تور های تابستان 1403لحظه آخراجاره خودرو در دبی

دریاچه حلیمه جان ، از زیباترین جاذبه های گیلان

استان گیلان یکی از زیباترین و توریستی ترین استان های ایران است که در شهرهای مختلف آن می توان دیدنی های شگفت انگیز زیادی را مشاهده کرد.یکی از دیدنی های این استان دریاچه حلیمه جان است.دریاچه حلیمه جان یکی از دیدنی ترین جاذبه های گردشگری استان گیلان است که در شهرستان رودبار و در روستای حلیمه جان قرار دارد.با هم اقلیم همراه باشید تا با این دریاچه زیبا آشنا شویم.

دریاچه حلیمه جان گیلان

اجاره روزانه خانه در تهران

دریاچه حلیمه جان کجاست؟

دریاچه حلیمه جان که آن را به نام دریاچه عروس نیز می شناسند در روستای حلیمه جان در ۳۰ کیلومتری شمال شرقی شهرستان رودبار و ۱۲ کیلومتری شهر توتکابن قرار دارد.زمانی که هوا آرام است و بادی در این منطقه نمی بارد فرشی از جلبک های سبز بیشتر محیط این دریاچه را می پوشاند و باعث دو رنگ شدن سطح دریاچه و زیباتر شدن چشم انداز آن می شود.

زمانی که باد شروع به وزیدن می کند این جلبک ها به کنار می روند و دریاچه مانند عرسوی تورش را کنار می زند و چهره خود را نمایان می کند.شاید به همین بهانه است که برخی نام دریاچه عروس را بر روی آن گذاشته اند.علاوه بر زیبایی های خود دریاچه حلیمه جان درختان انبوه و زیبای آن نیز این منطقه را زیباتر کرده اند و اگر خوش شانس باشید و آب و هوا خوب باشد می تواند گاومیش ها و لاک پشت ها را در آن ببینید.


همچنین بخوانید : شهر توریستی املش گیلان


در نزدیگی دریاچه حلیمه جان جنگلی نیز به همین نام قرار دارد که می توانید در آن نیز ساعاتی را بگذرانید.از دیگر دیدنی های اطراف دریاچه می توان به شالیزارهای برنج اشاره کرد.

خانه های سنتی روستای حلیمه جان نیز به خودی یکی از جاذبه های گردشگری ایران هستند و بازدید از آن ها نیز می تواند جذاب باشد.مردم این روستا به شدت مهمان‌نواز هستند و از گردشگران استقبال خوبی می کنند.

دریاچه حلیمه جان

در دریاچه حلیمه جان چه تفریحاتی وجود دارد؟

یکی از جذابیت های سفر به دریاچه حلیمه جان گیلان تفریحات مهیجی است که می توانید در آنجا تجربه کنید.اول از همه بگوییم که اگر عکاس هستید و یا به عکاسی علاقه دارید این منطقه یکی از بهترین مکان ها برای پیدا کردن سوژه های عکاسی است.همچنین یکی از جذاب ترین تفریحاتی که خیلی از طبیعتگردان برای آن به دریاچه حلیمه جان می آیند کمپینگ است.می توانید در اطراف این دریاچه کمپ بزنید و چند روزی از طبیعت بکر و آب و هوای مطبوع لذت ببرید.


همچنین بخوانید : پارک جنگلی گیسوم


از دیگر تفریحات این دریاچه می توان به قایق سواری و ماهیگیری اشاره کرد.این را هم بگوییم که متاسفانه امکانات رفاهی در اطراف این دریاچه به اندازه کافی نیست.

نکته مهمی که باید به آن توجه داشته باشید این است که دریاچه حلیمه جان به دلیل نزدیکی به آزادراه قزوین – رشت همواره شلوغ است و اگر دوست ندارید در شلوغی باشید پیشنهاد می کنیم در روزهای غیر تعطیل به این منطقه سفر کنید.

حلیمه جان

بهترین زمان سفر به دریاچه حلیمه جان گیلان

آب و هوای این دریاچه در فصل تابستان گرم و شرجی است بنابراین ممکن است در این فصل کمی اذیت شوید.بهترین زمان برای سفر به این دریاچه ماه های فروردین و اردیبهشت  و ماه مهر است.اگر می خواهید این دریاچه را پرآب ببینید بهتر است در فصول پر بارش به آن سفر کنید چراکه این دریاچه فصلی است و آب آن را هیچ رودی تامین نمی کند.

چگونه به دریاچه حلیمه جان برویم؟

بهترین راه برای رسیدن به این دریاچه آزادراه قزوین – رشت است.بعد از ورود به این آزادراه می بایست به سمت منجیل بروید و پس از آن به سمت رودبار حرکت کنید و مسیر خود را به سمت توتکابن ادامه دهید.بعد از مسافتی حدود ۵ کیلومتر از شهر روبدار تابلوی روستای حلیمه جان را می بینید.بعد از ورود به این جاده باید حدود ۲ کیلومتر حرکت کنید تا به روستای حلیمه جان برسید.در فاصله ۸۵۰ متری روستا دریاچه حلیمه جان قرار دارد.


همچنین بخوانید : جاده اسالم به خلخال