تور های تابستان 1403لحظه آخراجاره خودرو در دبی

اعزام کادر درمان ( پزشکان و پرستاران ) به سوئد

کشور سوئد برای ادامه تحصیل و مهاجرت و اشتغال به ویژه برای کادر درمانی، یکی از کشورهای پرطرفدار است. چراکه مهاجرت پزشکان، پرستاران و ماماها در سوئد امروزه به دلیل کمبود نیروی کار پزشکی در این کشور بیشتر مورد توجه و استقبال قرار گرفته است.

کادر درمان

اجاره روزانه خانه در تهران

 در توضیح مربوط به گروه درمان(تحصیل پزشکان و پرستاران در سوئد) باید اضافه کنیم که این گروه فارغ التحصیلان و کارکنان شاخه های مختلف کشاورزی، پزشکی  و پرستاری می باشند. بنابراین پزشکان و پرستارانی که علاقه مند به کار در کشور سوئد می باشند، می توانند پس از مطالعه رپورتاژ فوق و در صورت نیاز به کسب اطلاعات بیشتر وبررسی شرایط برای مهاجرت به سوئد  با  موسسه مهاجرتی اعزام دانشجو Eustudy ، تماس حاصل فرمایند.

  • آیا برای برنامه مهاجرتی سوئد ویژه گروه درمان، مدرک زبان لازم است؟

خیر، برای مهاجرت به سوئد از این طریق نیاز نیست و  اتفاقا لازم نبودن مدرک زبان انگلیسی و همچنین سوئدی از مزایای این برنامه است

پزشکی در سوئد به زبان انگلیسی بسیار مورد توجه متقاضیان و محبوب است.اما شما برای کار در کادر درمانی سوئد باید دوره زبان سوئدی را بگذرانید. اگر مایل هستید که در دسته پزشکان سوئد قرار بگیرید، در این متن با موضوع کار و مهاجرت پزشکان در سوئد همراه ما باشید.

کسانی که مدرک پزشکی و پرستاری دارند فرصت دارند بدون داشتن مدرک زبان برای دوره ی زبان سوئدی یکساله در کشور سوئد اقدام کنند. از آنجایی که رشته های پرستاری، مامایی و پزشکی در سوئد نیازمند تسلط به زبان سوئدی است، دولت سوئد برای آن دسته از افرادی که قصد اشتغال در این کشور را دارند، این دوره های زبان سوئدی را در نظر گرفته است.

کادر درمان

  • شرایط کاری بعد از اتمام دوره

بعد از اتمام دوره زبان سوئدی شما می توانید در مراکز مرتبط با رشته خود مشغول به کار شوید و یا برای ادامه تحصیل خود در رشته های مختلف و مرتبط اقدام کنید. به یاد داشته باشید که ادامه تحصیل در رشته های پزشکی و پیراپزشکی در کشور سوئد به زبان انگلیسی ممکن نیست.

هزینه دوره زبان سوئدی در سوئد

هزینه ی این دوره ی زبان یکساله حدودا ۱۰۰۰۰ یورو است.

  • مزایای دوره زبان سوئدی در سوئد

ویزای همزمان برای همراهین دانشجو ( همسر و فرزند زیر ۱۸ سال) صادر می شود.

همچنین در طول این دوره فرزندان اجازه ادامه تحصیل رایگان خواهند داشت.

دوره ی زبان سوئدی یکساله فرصت خوبی برای دانشجو و همراهین وی است که بتوانند همزمان وارد کشور سوئد شوند.

بعد از اتمام دوره زبان یکساله سوئدی، پزشکان به مدت ۶ ماه و پرستاران به مدت ۳ ماه دوره ی کارآموزی (Premedical) می گذرانند و سپس می توانند به عنوان پزشک و پرستار سوئد وارد بازار کار شوند

  • مزایای کار در سوئد برای پزشکان و گروه درمانی

شما می توانید بعد از گذراندن دوره زبان سوئدی رشته مربوطه خودتان را در دانشگاه های سوئد بیابید و ادامه تحصیل بدهید.

شما قادر به ادامه تحصیل  به زبان سوئدی و انگلیسی می باشید.

شرایط عالی زندگی و کار در سوئد با درآمد خوب و رفاه و امنیت اقتصادی و اجتماعی از مزیت های اصلی اشتغال در این کشور است.

کودکان شما تا ۱۸ سالگی می توانند از تحصیلات رایگان این کشور بهره ببرند. کشور سوئد بیشترین و بهترین امکانات را برای کودکان در نظر می گیرد.

بعد از ۴ سال کار در این کشور می توانید برای اقامت دائم خود اقدام کنید.

در سوئد هیچ گونه سلسله مراتب طبقاتی از لحاظ پست و مقام وجود ندارد. در نتیجه این امر باعث می شوند که احترام و موقعیت اجتماعی یکسانی برای پزشکان و پرستاران و سایر گروه درمانی قائل باشند.

کادر درمان

  • چند مسئله که ممکن است برایتان سوال باشد
  1. اولین گام برای مهاجرت کادر درمان به سوئد چیست؟

ترجمه مدارک تحصیلی و سوابق کاری و ارائه آن به اداره نظام پزشکی سوئد.

  1. پس از تأیید مدارک و سوابق متقاضی توسط سازمان نظام پزشکی سوئد چه باید کرد؟

پس از بررسی و تأیید مستندات و مدارک ارائه شده ، اداره مهاجرت سوئد برای شخص متقاضی ویزای یک ساله جهت اقامت اولیه صادر خواهد نمود