تور های تابستان 1403لحظه آخراجاره خودرو در دبی

آیا برای مهاجرت از ایران، کشور ترکیه را انتخاب کردید؟؟ درواقع باید بدانید که زندگی در ترکیه، شما را به جدیدترین امکانات و تکنولوژی‌های روز جهانی می‌رساند که برای هر فردی هیجان‌انگیز و جذاب است؛ چرا که این کشور در عین نزدیکی به ایران، یک کشور اوراسیایی محسوب می‌شود و فرهنگ و تکنولوژی آن گرایش به پیشرفت‌های سالیان اخیر قاره اروپا دارد.

یکی از اتفاقات خوب سالیان اخیر برای مردم ترکیه، پیشرفت چشم‌گیر شرایط رفاهی است. همین دلیل باعث شده است زندگی در ترکیه بهترین گزینه برای مهاجرت بسیاری از ایرانیان باشد و هر ساله شاهد سفر تعداد بیشماری از مردم ایران به این کشور‌ باشیم. البته که این مسئله در مهاجرت به کشور ترکیه، برای بسیاری از مردم کشورهای همسایه ایران نیز وجود دارد.

اجاره روزانه خانه در تهران

اگر شما هم تصمیم‌تان برای مهاجرت جدی است، لازم است برای زندگی در ترکیه اطلاعات دقیقی بدست آورید‌. برای مثال اینکه به دنبال چه  مدل شهری برای اقامت هستید؟؟ و یا ارزان‌ترین یا گران‌ترین شهر برای زندگی؟؟ برای زندگی در ترکیه باید تمام هزینه‌های پرداختی مربوط به فراهم کردن امکانات مختلف مانند مسکن را مشخص کنید و مطابق با آن تصمیم بگیرید که در کدام شهر ترکیه زندگی بهتری خواهید داشت.

ارزان ترین و گران ترین شهرهای ترکیه برای زندگی

چرا میگوییم زندگی در ترکیه بهترین گزینه برای ایرانیان است؟؟

در چند سال اخیر این کشور پیشرفت فراوانی در زمینه‌های مختلف، از جمله اقتصاد داشته است و می‌توان به جرئت گفت که امکانات آن دست کمی از امکانات کشورهای اروپایی ندارد. بنابراین زندگی در ترکیه می‌تواند امکانات مهجزی را برای یک زندگی فردی ایجاد کند.

بدنیست بدانید که پایتخت کشور ترکیه آنکارا است و مردمان آن به زبان ترکی صحبت می‌کنند.  از آنجا که زبان نوشتاری مردمان این کشور به صورت لاتین است، خیلی راحت می‌توان زبان ترکی را یاد گرفت. مذهب مردم این کشور، مانند کشور ایران، اسلام است و بسیاری از قوانین موجود در کشور ترکیه همانند کشور ماست؛ بنابراین خیلی راحت می‌توانیم به قوانین و شرایط ترکیه عادت کنیم. آب و هوای کشور ترکیه هم بسیار شبیه آب و هوای ایران است. با این تفاوت که کمی خنک‌تر و سرسبز‌تر از ایران می‌باشد؛ چرا که مرز آبی این کشور بسیار زیاد و از آب و هوای مدیترانه‌ای برخوردار است.

شرایط اقتصادی این کشور باعث شده است ترکیه به عنوان یکی از بهترین مقاصد مهاجرت برای ایرانیان به حساب آید. شرایط اقتصادی به گونه‌ای است که در این کشور هیچ شکاف عظیم مالی و اختلاف طبقاتی محسوسی حس نمی‌شود. این ویژگی باعث شده است پروسه‌ی فرهنگ‌سازی مردم ترکیه بسیار سریع شکل بگیرد و امنیت و آرامش در سراسر کشور ایجاد شود.

ارزان ترین و گران ترین شهرهای ترکیه برای زندگی

با گرانترین شهر کشور ترکیه آشنا شوید.

استانبول بدون شک یکی از دلنشین‌ترین و جذاب‌ترین شهرهای واقع در کشور ترکیه است که در زمره‌ی گران‌ترین شهر این کشور نیز شناخته می‌شود. این شهر، تنها شهری است که هم ویژگی‌های اروپایی دارد و هم جز آسیا است. به همین دلیل، سالانه گردشگران بسیاری را به جاذبه‌های تاریخی و گردشگری خود جذب می‌کند و به عنوان قطب اقتصادی و جذب توریست در کشور ترکیه شناخته شده است.

با این شرایط خرید ملک در استانبول بسیار گران‌تر از دیگر شهرهاست، اما باز هم در مناطق مختلف با قیمت‌های متفاوتی روبرو می‌شویم و با تغییر موقعیت مکانی و نزدیک بودن به امکانات مختلفی مانند ساحل، حمل و نقل عمومی و دیگر موارد، قیمت خرید خانه در استانبول تغییر می‌کند. اگر به دنبال خرید ملک در استانبول با قیمت مناسب هستید، باید به سراغ ساختمان‌های نوساز اطراف شهر بروید. دلیل مناسب بودن قیمت خانه در این مناطق دور بودن از مرکز شهر است.

البته بد نیست بدانید کسانی که در شهر استانبول زندگی می‌کنند، درآمد بالایی را دریافت می‌کنند تا توانایی فراهم کردن یک زندگی خوب در این شهر را داشته باشند. پس اگر یک شغل مناسب در استانبول پیدا کنید، امکان زندگی در استانبول برای شما کاملا فراهم می‌شود و جای نگرانی بابت هزینه زیاد زندگی نخواهید داشت.

ارزان ترین و گران ترین شهرهای ترکیه برای زندگی

برای زندگی در ترکیه به دنبال چه میگردید؟ شهرهای ارزان قیمت و نزدیک به فرهنگ ایرانی؟؟

برای زندگی در ترکیه علاوه بر شهرهای گران قیمت، شهرهای ارزان قیمت و نزدیک به فرهنگ ایرانی نیز وجود دارد. اگر قصد دارید برای زندگی در ترکیه هزینه زیادی نپردازید و در عین حال، از امکانات موثر این کشور استفاده کنید، باید شهرهایی مانند آدیامان، آفیون، آغری، آرتوین، بیلجیک، بولو و … را انتخاب کنید. همچنین شهرهایی مانند بورسا، اسکی شهیر، قونیه، سامسون و … از نظر فرهنگ شباهت زیادی با کشور ما دارند؛ به خصوص قونیه که به دلیل دفن مولانا، شاعر معروف ایرانی در آن، بسیار مورد علاقه‌ی دوستداران ادب پارسی می‌باشد.

یکی از نکات مثبت کشور ترکیه برای زندگی، ارزان بودن مقوله‌ی پوشاک است. از آنجا که پوشاک یکی از اصلی‌ترین نیازها برای زندگی است، خیلی راحت در این کشور با کمترین هزینه فراهم می‌شود. چرا که ترکیه در زمینه پوشاک بسیار موفق عمل کرده است و بخشی از درآمد اصلی کشور مربوط به تولید پوشاک است.

شباهت زیاد هزینه زندگی در ترکیه با کشور ما

تقریبا هزینه زندگی در ترکیه شبیه کشور ایران است؛ با این تفاوت که پیشرفت اقتصادی کشور ترکیه قابل مقایسه با ایران نیست و در صد بیکاری در این کشور بسیار پایین است. همین دلیل باعث شده است بسیاری از ایرانی‌ها برای مهاجرت، کشور ترکیه را انتخاب کنند و جالب است بدانید که حتی برخی هزینه‌های مربوط به زندگی، مانند اجاره خانه از ایران نیز کمتر است. اگر می‌خواهید کشور ترکیه را برای ادامه زندگی یا تحصیل انتخاب کنید، خیالتان از بابت هزینه‌ها به نسبت بسیاری از کشورها راحت باشد؛ چرا که هزینه زندگی در ترکیه با توجه به شرایط اقتصادی خوب این کشور بسیار مناسب‌تر از دیگر کشورهاست.

 این کشور همیشه در تلاش بوده است که خود را مانند کشورهای اروپایی جلوه دهد و هرگز دست از تلاش برنمی‌دارد تا جز اتحادیه کشورهای اروپایی قرار گیرد. بی‌شک با پیوستن ترکیه به کشورهای اروپایی اقتصاد ترکیه بسیار رونق پیدا خواهد کرد و رشد اقتصادی آن چند برابر خواهد شد.

ارزان ترین و گران ترین شهرهای ترکیه برای زندگی

اگر برای زندگی در ترکیه سردرگم هستید، نگران نباشید؛ درخت سفید همراه شماست.

آیا برای انتخاب شهر دچار سردرگمی هستید و نمی‌دانید کدام شهر برای زندگی در ترکیه مناسب‌تر است؟؟ اصلا نگران نباشید. برای داشتن یک زندگی بهتر در کشور ترکیه، بدون ترس و دلهره از مهاجرت، برایتانیک پیشنهاد خوب آماده کرده‌ایم. مشاورین املاک درخت سفید (http://wtthome.com) راهی مطمئن در اختیار شما قرار می‌دهند تا بدون دردسر و با برنامه‌ریزی دقیق آماده سفر شوید. این مجموعه با همکاری افراد حرفه‌ای و متخصص برای مشاوره در امور خرید، فروش، اجاره املاک و … آماده خدمت‌‌رسانی می‌باشد و برای اطمینان بیشتر باید بگوییم که تمام مشاورین املاک درخت سفید دارای ۱۵ سال سابقه درخشان در این زمینه می‌باشند؛ پس خیالتان بابت خدمات این مجموعه راحت باشد.

شرایط کار مشاورین املاک درخت سفید به گونه‌ای است که با همکاری افراد حرفه‌ای مشاغلی مانند وکالت، دادگستری، حسابرس ارشد مالیاتی، حسابرس و مترجم رسمی، شرایط کامل و مطمئنی را برای شما که قصد ادامه زندگی در کشور ترکیه دارید، فراهم کرده است.