تور های تابستان 1403لحظه آخراجاره خودرو در دبی

سوغات اصفهان

شهر اصفهان، مرکز این استان، مشهورترین جاذبه‌های گردشگری ایران را در خود جای داده است. بسیاری از گردشگران خارجی، ایران را به شوق دیدن این جاذبه‌ها برای سفر انتخاب می‌کنند و از هر گردشگر خارجی که بپرسید، حتما از اصفهان به عنوان شهر مورد علاقه‌اش یاد می‌کند. سوغات اصفهان تنوع بسیار خوبی دارد که در سفر به آن می توانید برای خود و دوستانتان بخرید.

خرید سوغات، یکی از جذاب‌ترین بخش‌های سفر است. در اصفهان، انتخاب‌های زیادی برای خرید سوغات دارید. از انواع شیرینی‌ها و خوراکی‌های خوشمزه گرفته تا بهترین صنایع دستی که در ایران، نظیر آن را کمتر می‌توانید پیدا کنید. در ادامه همراه هم اقلیم باشید تا برخی از بهترین سوغات اصفهان را به شما معرفی کنیم.

اجاره روزانه خانه در تهران

پولکی

پولکی هم دومین خوراکی و سوغات اصفهان است که طرفدار زیادی دارد. هم خود اصفهانی‌ها و هم مسافرانش. پولکی از خانواده‌ی آب‌نبات است و چون نازک و شفاف مثل پولک است، این اصفهانی‌های خلاق به آن پولکی می‌گویند.

سوغات اصفهان
سوغات اصفهان

گز اصفهان

گز را می توان اصلی ترین سوغات خوراکی اصفهان دانست.این خوراکی شیرین و خوشمزه گرچه ممکن است با چسبیدن به دندان هایتان کمی شما را آزرده کند اما با چشیدن طعم فوق العاده آن قطعا علاقه مند به خوردن تکه دیگری می شوید!این خوراکی خوشمزه به ویژه برای گردشگران خارجی جالب به نظر می آید.این خوراکی خوشمزه ریشه گیاهی داشته و از درخت گز یا بته تهیه می شود.

p8n61gjub22ukonrc97iu10djfrm9g8o6322 e1596525123888

عسل

بله عسل، زیاد تعجب نکنید، اصفهان هست دیگر، همه‌چیز در آن یافت می‌شود! درست است که سرعین اردبیل تولید کننده بزرگ عسل در کشور محسوب می‌شود اما جالب است بدانید که عسل فریدون شهر اصفهان یکی از مرغوب‌ترین عسل‌های جهان به شمار میرود که می‌توان آن را مدیون تنوع گیاهی و وجود گونه‌های گیاهان دارویی دانست.

سوغات اصفهان
سوغات اصفهان

سوهان عسلی

سوهان که جزو سوغاتی‌های جدانشدنی اصفهان به شمار میرود و حالا که عسل نیز به سوغات این شهر اضافه شده ترکیب این دو با هم می‌تواند یک خوراکی دلربا را به نام سوهان عسلی را بسازد. برای تهیه باید عسل، کره، شکر، خلال بادام و پسته، آب، گلاب و زعفران را با هم مخلوط کرد. این سوهان را تنها می‌توانید در بازار اصفهان پیدا کنید که به صورت ورقه‌ای، برش خورده یا مجلسی پیدا کنید.

1532636831959826

برشتوک

برشتوک یکی از انواع شیرینی‌های سنتی ایرانی است که در شهر های مختلف کشور تهیه می‌شود. بر اساس نوع آردی که در تهیه‌ی آن به کار می‌رود برشتوک گندم و برشتوک نخودچی تولید می‌شود و به فروش می‌رسد. آرد نخودچی یا آرد گندم، روغن، شکر یا پودر قند و هل مواد تشکیل دهنده‌ی این شیرینی خوشمزه است. برشتوک را به شکل لوزی برش می‌دهند و بسته بندی می‌کنند.

سوغات اصفهان
سوغات اصفهان

شیرینی کرکی

اصولا در اصفهان شیرینی‌جات جایگاه ویژه‌ای دارند. شیرینی کرکی نیز یکی دیگر از شیرینی‌های معروف و پرطرفدار این شهر محسوب می‌شود که با آرد سفید، جوانه گندم، زعفران، روغن، شکر ساییده شده و هل تهیه می‌شود.

کرکی

شیرینی برنجی

در کرمانشاه و اصفهان شیرینی برنجی به عنوان شیرینی های سنتی تهیه و تولید می شود. می توان در بسیاری از فروشگاه ها این شیرینی سنتی را به عنوان سوغات خریداری کرد.

سوغات اصفهان
سوغات اصفهان

صنایع دستی اصفهان

استان اصفهان مهد صنایع دستی ایران است. صنایع دستی این استان قدمتی چندین  ساله دارد و در سراسر جهان مشهور است. تنوع در محصولات  و هنرمندی هنرمدان نیز باعث شده است تا گردشگران در انتخاب سوغات  سردرگم شوند. این آثار دستی به قدری زیبا و خارق العاده اند که واقعا به سختی می توان یکی از آنها را انتخاب کرد. برخی از مهمترین صنایع دستی اصفهان عبارتند از؛

  • میناکاری
  • قلم زنی
  • خاتم کاری
  • ظروف مسی
  • پارچه های قلمکار
  • قلاب دوزی
  • ملیله ‌سازی
  • کاشی ‌سازی

002

مقالات گردشگری بیشتر بخوانید: