تور های پاییزی سلام پروازلحظه آخراجاره خودرو در دبی

شهر اقبالیه قزوین

اِقْبالیّه‌ شهری است در بخش مرکزی شهرستان قزوین استان قزوین ایران . این شهر قبلا به سلطان‌آباد بعدها به اسلام‌آباد معروف شد و اکنون این شهر را با نام اقبالیه می‌شناسند. این شهر که جمعیتی حدود ۶۰هزار نفر را دارا می‌باشد یکی از شهرهای قدیمی استان قزوین می‌باشد. مردم این شهر اکثرا به شغل کشاورزی و خدماتی مشغول می‌باشند و بیشتر جمعیت این شهر راافراد غیر بومی تشکیل می‌دهد. در ادامه مطلب همراه هم اقلیم باشید تا با اقبالیه قزوین بیشتر آشنا شوید.

اجاره روزانه خانه در تهران

گردشگری اقبالیه

در این شهر تپه‌ای تاریخی وجود دارد که سفالهای یافت شده در آن را به حدود سده ۸ تا ۱۰ق نسبت داده‌اند. . اقبالیه دارای ۴ پارک عمومی جمعاً به مساحت ۱۳ هزار م ۲ است. لازم بذکر است در این شهر کاروانسرای بود که در سال ۱۳۵۵ بدون اینکه آثاری از خرابی در آن بوجود آید توسط بعضی از اهالی تخریب شد.

شهر اقبالیه قزوین
شهر اقبالیه قزوین

پارک‌ها و بوستان‌های اقبالیه

  • پارک محمدعلی رجائی ورودی شهر
  • پارک مسافر در خروجی شهر به طرف تاکستان
  • پارک ولایت (تپه باستانی) در مرکز شهر جنب مصلای آیت الله خمینی
  • پارک معلم خیابان معلم
  • پارک ولیعصر

تپه باستانی و پارک ولایت

تپه اقبالیه مربوط به دوران‌های تاریخی پس از اسلام است و در شهرستان قزوین، بخش مرکزی، شهر اقبالیه واقع شده و این اثر در تاریخ ۲۲ مرداد ۱۳۸۴ با شمارهٔ ثبت ۱۳۲۴۹ به‌عنوان یکی از آثار ملی ایران به ثبت رسیده است. همچنین پارک ولایت نیز در کنار این تپه قرار دارد که به تفریحگاهی برای ساکنین این شهر تبدیل شده است.