین مشکل برای رسیدن به این رویا نبود اکسیژن در سایر سیاره ها و کهکشان ها بوده است چراکه مردم باید بتوانند نفس بکشند و اکسیژن لازم برای زندگی را داشته باشند.اخیرا روزنامه دیلی میل گزارشی را منتشر کرده که در آن ستاره شناسان برای اولین بار مولکول های اکسیژن را در یک کهکشان خارج از منظومه شمسی مشاهده کرده اند.

اجاره روزانه خانه در تهران

کهکشان

اکسیژن اتمی سومین عنصر مهم و رایج موجود در دنیاست که بعد از هیدروژن و هلیوم قرار دارد.با توجه به این موضوع ، دانشمندان هموراه بر این تلاش بودند که بتوانند اکسیژن مولکولی را در فضایی به غیر از کهکشان ما پیدا کنند اما قبلا هرگز به این خواسته خود نرسیده بودند.

اما در روزهای اخیر جونجی وانگ و تیمی از ستاره شناسان رصدخانه نجوم شانگهای توانستند که اکسیژن قابل تنفس را در یک کهکشان معروف به مارکارین 231 (Markaryan 213) که با فاصله ای بیش از نیم میلیارد سال نوری از زمین قرار دارد ، در نزدیکی صورت فلکی دب اکبر شناسایی کنند.به گزارش این رصد خانه کهکشان مارکارین نزدیک ترین کهکشان به کهکشان ماست که حاوی یک کوازار و یک یا دو سایه چاله کلان جرم می باشد.


همچنین بخوانید : استعلام ممنوع الخروجی آنلاین


موج نور در تلسکوپ 30 متری IRAM  در کشور اسپانیا کشف شد و همین کشف به دانشمندان کمک کرد تا شواهدی از وجود اکسیژن مولکولی در کهکشان مارکارین 231 را نیز کشف کنند.این اکسیژن برای اولین بار در خارج از کهکشان راه شیری یافت شد.

دب اکبربررسی دانشمندان نشان می دهد که اکسیژن موجود در کهکشان مارکاریان 231 احتمالا حدود 100 برابر بیشتر از مقدار رصد شده در کهکشان راه شیری است.علاوه بر کره زمین اکسیژن در دو منطقه دیگر کهکشان راه شیری کشف شده است که این دو بخش سحابی اورایِن و ابر رو مارافسای می باشد.

جالب است بدانید برخی دانشمندان بر این عقیده اند که وجود اکسیژن بین ستاره ای به دلیل وجود مولکول های آب و اکسیژن در ذرات گرد و غبار است که همین موضوع باعث شده تا این کشف جدید شگفت انگیز باشد.